StoryEditor
Producenci
12.10.2022 00:00

Aleksandra Lau-Wyzińska PR managerem Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego

Aleksandra Lau-Wyzińska od 1 października 2022 r. objęła stanowisko PR managera w Polskim Związku Przemysłu Kosmetycznego. Zajmie się komunikacją wewnętrzną i zewnętrzną, relacjami z mediami oraz będzie wspierać projekty z obszaru public affairs.

Następują zmiany w zespole Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego – branżowej organizacji działającej na rzecz firm z sektora kosmetycznego.

Po 13 latach pracy decyzję o zawodowej zmianie podjęła Lidia Lukowska, odpowiedzialna dotychczas za komunikację i rozwój organizacji. Od 1 października br. obszar komunikacji i relacji z mediami będzie rozwijał się pod skrzydłami Aleksandry Lau-Wyzińskiej, która objęła nowo utworzone stanowisko PR managera.

– Zmiany, jakim uległa nasza organizacja w ostatnich latach, są tak duże, że musiały znaleźć odzwierciedlenie również w podziale kompetencji w zespole, w strukturze biura – powiedziała Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektorka generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. – Związek ma już 20 lat, ugruntowaną na rynku renomę i zrzesza ponad 240 firm. Taka struktura wymagała uporządkowania także kwestii komunikacyjnych. Cieszę się, że będziemy je rozwijać w sprawdzonym i zgranym składzie – dodała.

– To dla mnie wielka radość, bo branża kosmetyczna jest mi najbliższa spośród wszystkich, dla których dotychczas miałam zaszczyt pracować – skomentowała Aleksandra Lau-Wyzińska.

Współpraca Aleksandry Lau-Wyzińskiej z Polskim Związkiem Przemysłu Kosmetycznego rozpoczęła się w 2019 roku. Od tego czasu, jako zewnętrzny konsultant, odpowiadała za komunikację zewnętrzną i współpracę z mediami, a także wspierała dział techniczno-regulacyjny i członkowski w komunikacji bieżących projektów. Od 1 października br. nowa PR manager przejmie też pełną odpowiedzialność za komunikację wewnętrzną w organizacji i będzie wspierać projekty z obszaru public affairs.

Aleksandra Lau-Wyzińska z branżą PR jest związana od ponad 13 lat. W tym czasie pracowała w dużych i małych agencjach PR (OBTK, RedLuck PR, Communicatio PR), prowadząc liczne projekty z obszaru PR korporacyjnego i produktowego, kampanie edukacyjne i informacyjne oraz działania z zakresu public affairs.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 02:59