StoryEditor
Producenci
08.09.2022 00:00

Anna Bieluń, Ministerstwo Dobrego Mydła: Potrzeby konsumentów i producentów muszą ustąpić przed potrzebami planety

Potrzeby konsumentów i producentów muszą ustąpić przed potrzebami planety. Jest to związane z kosztami, które branża, mam nadzieję, jest gotowa ponieść – mówiła Anna Bieluń, współwłaścicielka firmy Bielun&Bielun oraz współtwórczyni marki Ministerstwo Dobrego Mydła, podczas debaty zorganizowanej z okazji 20-lecia Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego.

Małe, rodzinne marki, którym trudno ukryć się za korporacją, muszą być gotowe nie tylko na pytania o to jak wytwarzany jest produkt.

– Konsumenci, zanim podejmą decyzję na temat zakupu, chcą też wiedzieć, jakim człowiekiem jest właściciel firmy. Pytają nas o sposoby wychowania dzieci, o lektury i preferencje polityczne. Jednak wojna w Ukrainie pokazała, że nie tylko mali gracze stają w obliczu konieczności zajęcia pewnych pozycji także w pozakosmetycznych aspektach – mówiła Anna Bieluń, współwłaścicielka firmy Bielun&Bielun oraz współtwórczyni marki Ministerstwo Dobrego Mydła podczas debaty zorganizowanej z okazji 20-lecia Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego.

Przyznała konsumentom prawo do weryfikowania firm i poszukiwania wszelkich niespójności między ideami, o których mówią a ich realizacją. Tym bardziej, że wielu z nich jest gotowych płacić więcej za zrównoważony produkt.

Czytaj też: Małgorzata Cieloch, UOKiK: Opinia konsumentów ma większą wagę niż urzędowe kary 

Zwróciła jednak uwagę, że branża musi być gotowa na koszty, które trzeba ponieść na rzecz zrównoważonego rozwoju.

– Nasze potrzeby to zysk i rozwój. Ale teraz muszą one ustąpić przed potrzebami planety. Nawet jeśli mamy najbardziej fantastyczny produkt, bezpieczny i dobry jakościowo, to musi on być równocześnie zrównoważony. Także klienta trzeba uświadomić, że już nie kupi wszystkiego czego zapragnie. Musimy tej mniej świadomej części konsumentów pokazać, jakie znaczenie ma wycofanie się z pewnych potrzeb. Będą to dla branży koszty, które mam nadzieję jest ona gotowa ponieść – podsumowała swoje wystąpienie Anna Bieluń.

Czytaj też: Agnieszka Plencler, Forum Konsumentów: Branża kosmetyczna musi edukować konsumentów [20-lecie Kosmetycznych]

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 01:24