Kto powinien zdecydować się na wykonanie makijażu permanentnego?
Makijaż permanentny pozwala na podkreślenie kształtu lub rekonstrukcję brwi. Dzięki niemu można poprawić kształt i kolor warg, a także narysować linię na górnej lub dolnej powiece. Czasem stosowany jest także do pokrywania blizn i ewentualnych mankamentów skórnych. Zastosowanie znajdują w tym przypadku specjalne urządzenia do makijażu permanentnego.
Zabieg ten jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, którym zależy na delikatnym podkreśleniu rysów twarzy. W ten sposób można nadać małym ustom pełniejszy kształt czy zlikwidować asymetrię brwi.
Makijaż permanentny krok po kroku
Na samym początku trzeba wybrać odpowiedni barwnik, dopasowany do koloru cery, włosów, oczu i ust. Powinien się tym zająć specjalista w dziedzinie makijażu permanentnego. Procedura ta nie jest bowiem wykonywana w domu, ale w specjalnym miejscu i zawsze przez kompetentną osobę.
Kolejnym krokiem jest wykonanie rysunku wstępnego brwi czy ust. Dzięki temu klient może zobaczyć, jaki efekt może zostać osiągnięty. Dopiero później rozpoczyna się sam proces wykonywania makijażu permanentnego, co może zająć nawet 2-3 godziny.
Urządzenie do makijażu permanentnego - jaka jest zasada jego działania?
Zdecydować się można na urządzenie do makijażu permanentnego, które wykorzystuje system igłowy. Przykładem jest quantumpmu.com/product-pol-61-Urzadzenie-do-makijazu-permanentnego-QUANTUM-ONE-EU.html. Igła montowana jest w tym przypadku w uchwycie za pomocą specjalnego zacisku. Po jej zainstalowaniu i wyposażeniu w nasadkę staje się ona integralną częścią uchwytu.
Takie urządzenia do makijażu permanentnego działają w sposób równomierny, niezależnie od grubości i struktury skóry. Głębokość wprowadzania pigmentu zależy jedynie od linergistki. Stabilność tego typu sprzętu pozwala na wykonanie bardzo precyzyjnego makijażu permanentnego.
Co ciekawe, zabieg warto powtórzyć po kilku tygodniach, aby efekt był intensywny i trwały. Rezultaty utrzymują się od jednego aż do trzech lat. Potem wymagana jest korekta. Oczywiście sporo zależy także od indywidualnych predyspozycji danej osoby.