StoryEditor
Beauty
07.05.2021 00:00

Kombajny kosmetyczne - wszystko co musisz wiedzieć o zabiegach medycyny estetycznej

Masz w planach wizytę u kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej? Chcesz nieco poprawić jakość oraz wygląd swojej skóry? Jeśli tak, z pewnością ucieszy Cię fakt, że specjalnie z myślą o Tobie przygotowaliśmy ten krótki poradnik, z którego dowiesz się na co należy zwracać uwagę przy wyborze rodzaju zabiegu, miejsca (kliniki lub gabinetu), a także jakie urządzenia sprawdzi się najlepiej. Jeśli jesteś zainteresowany tematem lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej, zachęcamy do dalszej lektury. 

Rozwój medycyny estetycznej

Coraz więcej osób korzysta z różnego rodzaju zabiegów upiększających. W tym miejscu należy jasno podkreślić, że do tej kategorii należy zarówno manicure jak i korekta nosa za pomocą nici lub też kwasu hialuronowego.

Między innymi właśnie z tego względu warto znać różnice kompetencji i zakres oferowanych usług przez kosmetyczkę, profesjonalnego kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej. Choć wiele osób kojarzy medycynę estetyczną jedynie z bardzo skomplikowanymi operacjami, warto wspomnieć o tym, że medycyna estetyczna tak jak każda inna dziedzina nauki, rozwija się w szybkim tempie. 

Obecnie na rynku istnieje wiele klinik oraz gabinetów specjalizujących się w wykonywaniu zabiegów upiększających. Zakres usług wykonywanych w każdym z takich miejsc, w dużej mierze zależy od umiejętności oraz doświadczenie osoby wykonującej zabiegi, a także od wyposażenia w odpowiedni sprzęt.

Zabiegi kosmetyczne czy medycyna estetyczna - na czym polega różnica? 

Podstawową różnicą pomiędzy kosmetologiem, a lekarzem jest fakt, że lekarz ma uprawnienia do tego, by wykonywać skomplikowane zabiegi oraz operacje, mające na celu poprawienie oraz ulepszenie wyglądu pacjenta. Coraz częściej można spotkać gabinety kosmetologiczne (nie mylić z salonami kosmetycznymi), które w swojej ofercie mają takie same usługi jak w klinice. Część zabiegów medycyny estetycznej może śmiało wykonywać kosmetolog.

Na co należy zwracać uwagę wybierając miejsce na zabieg?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że aby móc wykonywać różnego rodzaju zabiegi (takie jak między innymi mezoterapia igłowapeeling kawitacyjny profesjonalna analiza skóry oraz wiele innych) trzeba mieć w pełni bezpieczny sprzęt medyczny, który charakteryzuje się doskonałą jakością, precyzją, a także posiada wszystkie normy unijne. Przykładem urządzenia wykorzystywanego do tego typu pracy jest kombajn kosmetyczny. 

To właśnie od jakości sprzętu wykorzystywanego do przeprowadzenia usługi, zależy to jaki będzie efekt końcowy. Oczywiście nie wolno pominąć tu czynników takich jak umiejętności oraz doświadczenie osoby, która dany zabieg wykonuje, jednak zanim podejmiesz decyzję o tym, gdzie wykonasz zabieg, zrób dokładny research oraz dowiedz się na jakim sprzęcie pracuje Twój specjalista.

Najlepszy sprzęt wykorzystywany do zabiegów medycyny estetycznej

Tak jak wspomnieliśmy, urządzenia, które są wyjątkowo często wykorzystywane do wykonywania różnych zabiegów upiększających to między innymi kombajny kosmetyczne. Dlaczego są one aż tak popularne? Otóż kombajn kosmetyczny to urządzenie o stosunkowo dużych rozmiarach, które posiada wiele ,,końcówek" służących do wykonywania usług kosmetyczno-dermatologicznych.

Warto wiedzieć, że każda z „końcówek” to tak naprawdę oddzielne urządzenie, które swoje zasilenie ma właśnie w kombajnie. Kolejną ważną informacją jest, że w zależności od modelu kombajnu kosmetycznego, wśród końcówek znajdują się inne urządzenia.

W niektórych przypadkach, producenci oferują możliwość indywidualnego dopasowania do potrzeb klienta. Do najczęściej występujących urządzeń znajdujących się w tradycyjnym kombajnie kosmetycznym znajdują się między innymi: 

  • ultradźwięki, 
  • lasery, 
  • peeling kawitacyjny, 
  • mikrodermabrazja,
  • fale radiowe. 

Jeśli zatem chcesz dowiedzieć się więcej na temat sprzętu jakim jest kombajn kosmetyczny, wejdź na stronę https://medikapoland.pl/pl/3-aparatura-medika

materiał partnera
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Włosy
21.11.2024 13:37
FOREO z marką FAQ Swiss wkracza w świat pielęgnacji… WŁOSÓW - nowa technologia dla zdrowej skóry głowy
FOREO z marką FAQ Swiss wkracza w świat pielęgnacji… WŁOSÓW - nowa technologia dla zdrowej skóry głowyMateriał Partnera

Marka FOREO, znana z innowacyjnych rozwiązań do pielęgnacji skóry, prezentuje nową kategorię w swojej ofercie - urządzenia do włosów. A dokładniej do dbania o skórę głowy. Po niezwykłym sukcesie marki FAQ Swiss spod parasola FOREO, która w zeszłym roku zadebiutowała na rynku z luksusowymi maskami LED na twarz, nadszedł czas na kolejną wyczekiwaną premierę. FAQ™ 301 to nowe urządzenie, które przenosi zaawansowaną technologię LED oraz masaż T-Sonic™ na skórę głowy, walcząc z przerzedzającymi się włosami i nadając im objętości, blasku i zdrowego wyglądu.

Rewolucja zaczyna się od skóry głowy

Około połowa mężczyzn i aż 40% kobiet zmaga się z problemem wypadania włosów w ciągu swojego życia. Niewiele rzeczy potrafi być bardziej frustrujących niż produkty na porost włosów, które po prostu nie działają. Dlatego rozwiązania FAQ Swiss od FOREO opierają się na solidnych podstawach naukowych. FAQ™ 301 wykorzystuje klinicznie potwierdzoną technologię czerwonego światła LED oraz masaż T-Sonic™, aby wzmocnić osłabione, łamliwe włosy. Urządzenie działa poprzez stymulację skóry głowy i aktywizację mieszków włosowych. Zaprojektowane z myślą o współdziałaniu z płynnymi kuracjami do włosów, FAQ™ 301 wspomaga lepsze wchłanianie składników aktywnych, takich jak minoksydyl, które docierają głęboko do mieszków, czyli tam, gdzie mogą działać najskuteczniej.

Terapia światłem LED i masaż soniczny

Urządzenie FAQ™ 301 wyposażone jest w 20 diod LED emitujących lecznicze, czerwone światło LED, które działa jak rewitalizujący zastrzyk dla mieszków włosowych, wzmacniając je i pobudzając wzrost włosów. Czerwone światło LED intensywnie stymuluje komórki, kluczowe dla regeneracji i odnowy włosów. Dodatkowo, FAQ™ 301 zapewnia delikatny, ale skuteczny soniczny masaż skóry głowy, usuwający martwy naskórek i nadmiar sebum, które mogą blokować mieszki włosowe. Masaż poprawia też mikrokrążenie, dostarczając więcej tlenu i składników odżywczych, co pozytywnie wpływa na zdrowie skóry głowy i kondycję włosów.

Dedykowane serum

Aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty, FAQ Swiss stworzyło FAQ™ Scalp Recovery & Thick Hair Probiotic Serum. To lekkie serum, które nie tylko odżywia skórę głowy, ale także wzmacnia włosy, zmniejsza ich łamliwość i poprawia ich objętość. Dzięki probiotykom i roślinnym ekstraktom, takim jak czerwona koniczyna i wąkrotka azjatycka, serum dostarcza składników, które odżywiają mieszki włosowe i poprawiają kondycję włosów.

Pielęgnacja włosów z luksusową dawką technologii

Nowa linia FAQ™ to ukłon w stronę każdego, kto marzy o zdrowych, lśniących włosach i chce wprowadzić do swojej rutyny coś naprawdę wyjątkowego.

Odkryj FAQ™ 301 i serum probiotyczne na foreo.com, w końcu, piękno zaczyna się od skóry głowy.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Ciało
13.11.2024 14:18
Kompostowalne chusteczki Mustela: Nowy krok w eko-zobowiązaniach marki
Kompostowalne chusteczki Mustela: Nowy krok w eko-zobowiązaniach markiMateriał Partnera

Wyobraźmy sobie świat, w którym produkty codziennego użytku służą nie tylko nam, ale i naszej planecie... Mustela przekształca tę wizję w rzeczywistość dzięki swoim innowacyjnym produktom. To część szerszej strategii obranej w celu pokazania, że zrównoważony rozwój nie jest tylko hasłem, ale rzeczywistym działaniem, które każdy może podjąć.

Nawilżane chusteczki – wygoda, która jest ekologicznym wyzwaniem

Gdy w 1990 roku wprowadzono na rynek chusteczki nawilżane dla dzieci, odpowiedziały one na realną potrzebę – ułatwiły życie pracującym mamom i stały się nieodłącznym elementem codziennej pielęgnacji wielu rodzin. Jednak dzieci z tamtych lat dziś są już świadomymi rodzicami, zdającymi sobie sprawę, że masowe użycie chusteczek wiąże się z problemem środowiskowym, generując ogromne ilości odpadów i stanowiąc poważne zagrożenie dla bioróżnorodności oraz jakości gleby. Choć większość chusteczek jest prawidłowo segregowana, pozostają one najczęściej wyrzucanymi produktami higienicznymi wśród tekstyliów.

Mustela, jako marka odpowiedzialna społecznie, dostrzega te wyzwania i rewolucjonizuje podejście do chusteczek nawilżanych, wprowadzając ich kompostowalne alternatywy.

- Nasza planeta stoi przed wieloma wyzwaniami: ekologicznymi, społecznymi i gospodarczymi. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci dorastały w lepiej chronionym środowisku naturalnym. Postawiliśmy sobie ambitne cele: aby stać się firmą o pozytywnym i regeneracyjnym wpływie na naszą planetę. – mówi Jakub Puzicki (General Manager w Laboratoires Expanscience)

Kompostowalne chusteczki Mustela – przyjazne dla skóry i planety

Nowe kompostowalne chusteczki Mustela zostały zaprojektowane nie tylko z myślą o pielęgnacji delikatnej skóry, ale też o ochronie środowiska. Można je kompostować w warunkach domowych – całkowicie rozkładają się na wodę, tlen i mikroorganizmy. Ich pełny rozkład trwa 6 miesięcy, a po 12 miesiącach przekształcają się w podłoże wzrostowe dla roślin. Dzięki połączeniu naturalnej formuły i włókien pochodzenia naturalnego, produkt uzyskał certyfikat „OK Compost HOME” przyznany przez TÜV Austria (organ certyfikujący), który gwarantuje jakość kompostu powstałego z tych chusteczek.

Mustela rozwija także ofertę chusteczek wielokrotnego użytku, które jeszcze bardziej ograniczają generowanie odpadów. Te produkty łączą w sobie funkcjonalność z ekologicznym podejściem, dając rodzicom możliwość zadbania o pielęgnację swoich dzieci w sposób bardziej zrównoważony.

- Mustela pragnie inspirować rodziców do przyjęcia ekologicznych nawyków pielęgnacyjnych. Dzięki takim inicjatywom, staje się liderem w branży, pokazując, że dbałość o planetę nie musi iść w parze z rezygnacją z jakości i komfortu, jakiego oczekują rodzice dla swoich dzieci. – mówi Magdalena Rzewuska (Marketing Manager w Laboratoires Expanscience).

Mustela to więcej niż dermokosmetyki – to manifest odpowiedzialności, który wspiera ideę zrównoważonego rozwoju i ekologicznego stylu życia.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 06:38