StoryEditor
Producenci
08.04.2024 12:31

Aktywacja Lynx (Axe) „Lift & Smell” innowacyjnie angażuje kupujących

Lynx (Axe) wprowadza innowacyjną funkcjonalność promocyjną „Lift & Smell” w ramach promocji Fine Fragrance Collection w Wielkiej Brytanii. Inicjatywa ta stanowi jeden z aspektów większej inwestycji firmy Unilever w stałe ekspozycje w punktach sprzedaży w ponad 2000 lokalizacjach detalicznych, a jej celem jest zmiana sposobu interakcji konsumentów z dezodorantami.

Testery „Lift & Smell”, zintegrowane z nowymi markowymi półkami Lynx (marka tożsama z Axe, a właściwie jej odpowiednik w Australii, Nowej Zelandii, Indiach, Irlandii i w Wielkiej Brytanii) w sklepach największych detalistów, takich jak Tesco i Sainsbury‘s, zachęcają kupujących do bezpośredniego poznania zapachów kolekcji. Taka konfiguracja nie tylko ułatwia wyjątkową interakcję z produktami, ale także zbiega się z wprowadzeniem na rynek kolekcji Fine Fragrance, opracowanej przez znanych perfumiarzy, aby przyciągnąć mężczyzn z pokolenia Z, oferując luksusowe, a jednocześnie niedrogie zapachy.

Pięć tacek zapachowych pozwala kupującym powąchać każdy wariant kolekcji Fine Fragrance, która zadebiutowała w styczniu z Black Vanilla, Blue Lavender, Aqua Bergamot, Emerald Sage i Copper Santal. Linia sprayów do ciała została „opracowana tak, aby pachniała świeżo jak najwyższej jakości woda kolońska” – jak głosi oświadczenie prasowe Lynx.

Ta aktywacja ze strony Lynx stanowi część kwoty 1 miliona funtów wydanej na PoS w szerszej ofercie dezodorantów dostawcy – i tylko jeden element „niezrównanej inwestycji dostawcy w stały PoS w całym jego portfolio dezodorantów w ponad 2000 sprzedawców detalicznych artykułów spożywczych oraz produktów zdrowotnych i kosmetycznych w nadchodzącym roku” – napisano w oświadczeniu prasowym. Inwestycja obejmie także realizację PoS dla marek Sure, Dove, Sure i Dove Men+Care. Nie wiadomo, czy podobne instalacje półkowe pojawią się w polskich sklepach.

Zakrojona na szeroką skalę inwestycja Unilever o wartości 1 miliona funtów w stałe ekspozycje w punktach sprzedaży swoich marek dezodorantów, w tym Dove i Sure, ma na celu poprawę widoczności i edukowanie konsumentów na temat zalet ich produktów, w ramach szerszej strategii mającej na celu ożywienie kategorii dezodorantów. Monique Rossi, dyrektor generalna Unilever ds. dezodorantów w UKI, podkreśla cel inicjatywy, jakim jest wzbogacenie doświadczeń w sklepach poprzez wykorzystanie atrakcyjności sensorycznej produktów higieny osobistej w celu stymulowania wzrostu i zaangażowania konsumentów w tej kategorii.

Czytaj także: Strategiczne zmiany w Unilever. Marka Timotei ma w Polsce nowego wyłącznego dystrybutora.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 13:04