StoryEditor
Producenci
17.12.2024 15:58

Aleksandra Gawlas z Henkel Polska nagrodzona w konkursie na dyrektora marketingu roku 2024

Pod kierownictwem Aleksandry Gawlas-Wilińskiej firma Henkel zrealizowała w ostatnim roku szereg projektów, które przyczyniły się do budowania bardziej zrównoważonej przyszłości / Fot. Henkel

Aleksandra Gawlas-Wilińska, szefowa marketingu Henkel, została uhonorowana prestiżowym tytułem Master of CSR/Social Purpose w konkursie Dyrektor Marketingu Roku 2024. Nagroda ta jest przyznawana liderom, którzy wyznaczają nowe standardy w odpowiedzialnym biznesie, realizując działania oparte na zrównoważonym rozwoju i pozytywnym wpływie społecznym. 

Ekspertka w łączeniu biznesu i wartości społecznych

Aleksandra Gawlas-Wilińska związana jest z firmą Henkel od 2012 roku, w swoim doświadczeniu zawodowym łączy pracę w marketingu, digital marketingu, e-commerce oraz stacjonarnej sprzedaży.  

Swoją karierę rozpoczęła na rynku polskim, a następnie kontynuowała w centrali Henkel w Düsseldorfie, działając na rynku globalnym. Odpowiadała za rozwój innowacji na rynkach krajowych takich jak USA, Meksyk, Dubaj, Iran i Korea oraz na wybranych rynkach europejskich. Innowacje, które opracowała, zostały wielokrotnie nagrodzone w konkursach konsumenckich i branżowych. 

Współinicjatorka i współzałożycielka Polskiej Organizacji Reklamodawców, której misja jest budowanie efektywnego i odpowiedzialnego marketingu w Polsce. W 2023 została dyrektorką marketingu w ramach nowej struktury Henkel Consumer Brands. Jako liderka postawiła na budowanie głębszych relacji z konsumentami, pracownikami oraz z partnerami biznesowymi, żeby aspekt „tworzenia lepszego jutra” był połączony z edukacją w zakresie CSR

Marketing, który zmienia świat

Pod kierownictwem Aleksandry Gawlas-Wilińskiej firma Henkel zrealizowała w ostatnim roku szereg projektów, które przyczyniły się do budowania bardziej zrównoważonej przyszłości. Wyróżniają się one innowacyjnością, głębokim zrozumieniem potrzeb społecznych oraz zaangażowaniem w kwestie ochrony środowiska. 

Były to takie projekty jak m.in. Różowy Patrol by Gliss (współpraca z fundacją Onkocafe, tworzenie klubów certyfikowanych ambasadorek, które edukują kobiety w całej Polsce na temat prewencji onkologicznej,  wspierają osoby zmagające się z rakiem), czy Persil – kampania „Zawsze dajesz z siebie wszystko” (sponsoring zespołu żeńskiego piłki  nożnej oraz turnieju piłki nożnej dziewcząt Persil Summer Cup).

Nagroda Master of CSR/Social Purpose to ogromne wyróżnienie, ale przede wszystkim ukłon w stronę całego zespołu, z którym mam przyjemność współpracować. Każdy sukces jest efektem zaangażowania pasji  i profesjonalizmu wielu osób, które dążą do tego, by nasza działalność przynosiła realne korzyści społeczne i środowiskowe. Wierzę, że marketing może być siłą napędową pozytywnych zmian, a my jako zespół codziennie to udowadniamy

– mówi Aleksandra Gawlas-Wilińska, dyrektor marketingu Henkel Consumer Brands.

Pierwsza edycja konkursu Dyrektor Marketingu Roku odbyła się w 2010 roku, tegoroczna jest już 13. z kolei. W Konkursie jest 59 kategorii podzielonych na podgrupy zgłoszeń: Indywidualne, Zespołowe, Specjalne, Young & Impact oraz Grand Prix. Organizatorem konkursu jest wydawca serwisu Mediarun.com, który od kilkunastu lat informuje o najważniejszych trendach  i zmianach w branży digital/marketing w Polsce.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. luty 2025 21:55