StoryEditor
Producenci
05.05.2021 00:00

Akcja Dobre Pudełko zakończona sukcesem. Pomoc finansowa dla Centrum Praw Kobiet

Połączenie pasji, miłości do piękna i chęci pomagania, pozwoliło zebrać sporą sumę pieniędzy, która zasiliła konto fundacji Centrum Praw Kobiet. Akcja „Dobre Pudełko” drogerii internetowej horex.pl odniosła wielki sukces i wiele wskazuje na to, że będzie kontynuowana w kolejnych latach.

„Dobre Pudełko” było debiutancką akcją charytatywną horex.pl. Na czym polegało to przedsięwzięcie? Kobiety kupujące zestaw ośmiu produktów do pielęgnacji ciała, mogły nie tylko czerpać z właściwości kosmetyków naturalnych, ale przede wszystkim pomagać, gdyż 20 zł z każdego sprzedanego boxu zasilało konto fundacji Centrum Praw Kobiet.

Akcja „Dobre Pudełko” rozpoczęła się w grudniu i trwała do końca marca. W ciągu czterech miesięcy Polki udowodniły, że potrafią jednoczyć się we wspólnym celu i działać na rzecz kobiet potrzebujących wsparcia.

Dzięki klientkom drogerii internetowej horex.pl udało się zebrać kilka tysięcy złotych, które zasilą konto fundacji Centrum Praw Kobiet, czyli najdłużej działającej organizacji w Polsce, udzielającej specjalistycznego wsparcia kobietom doświadczającym przemocy.

- Bardzo doceniamy wsparcie finansowe, jakiego udzielają nam polskie przedsiębiorstwa, gdyż pozwala nam to tworzyć stabilną ofertę pomocową dla pokrzywdzonych kobiet i podejmować kolejne, nowe działania – mówi Monika Młynarczyk, menedżerka ds. marketingu i fundraisingu z Centrum Praw Kobiet.

Jak dodaje, dzięki temu każda kobieta doświadczająca przemocy, która zgłasza się do CPK, otrzymuje kompleksową, specjalistyczną i bezpłatną pomoc, m. in. prawną, socjalną i psychologiczną. CPK prowadzi także schronisko, które jest bezpiecznym schronieniem dla kobiet i ich dzieci, które muszą uciekać z przemocowego domu.

- Prowadzimy także telefon interwencyjny 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Oferujemy kobietom bezpłatne warsztaty i spotkania w ramach Akademii Mocy Kobiet. Działań i inicjatyw jest mnóstwo, dlatego każde wsparcie ma dla nas bardzo duże znaczenie – podkreśla Młynarczyk.

Jak podkreśla Marzena Dybicz, Head of Marketing Communication drogerii internetowej horex.pl, sukces tej akcji jest sukcesem kobiet.

- Z jednej strony naszych klientek, które w atrakcyjnej cenie mogły nabyć wyjątkowe kosmetyki do pielęgnacji ciała i tym samym zatroszczyć się o siebie, ale z drugiej strony kobiet-podopiecznych CPK, gdyż pieniądze, które zasilą konto fundacji z pewnością zostaną spożytkowane we właściwy sposób i przeznaczone na działania, których kobiety potrzebują najbardziej – tłumaczy.

Zainteresowanie, jakim cieszyło się Dobre Pudełko, prawdopodobnie stanie się przyczyną do zainicjowania kolejnej odsłony przedsięwzięcia. Akcja byłą możliwa dzięki zaangażowaniu partnerów – właścicieli polskich marek kosmetycznych: Nacomi, FaceBoom, BodyBoom, Bielenda Professional, Glov, Mohani, Orientana. 


 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.11.2024 11:45
Rituals Cosmetics realizuje założone cele środowiskowe. Jakie ma efekty?
Rituals Cosmetics

Rituals Cosmetics do 2050 roku osiągnie zerową emisję gazów cieplarnianych. To jedno ze zobowiązań marki, która w realizacji swoich planów środowiskowych ma duże osiągnięcia.

Rituals Cosmetics do 2050 roku osiągnie zerową emisję gazów cieplarnianych. To jedno ze zobowiązań marki, która w realizacji swoich planów środowiskowych ma duże osiągnięcia.

Marka Rituals Cosmetics sukcesywnie zmniejsza emisję gazów cieplarnianych, redukując tym samym swój ślad węglowy. Marka podjęła zobowiązanie, że do 2050 r. osiągnie zerową emisję netto. Jest to jedno ze zobowiązań środowiskowych marki, która w opublikowanym właśnie Raporcie Zrównoważonego Rozwoju podsumowuje to, co do tej pory udało jej się osiągnąć.

W 2023 r. 65 proc. produktów marki zawierało co najmniej 90 proc. składników naturalnego pochodzenia. Produkty z możliwością ponownego napełnienia oraz odpowiadające im wkłady stanowiły ponad 24 proc. sprzedaży, która wzrosła o 19 proc. w porównaniu z 2022 r.

Dzięki takim wyborom konsumentów, którzy kupowali wkłady uzupełniające poszczególnych produktów, marka zaoszczędziła w 2203 r. ponad tonę materiałów, ponad 2 mln ton 2 270 ton ekwiwalentu CO2 i 26,6 miliona litrów wody.

Wszystkie materiały, z których wytwarzane są opakowania produktów marki nadają się do recyklingu lub są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.

Firma zwiększyła odsetek przetworzonego aluminium w opakowaniach pianek pod prysznic w żelu oraz musów do ciała do 99 proc.

Opakowania kremów do ciała oraz masek do ciała są wykonywane w minimum 95 proc. z plastiku pochodzącego z recyklingu (PCR PET). Zwiększenie udziału tego materiału w opakowaniach dwóch rodzajów produktów pozwoliło w ubiegłym roku zaoszczędzić 1 005 289 kg pierwotnego plastiku.

Kolejnym krokiem będzie zmiana słoików i butelek PET w opakowania zawierające ponad 70 proc. PCR PET, aby do końca 2025 r. w produkcji opakowań wykorzystywać już wyłącznie PET pochodzący z recyklingu.

Rituals Cosmetics to luksusowa marka oferująca produkty do pielęgnacji ciała, twarzy oraz włosów oraz zapachy do domu. Firma powstała w 2000 roku w Amsterdamie. Jej produkty, poprzez sieć ponad 1 tys. sklepów, 4,2 tys. punktów w ramach shop-in-shop oraz pięciu obiektów SPA, obecne są w 36 krajach.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 13:06