StoryEditor
Producenci
03.10.2019 00:00

Adam Nitecki z L‘Oreal o trendach, które zmienią rynek kosmetyczny

Młode pokolenie będzie decydować o przyszłości rynku kosmetycznego – powiedział Adam Nitecki, dyrektor generalny Consumer Products Division w L‘Oreal Polska i Krajów Bałtyckich podczas VII Forum Branży Kosmetycznej.

Podczas debaty na temat przyszłości rynku kosmetycznego eksperci rozmawiali o najważniejszych trendach, które będą kształtowały w przyszłości biznes w segmencie beauty. Jak zauważył Adam Nitecki, dyrektor generalny Consumer Products Division w L'Oreal Polska i Krajów Bałtyckich, Polki i Polacy są głodni produktów kosmetycznych, co pokazuje dynamika rozwoju branży – wzrost naszego rynku jest dwu-trzykrotnie większy w porównaniu do rynków zachodnich. Jesteśmy też w czołówce międzynarodowej jeśli chodzi o skalę użycia produktów kosmetycznych.

Mówiąc o trendach, które obecnie kształtują branżę kosmetyczną Adam Nitecki wskazał na unikalną cechę, jaką jest barwność lokalnych marek.

Kto kształtuje globalne trendy? – Kolebką produktów do pielęgnacji twarzy jest Azja, ale kształtowanie się trendów nabiera obecnie nowej dynamiki. Często trendy tworzone są oddolnie. Duże znaczenie zaczyna mieć Generation M – młodzi muzułmanie – kontynuuje Adam Nitecki.

Generation M to pokolenie młodych muzułmanów, którzy chcą zmienić świat i powszechną opinię o religii muzułmańskiej. Są to głównie młode zamożne kobiety. Jest to rosnącą grupa wpływowego i przedsiębiorczego pokolenia, które jest dumne ze swojej tożsamości jako muzułmanów i bierze odpowiedzialność za swoje życie, jednocześnie wymagając od marek i firm odpowiedzi na ich oczekiwania.

Młode muzułmanki zaczynają mieć większą możliwość ekspresji i kształtują nowe trendy w nowych mediach za pomocą facebooka i instagrama – dodał Adam Nitecki.

Kolejnym trendem jest zamiana ról – młode konsumentki uczą swoje mamy odnośnie nowych segmentów produktów do pielęgnacji i makijażu. – Młode pokolenie będzie decydować o przyszłości rynku kosmetycznego w Polsce i na świecie. Z kolei wyzwaniem jest utrzymanie lojalności konsumentów wobec marek. Konsumenci będą oczekiwać tego, że marki będą robić pożyteczne rzeczy, np. dbać o środowisko. Ten trend również będzie sterować rynkiem kosmetycznym – podsumował dyrektor generalny Consumer Products Division w L'Oreal Polska.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 02:24