StoryEditor
Producenci
14.04.2021 00:00

Aflofarm dołączył do Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego

Aflofarm dołączył do grona firm zrzeszonych w Polskim Związku Przemysłu Kosmetycznego KosmetyczniPL – poinformowała spółka. Przystępując do organizacji reprezentującej branżę kosmetyczną,  Aflofarm podpisuje również Kodeks Etyki, który zobowiązuje firmy członkowskie do przestrzegania dobrych praktyk reklamy kosmetyków,

Firma Aflofram Farmacja Polska w kwietniu przystąpiła do Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego Kosmetyczni PL – organizacji reprezentującej przedsiębiorców branży kosmetycznej.

  Mamy nadzieję na wymianę wiedzy w aspektach prawnych i technicznych, jak również udział w aktywnym monitorowaniu ustawodawstwa branżowego i oddziaływaniu na jego ostateczny kształt. Członkostwo w Kosmetyczni.PL to dla nas również potencjał do wzmocnienia branżowej sieci kontaktów – mówi Hanna Wahl - członek zarządu Aflofarm Farmacja Polska.

Przystępując do grona Kosmetyczni.PL Aflofarm podpisuje również Kodeks Etyki, którego ważnym elementem są rekomendacje, dotyczące reklamy. Kodeks Etyki zobowiązuje firmy członkowskie do przestrzegania dobrych praktyk reklamy kosmetyków, które są respektowane przez Aflofarm w prowadzonych działaniach promocyjnych.

To dla nas bardzo ważne, że nawet w tak trudnej pandemicznej rzeczywistości kolejne firmy przyłączają się do naszej organizacji. Potwierdza to, że codzienny wysiłek naszego zespołu, skupiony na wsparciu bieżącej działalności firm, projektach techniczno-regulacyjnych i budowie wizerunku branży, przynosi producentom kosmetyków realne korzyści biznesowe. Członkostwo Aflofarm cieszy, tym bardziej, że firma jest liderem w segmencie dermokosmetyków. Idące za tym wiedza i doświadczenie na pewno pozwolą nam na wspólną realizację działań, które przyczynią się do rozwoju całej branży kosmetycznej w Polsce – podkreśla Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalna Kosmetycznych.PL.

Aflofarm to polska firma rodzinna, działająca w sektorze ochrony zdrowia od ponad trzydziestu lat. obecnej w portfolio firmy znajdują się 34 marki kosmetyczne (w sumie 132 produkty), w tym  Regenerum, Bioliq, RedBlocker, Medispirant, Iladian, DX2, Silcatil, Aromactiv, Aflofarm. Jest liderem kategorii dermokosmetyków (dane za styczeń 2021 wg. PEX).

Głównymi kanałami dystrybucji są apteki, wybrane drogerie oraz e-commerce. Produkty firmy można kupić w 30 krajach na całym świecie.

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego działa od 2002 r. Reprezentuje i wspiera cele strategiczne przedsiębiorców wyłącznie branży kosmetycznej. Współpracuje na co dzień z instytucjami administracji polskiej i europejskiej, a razem z firmami członkowskimi wypracowuje i wdraża rozwiązania, które prowadzą do rozwoju polskiego rynku kosmetycznego, który dziś jest 5 w Unii Europejskiej. Związek należy do Cosmetics Europe – europejskiej organizacji branżowej i Konfederacji Lewiatan. Organizacja pełni również funkcję platformy wymiany doświadczeń – edukuje i szkoli firmy, podnosząc jakość całego sektora. Związek skupia ponad 200 firm, w tym producentów i dystrybutorów kosmetyków, laboratoria, firmy doradcze i ośrodki dydaktyczne, a także ich partnerów okołobranżowych – dostawców opakowań i surowców.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 20:16