Dlaczego stosujemy maseczki do twarzy?
Maseczki do twarzy to produkty, które w jedną chwilę są w stanie poprawić wygląd naszej skóry. Bardzo często aplikujemy je przed ważnym wyjściem, aby dogłębnie nawilżyć naszą cerę i odżywić ją. W ten sposób aplikacja makijażu będzie o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza. Maseczki do twarzy raczej nie są polecane do codziennego stosowania, a to głównie ze względu na ich niezwykle bogaty skład. Są raczej uzupełnieniem naszej rutyny.
U kogo powinny być stosowane łagodzące maseczki do twarzy?
Łagodzące maseczki do twarzy to idealne uzupełnienie dla rutyny pielęgnacyjnej skóry podrażnionej. Uszkodzenie naturalnej bariery ochronnej skóry może wystąpić z wielu powodów. Czasami są to po prostu nadwrażliwość naszej cery, ale równie dobrze taki skutek wywołują też różnego rodzaju czynniki zewnętrzne oraz wewnętrzne.
Pojawia się nieznośny dyskomfort, często też uczucie pieczenia i swędzenia. Skóra wygląda na zaczerwienioną. Właśnie w takim przypadku warto sięgnąć po maseczkę o działaniu łagodzącym. W jej składzie możemy znaleźć takie dodatki, jak choćby alantoina, ceramidy, kwas hialuronowy, olej jojoba, pantenol, skwalen, ekstrakt z aloesu, alg, bawełny czy aceroli. Lista takich dodatków jest znacznie dłuższa, a produktów o takich właściwościach jest na kosmetycznym rynku bardzo wiele. Dlatego każdy z nas może znaleźć taki kosmetyk, który będzie dla niego odpowiedni.
Jak często należy stosować łagodzące maseczki do twarzy?
Jeżeli chodzi o częstotliwość stosowania tego rodzaju produktów, to mowa o przynajmniej jednej aplikacji w ciągu siedmiu dni. Gdy jednak nasza skóra ma znacznie większe potrzeby, to ilość aplikacji możemy zwiększyć do dwóch bądź trzech w tygodniu. Dużo zależy również od formuły konkretnej maski: czy jest to kosmetyk kremowy, typu gommage, peel-off, półprodukt typu glinka czy wersja w płacie.
Inne sposoby na łagodzenie podrażnionej skóry
Warto pamiętać, że łagodzenie podrażnień to nie tylko stosowanie maseczek. To także codzienna pielęgnacja skóry obejmująca zarówno poranną, jak i wieczorną rutynę. Warto zwracać uwagę na stosowane produkty, ponieważ niektóre z nich mogą zawierać składniki nieodpowiednie przy konkretnym problemie. Na przykład niektóre kwasy mają działanie drażniące, co skutkuje między innymi pogorszeniem stanu takiej skóry.
Łagodzenie podrażnień nie będzie też niezbędne, jeżeli uda nam się unikać czynników powodujących dyskomfort, przesuszenie, a nawet uszkodzenie naturalnej bariery ochronnej. Zwróćmy uwagę, czy na co dzień nie mamy częstego kontaktu z niekorzystnie działającymi czynnikami zewnętrznymi. Może zbyt często przebywamy na mrozie albo w pomieszczeniu z suchym powietrzem?