StoryEditor
Producenci
17.12.2024 15:58

Aleksandra Gawlas z Henkel Polska nagrodzona w konkursie na dyrektora marketingu roku 2024

Pod kierownictwem Aleksandry Gawlas-Wilińskiej firma Henkel zrealizowała w ostatnim roku szereg projektów, które przyczyniły się do budowania bardziej zrównoważonej przyszłości / Fot. Henkel

Aleksandra Gawlas-Wilińska, szefowa marketingu Henkel, została uhonorowana prestiżowym tytułem Master of CSR/Social Purpose w konkursie Dyrektor Marketingu Roku 2024. Nagroda ta jest przyznawana liderom, którzy wyznaczają nowe standardy w odpowiedzialnym biznesie, realizując działania oparte na zrównoważonym rozwoju i pozytywnym wpływie społecznym. 

Ekspertka w łączeniu biznesu i wartości społecznych

Aleksandra Gawlas-Wilińska związana jest z firmą Henkel od 2012 roku, w swoim doświadczeniu zawodowym łączy pracę w marketingu, digital marketingu, e-commerce oraz stacjonarnej sprzedaży.  

Swoją karierę rozpoczęła na rynku polskim, a następnie kontynuowała w centrali Henkel w Düsseldorfie, działając na rynku globalnym. Odpowiadała za rozwój innowacji na rynkach krajowych takich jak USA, Meksyk, Dubaj, Iran i Korea oraz na wybranych rynkach europejskich. Innowacje, które opracowała, zostały wielokrotnie nagrodzone w konkursach konsumenckich i branżowych. 

Współinicjatorka i współzałożycielka Polskiej Organizacji Reklamodawców, której misja jest budowanie efektywnego i odpowiedzialnego marketingu w Polsce. W 2023 została dyrektorką marketingu w ramach nowej struktury Henkel Consumer Brands. Jako liderka postawiła na budowanie głębszych relacji z konsumentami, pracownikami oraz z partnerami biznesowymi, żeby aspekt „tworzenia lepszego jutra” był połączony z edukacją w zakresie CSR

Marketing, który zmienia świat

Pod kierownictwem Aleksandry Gawlas-Wilińskiej firma Henkel zrealizowała w ostatnim roku szereg projektów, które przyczyniły się do budowania bardziej zrównoważonej przyszłości. Wyróżniają się one innowacyjnością, głębokim zrozumieniem potrzeb społecznych oraz zaangażowaniem w kwestie ochrony środowiska. 

Były to takie projekty jak m.in. Różowy Patrol by Gliss (współpraca z fundacją Onkocafe, tworzenie klubów certyfikowanych ambasadorek, które edukują kobiety w całej Polsce na temat prewencji onkologicznej,  wspierają osoby zmagające się z rakiem), czy Persil – kampania „Zawsze dajesz z siebie wszystko” (sponsoring zespołu żeńskiego piłki  nożnej oraz turnieju piłki nożnej dziewcząt Persil Summer Cup).

Nagroda Master of CSR/Social Purpose to ogromne wyróżnienie, ale przede wszystkim ukłon w stronę całego zespołu, z którym mam przyjemność współpracować. Każdy sukces jest efektem zaangażowania pasji  i profesjonalizmu wielu osób, które dążą do tego, by nasza działalność przynosiła realne korzyści społeczne i środowiskowe. Wierzę, że marketing może być siłą napędową pozytywnych zmian, a my jako zespół codziennie to udowadniamy

– mówi Aleksandra Gawlas-Wilińska, dyrektor marketingu Henkel Consumer Brands.

Pierwsza edycja konkursu Dyrektor Marketingu Roku odbyła się w 2010 roku, tegoroczna jest już 13. z kolei. W Konkursie jest 59 kategorii podzielonych na podgrupy zgłoszeń: Indywidualne, Zespołowe, Specjalne, Young & Impact oraz Grand Prix. Organizatorem konkursu jest wydawca serwisu Mediarun.com, który od kilkunastu lat informuje o najważniejszych trendach  i zmianach w branży digital/marketing w Polsce.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Zapachy
07.01.2025 08:00
Guerlain przywitał Rok Węża wyjątkowym flakonem
Projekt węża, ozdobionego kryształkami, jest dziełem Francesco Truscello – mistrza jubilerstwa z Paryża. Dzieło zostało wykonane przy użyciu tradycyjnych, rzemieślniczych technikGuerlain mat.prasowe

Chiński nowy rok rozpocznie się 29 stycznia, a jego patronem będzie wąż. Z tej okazji Guerlain wypuścił na rynek swój najnowszy zapach – Rouge Bonheur, zamknięty w limitowanym, ręcznie zdobionym flakonie, wokół którego wije się zdobiony złotem i kryształkami wąż.

Głównym elementem rubinowoczerwonego flakonu jest wąż, pokryty złotem i ozdobiony 49 kryształkami Swarovskiego.

Stworzono jedynie 2100 ponumerowanych flakonów Rouge Bonheur, co sprawia, że będzie to unikalny, wyjątkowy przedmiot pożądania dla kolekcjonerów perfum oraz miłośników designu. 

Projekt węża, ozdobionego kryształkami, jest dziełem Francesco Truscello – mistrza jubilerstwa z Paryża. Dzieło zostało wykonane przy użyciu tradycyjnych, rzemieślniczych technik przez Gonthieza Frèresa. Wąż – po odlaniu w mosiądzu  i wypolerowaniu – został pokryty 24-karatowym złotem i ręcznie ozdobiony kryształkami.

image
Najnowsze perfumy Guerlain umieszczono we flakonie bee bottle w kolorze szkarłatnym
Guerlain mat.prasowe

Sam flakon (tzw. bee bottle – nazwa pochodzi od motywu pszczół) został zaprojektowany przez Guerlain w 1853 roku. Został wówczas podarowany cesarzowej Eugenii z okazji ślubu z Napoleonem III. 

Najnowsze perfumy Guerlain umieszczono we flakonie bee bottle w kolorze szkarłatnym. Zapach, stworzony przez Delphine Jelk, łączy nuty przyprawowe i świeże (pieprz, imbir), kwiatowe (róża, magnolia), osadzone na bazie cedru i białego piżma.

Jelk opisała kompozycję Rouge Bonheur jako „odę do szczęścia, powodzenia i radości”, która wyrażać ma ducha chińskiego Nowego Roku dzięki harmonijnemu połączeniu świeżych, kwiatowych i drzewnych nut.

Kolory flakonika Rouge Bonheur, czyli czerwony i złoty, nie są przypadkowe – w chińskiej tradycji i symbolice mają głębokie znaczenie, towarzyszą ważnym ceremoniom i uroczystościom, jest im przypisywana wyjątkowa moc. Czerwień kojarzona jest ze szczęściem, radością i pomyślnością. Jest często używana podczas świąt, wesel i innych uroczystości jako kolor, który odstrasza złe duchy (stąd czerwone lampiony i ozdoby podczas chińskich świąt). Natomiast kolor złoty symbolizuje bogactwo i dobrobyt.

Woda perfumowana Rouge Bonheur jest dostępna wyłącznie w butikach Guerlain, a cena to ok. 880 dolarów. 

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Innowacje
06.01.2025 18:58
Innowacyjne minilaboratorium L‘Oréal do analizy skóry
Cell BioPrint dokona w ciągu 5 minut spersonalizowanej analizy stanu skóry i pomoże “przewidzieć” ewentualne problemy kosmetyczneL‘Oréal

Cell BioPrint to nowe urządzenie, wdrażane testowo w tym roku przez L‘Oréal. Jest kompaktowe, a jego zadaniem jest analiza stanu skóry oraz jej potencjalnych problemów w przyszłości.

L‘Oréal Cell BioPrint to niewielkie, przenośne urządzenie, które dokonuje analizy próbki skóry, pobranej dzięki specjalnej taśmie umieszczonej na policzku. Proces analizy przebiega niezwykle szybko – zajmuje niecałe pięć minut. Cell BioPrint dokona w tym czasie spersonalizowanej analizy stanu skóry, a ponadto pomoże “przewidzieć” ewentualne problemy kosmetyczne.

L‘Oréal zapowiada, że nowe narzędzie do analizy pomoże użytkownikom sprawdzić, jak szybko starzeje się ich skóra, a także stopień reakcji na poszczególne składniki kosmetyczne.

Zdaniem L‘Oréal, dzięki wynikom uzyskanym podczas analizy użytkownicy będą mogli zajmować się bardziej proaktywnie pielęgnacją swojej skóry, wiedząc, jakich problemów mogą się spodziewać - jeszcze zanim staną się one widoczne. Otrzymają też fachowe porady, jak ochronić się przed spodziewanymi problemami z cerą.

Jak wyjaśnia L‘Oréal, dzięki urządzeniu konsumenci zdobędą więcej istotnych informacji o stanie własnej skóry, co uchroni ich przed kupowaniem produktów pielęgnacyjnych “metodą prób i błędów”. Zdaniem giganta kosmetycznego, obecnie globalny rynek pielęgnacji skóry jest napędzany przez konsumentów, poszukujących więcej spersonalizowanych, unikalnych informacji o swojej skórze oraz skuteczniejszych metodach jej ochrony. 

Urządzenie powstało we współpracy z koreańskim start-up’em NanoEnTek i będzie wykorzystywać do analizy sztuczną inteligencję. L‘Oréal zapowiedział, że pilotaż innowacyjnego rozwiązania rozpocznie w swoich sklepach w Azji pod koniec 2025 roku.

W tym tygodniu firma prezentuje Cell BioPrint podczas targów technologicznych CES w Las Vegas.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
07. styczeń 2025 20:34