StoryEditor
Zdrowie
21.06.2021 00:00

Profesjonalne peelingi chemiczne w Krakowie – co warto o nich wiedzieć i jak się przygotować?

Peelingi chemiczne w Krakowie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Sięgają po nie zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy pragną lepiej zadbać o swoją skórę, na dłużej zachować jej młodzieńczy wygląd i blask oraz pozbyć się defektów - blizn potrądzikowych, zaskórników, przebarwień i nierówności w teksturze cery. Peelingi chemiczne są całkowicie bezpieczne pod warunkiem ich przeprowadzenia przez specjalistę - doświadczonego kosmetologa lub lekarza.

Kiedy warto wybrać się na peeling. Jakie korzyści gwarantuje zabieg?

Peelingi chemiczne to profesjonalne zabiegi, które polegają na naniesieniu na skórę kwasów o działaniu złuszczającym, nawilżającym lub leczniczym. Kwasy najczęściej wykorzystywane w tym celu to m. in. AHA (np. glikolowy, mlekowy, migdałowy i inne), BHA (kwas salicylowy) i PHA (kwas laktobionowy). Stosowane są zarówno pojedyncze kwasy, jak i ich mieszanki, które wykazują szersze i bardziej kompleksowe działanie. Dobór właściwego preparatu należy do profesjonalisty przeprowadzającego zabieg i jest dostosowywany do efektów, na jakie liczy pacjent oraz problemów skórnych, z którymi się boryka.

Peelingi chemiczne w Krakowie są przeprowadzane zarówno w celach estetycznych, jak i leczniczych. Pełnią niezwykle istotną rolę we wspomaganiu leczenia trądziku, usuwaniu przebarwień oraz sprzyjają zachowaniu atrakcyjnego wyglądu skóry w każdym wieku. Najczęściej przeprowadza się w na wiosnę oraz jesienią i zimą, gdyż większość kwasów wykazują działanie fotouczulające, przez co nie mogą być stosowane w okresie wzmożonego natężenia promieniowania UV, czyli w lecie. Peelingi chemiczne działają na zasadzie usuwania zewnętrznej warstwy naskórka, w efekcie czego skóra staje się gładsza, ma wyrównany koloryt oraz ładniejszą strukturę. Wybrane preparaty mają ponadto zdolność penetrowania w głębsze warstwy skóry, gdzie stymulują produkcję kolagenu, poprawiają nawilżenie skóry oraz redukują wzmożony łojotok i nadmierne rogowacenie naskórka.

Gdzie wybrać się na peelingi chemiczne w Krakowie i jak przygotować się do zabiegu?

Peelingi chemiczne w Krakowie powinny być przeprowadzane w profesjonalnych gabinetach i tylko z takich usług warto korzystać. Szczególne znaczenie ma bowiem dobór właściwego preparatu do potrzeb i aktualnej kondycji skóry, jego prawidłowe zaaplikowanie oraz przekazanie odpowiednich zaleceń pozabiegowych. Do zabiegu nie trzeba przygotowywać się w specjalny sposób. Należy jednak pamiętać, że bezwzględnym przeciwskazaniem do peelingów chemicznych jest okres ciąży i laktacji. Na około 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić wszystkie preparaty o działaniu złuszczającym, w tym kwasy i retinoidy. Po zabiegu natomiast należy bezwzględnie stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną w postaci kremów z SPF 50+.

Peelingi chemiczne w Krakowie trwają ok. 30-40 min. Najczęściej zaleca się ich przeprowadzenie w serii - najlepsze efekty osiąga się po 4-5 zabiegach w zależności od kondycji skóry oraz problemów, które chcemy wyeliminować. W większości przypadków od razu po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności, w tym pójść do pracy. Należy jednak pamiętać o prawidłowej pielęgnacji skóry, w tym stosowaniu SPF na dzień oraz regeneracyjnych kremów na noc.

materiał partnera
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Zdrowie
03.04.2025 16:34
Biały uśmiech na wagę złota – jak rynek higieny jamy ustnej odpowiada na rosnące wymagania konsumentów

Dynamiczne zmiany na rynku higieny jamy ustnej

Rynek produktów do higieny jamy ustnej w Polsce ulega dynamicznym przeobrażeniom. Konsumenci stają się coraz bardziej świadomi i wymagający, co stawia przed producentami wyzwanie dostosowania oferty do zmieniających się oczekiwań. Według badań, wartość tego segmentu będzie rosła o ponad 6% rocznie do 2030 roku, napędzana innowacjami oraz zwiększoną świadomością zdrowotną społeczeństwa. Rosnąca konkurencja na rynku wymusza na producentach ciągłe dostosowywanie strategii, aby sprostać wymaganiom konsumentów oraz partnerów biznesowych, w tym sieci handlowych i drogerii.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Zdrowie
28.03.2025 10:07
Endometrioza pod lupą – wyjątkowe spotkanie, zorganizowane przez EndoMe i Karolinę Szymczak-Adamczyk
Gospodarze spotkania: Karolina SzymczakAdamczyk (założycielka EndoMe) z mężem Piotrem AdamczykiemMarzena Szulc

Wyjątkowe spotkanie prasowe, zorganizowane przez markę EndoMe i jej założycielkę Karolinę Szymczak-Adamczyk, odbyło się 25 marca w warszawskiej restauracji Stary Dom. Wydarzenie, które zgromadziło ekspertów, pacjentki oraz przedstawicieli mediów, wpisywało się w obchody Miesiąca Świadomości Endometriozy. Karolinie Szymczak-Adamczyk towarzyszył mąż, aktor Piotr Adamczyk, wspierający misję inicjatywy od samego początku.

Wśród prelegentów znaleźli się wybitni specjaliści, m.in. dr n. med. Mikołaj Karmowski – jeden z czołowych polskich chirurgów specjalizujących się w leczeniu zaawansowanej endometriozy, dr n. med. Joanna Jacko – ekspertka ginekologii onkologicznej i diagnostyki ultrasonograficznej, Monika Królak-Wasilewska – dietetyczka kliniczna oraz Magda Kosmala-Banasik – fizjoterapeutka uroginekologiczna.

Spotkanie miało na celu zwrócenie uwagi na realia życia kobiet cierpiących na endometriozę – chorobę przewlekłą, której diagnoza zajmuje średnio od 7 do 10 lat. W trakcie paneli dyskusyjnych poruszono wiele palących tematów: od błędnych przekonań dotyczących endometriozy, przez systemowe bariery w diagnostyce i leczeniu, po znaczenie diety, suplementacji, fizjoterapii oraz zdrowia psychicznego w procesie terapii.

image
Wśród prelegentów znaleźli się wybitni specjaliści, m.in. dr n. med. Mikołaj Karmowski, dr n. med. Joanna Jacko, Monika Królak-Wasilewska oraz Magda Kosmala-Banasik
Marzena Szulc

Szczególnym momentem spotkania była część panelowa z udziałem samych pacjentek – kobiet, które na co dzień zmagają się z chorobą i publicznie dzielą się swoją historią. Ich głosy nadały spotkaniu autentyczności i przypomniały, jak istotne jest wsparcie emocjonalne i społeczne w leczeniu endometriozy.

Karolina Szymczak-Adamczyk podzieliła się również osobistą historią swojej diagnozy i drogą, która doprowadziła ją do stworzenia marki EndoMe – miejsca oferującego holistyczne wsparcie kobietom dotkniętym chorobą. – Zdrowie kobiet to nie moda – to misja. Chcemy nie tylko mówić o problemie, ale zmieniać podejście do leczenia i wsparcia kobiet z endometriozą – podkreśliła w swoim wystąpieniu.

Po części panelowej uczestnicy mieli okazję odwiedzić Strefę EndoMe – przestrzeń poświęconą prezentacji innowacyjnych produktów wspierających terapię endometriozy, porozmawiać z ekspertami i wziąć udział w sesji Q&A. Marka przedstawiła również wiosenną nowość w swoim portfolio – produkt otwierający odnogę kosmetyczną projektu – specjalistyczny żel do higieny intymnej z biofermentem 15%.

Wiosenne spotkanie z EndoMe udowodniło, że rozmowa o endometriozie to nie tylko potrzeba, ale i odpowiedzialność. Dzięki takim inicjatywom wzrasta świadomość społeczna, a kobiety zmagające się z chorobą zyskują realne narzędzia do walki o jakość swojego życia.

Czytaj też: Badanie hiszpańskich naukowców - czy częste używanie kosmetyków wiąże się ze zwiększonym ryzykiem endometriozy?

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
03. kwiecień 2025 21:10