StoryEditor
Beauty
07.05.2021 00:00

Kombajny kosmetyczne - wszystko co musisz wiedzieć o zabiegach medycyny estetycznej

Masz w planach wizytę u kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej? Chcesz nieco poprawić jakość oraz wygląd swojej skóry? Jeśli tak, z pewnością ucieszy Cię fakt, że specjalnie z myślą o Tobie przygotowaliśmy ten krótki poradnik, z którego dowiesz się na co należy zwracać uwagę przy wyborze rodzaju zabiegu, miejsca (kliniki lub gabinetu), a także jakie urządzenia sprawdzi się najlepiej. Jeśli jesteś zainteresowany tematem lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej, zachęcamy do dalszej lektury. 

Rozwój medycyny estetycznej

Coraz więcej osób korzysta z różnego rodzaju zabiegów upiększających. W tym miejscu należy jasno podkreślić, że do tej kategorii należy zarówno manicure jak i korekta nosa za pomocą nici lub też kwasu hialuronowego.

Między innymi właśnie z tego względu warto znać różnice kompetencji i zakres oferowanych usług przez kosmetyczkę, profesjonalnego kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej. Choć wiele osób kojarzy medycynę estetyczną jedynie z bardzo skomplikowanymi operacjami, warto wspomnieć o tym, że medycyna estetyczna tak jak każda inna dziedzina nauki, rozwija się w szybkim tempie. 

Obecnie na rynku istnieje wiele klinik oraz gabinetów specjalizujących się w wykonywaniu zabiegów upiększających. Zakres usług wykonywanych w każdym z takich miejsc, w dużej mierze zależy od umiejętności oraz doświadczenie osoby wykonującej zabiegi, a także od wyposażenia w odpowiedni sprzęt.

Zabiegi kosmetyczne czy medycyna estetyczna - na czym polega różnica? 

Podstawową różnicą pomiędzy kosmetologiem, a lekarzem jest fakt, że lekarz ma uprawnienia do tego, by wykonywać skomplikowane zabiegi oraz operacje, mające na celu poprawienie oraz ulepszenie wyglądu pacjenta. Coraz częściej można spotkać gabinety kosmetologiczne (nie mylić z salonami kosmetycznymi), które w swojej ofercie mają takie same usługi jak w klinice. Część zabiegów medycyny estetycznej może śmiało wykonywać kosmetolog.

Na co należy zwracać uwagę wybierając miejsce na zabieg?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że aby móc wykonywać różnego rodzaju zabiegi (takie jak między innymi mezoterapia igłowapeeling kawitacyjny profesjonalna analiza skóry oraz wiele innych) trzeba mieć w pełni bezpieczny sprzęt medyczny, który charakteryzuje się doskonałą jakością, precyzją, a także posiada wszystkie normy unijne. Przykładem urządzenia wykorzystywanego do tego typu pracy jest kombajn kosmetyczny. 

To właśnie od jakości sprzętu wykorzystywanego do przeprowadzenia usługi, zależy to jaki będzie efekt końcowy. Oczywiście nie wolno pominąć tu czynników takich jak umiejętności oraz doświadczenie osoby, która dany zabieg wykonuje, jednak zanim podejmiesz decyzję o tym, gdzie wykonasz zabieg, zrób dokładny research oraz dowiedz się na jakim sprzęcie pracuje Twój specjalista.

Najlepszy sprzęt wykorzystywany do zabiegów medycyny estetycznej

Tak jak wspomnieliśmy, urządzenia, które są wyjątkowo często wykorzystywane do wykonywania różnych zabiegów upiększających to między innymi kombajny kosmetyczne. Dlaczego są one aż tak popularne? Otóż kombajn kosmetyczny to urządzenie o stosunkowo dużych rozmiarach, które posiada wiele ,,końcówek" służących do wykonywania usług kosmetyczno-dermatologicznych.

Warto wiedzieć, że każda z „końcówek” to tak naprawdę oddzielne urządzenie, które swoje zasilenie ma właśnie w kombajnie. Kolejną ważną informacją jest, że w zależności od modelu kombajnu kosmetycznego, wśród końcówek znajdują się inne urządzenia.

W niektórych przypadkach, producenci oferują możliwość indywidualnego dopasowania do potrzeb klienta. Do najczęściej występujących urządzeń znajdujących się w tradycyjnym kombajnie kosmetycznym znajdują się między innymi: 

  • ultradźwięki, 
  • lasery, 
  • peeling kawitacyjny, 
  • mikrodermabrazja,
  • fale radiowe. 

Jeśli zatem chcesz dowiedzieć się więcej na temat sprzętu jakim jest kombajn kosmetyczny, wejdź na stronę https://medikapoland.pl/pl/3-aparatura-medika

materiał partnera
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Włosy
03.04.2025 00:31
Rita Ora i Anna Lahey gościły w Warszawie, promując autorską linię kosmetyków do włosów
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey / Douglas mat.pras.
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
Rita Ora i Anna Lahey gościły w perfumerii Douglas w warszawskiej Arkadii / Douglas mat.pras.
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
Warszawa, Douglas - premiera marki Typebea / Marzena Szulc
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
Warszawa, Douglas - premiera marki Typebea / Marzena Szulc
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
Gallery

Rita Ora, piosenkarka, aktorka, ikona mody i urody oraz Anna Lahey – przedsiębiorczyni w branży global beauty, pojawiły się w Warszawie, aby zaprezentować swoją autorską markę kosmetyków do włosów Typebea. Produkty dostępne są na wyłączność w perfumerii Douglas oraz na Douglas.pl.

Ostatniego dnia marca w samo południe, we flagowej perfumerii Douglas w Westfield Arkadia, Rita Ora i Anna Lahey spotkały się z przedstawicielami mediów, internetu oraz klientami. 

Podczas panelu dyskusyjnego Anna i Rita podzieliły się swoimi doświadczeniami, związanymi z problemem wypadania włosów oraz potrzebą odbudowy pewności siebie. Jak przyznała Rita Ora, lata intensywnej stylizacji fryzury doprowadziły do osłabienia włosów, co stało się impulsem do działania. Świadome, jak istotny wpływ na samoocenę mają zdrowe i zadbane włosy, postanowiły stworzyć Typebea – markę dedykowaną wsparciu każdego rodzaju włosów.

W skład gamy produktowej dostępnej w sieci Douglas wchodzą: szampon, odżywka, maska pielęgnacyjna i serum do skóry głowy z peptydami. Łącznie jest to sześć specjalistycznych kosmetyków. Wszystkie zostały opracowane z aktywnych składników, wolnych od siarczanów, parabenów i silikonów. Główną rolę odgrywa w nich substancja czynna Baicapil™, która ogranicza wypadanie włosów – nawet o 60 proc. w ciągu zaledwie trzech miesięcy. Kosmetyki te stosowane na co dzień sprawią, że włosy staną się w widoczny sposób grubsze, mocniejsze i dłuższe – przekonywały założycielki marki.

Obie panie opowiedziały także o procesie powstawania linii, m.in. kilkuletnich badaniach klinicznych nad każdym produktem. Zdradziły również swoje ulubione „must haves” z gamy Typebea, a nawet zaprezentowały sposób ich aplikacji, udowadniając łatwość ich użytkowania.

Na zakończenie spotkania organizatorzy zaprosili zebranych gości do przywitania się osobiście i zrobienia wspólnych zdjęć z Ritą Orą i Anną Lahey.

Do 2027 roku globalny rynek pielęgnacji włosów i skóry głowy prawdopodobnie wzrośnie do 121 miliardów dolarów przy CAGR na poziomie 6,5 proc. Z kolei segment z produktami ograniczającymi wypadanie włosów będzie stanowił na nim największą kategorię. Produkty marki Typebea doskonale wpisują się w ten nurt, spełniając wymagania konsumentów niezależnie od rodzaju włosów i typu skóry głowy – podkreśla Douglas.

Douglas jest obecnie największą i najszybciej rozwijającą się siecią perfumerii w Polsce. Strategicznym podejściem marki jest łączenie kanałów sprzedaży stacjonarnej i online, a także zapewnienie klientom wyjątkowych doświadczeń zakupowych poprzez tworzenie dedykowanych stref oraz gabinetów SPA czy fryzjerskich, które spełniają wysokie oczekiwania konsumentów. Szeroki asortyment perfumerii obejmuje tysiące produktów światowych oraz polskich marek. Dodatkowo ważny sektor stanowią produkty dostępne na wyłączność (tak jak wspomniana wyżej marka Typebea). 

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Zdrowie
28.03.2025 10:07
Endometrioza pod lupą – wyjątkowe spotkanie, zorganizowane przez EndoMe i Karolinę Szymczak-Adamczyk
Gospodarze spotkania: Karolina SzymczakAdamczyk (założycielka EndoMe) z mężem Piotrem AdamczykiemMarzena Szulc

Wyjątkowe spotkanie prasowe, zorganizowane przez markę EndoMe i jej założycielkę Karolinę Szymczak-Adamczyk, odbyło się 25 marca w warszawskiej restauracji Stary Dom. Wydarzenie, które zgromadziło ekspertów, pacjentki oraz przedstawicieli mediów, wpisywało się w obchody Miesiąca Świadomości Endometriozy. Karolinie Szymczak-Adamczyk towarzyszył mąż, aktor Piotr Adamczyk, wspierający misję inicjatywy od samego początku.

Wśród prelegentów znaleźli się wybitni specjaliści, m.in. dr n. med. Mikołaj Karmowski – jeden z czołowych polskich chirurgów specjalizujących się w leczeniu zaawansowanej endometriozy, dr n. med. Joanna Jacko – ekspertka ginekologii onkologicznej i diagnostyki ultrasonograficznej, Monika Królak-Wasilewska – dietetyczka kliniczna oraz Magda Kosmala-Banasik – fizjoterapeutka uroginekologiczna.

Spotkanie miało na celu zwrócenie uwagi na realia życia kobiet cierpiących na endometriozę – chorobę przewlekłą, której diagnoza zajmuje średnio od 7 do 10 lat. W trakcie paneli dyskusyjnych poruszono wiele palących tematów: od błędnych przekonań dotyczących endometriozy, przez systemowe bariery w diagnostyce i leczeniu, po znaczenie diety, suplementacji, fizjoterapii oraz zdrowia psychicznego w procesie terapii.

image
Wśród prelegentów znaleźli się wybitni specjaliści, m.in. dr n. med. Mikołaj Karmowski, dr n. med. Joanna Jacko, Monika Królak-Wasilewska oraz Magda Kosmala-Banasik
Marzena Szulc

Szczególnym momentem spotkania była część panelowa z udziałem samych pacjentek – kobiet, które na co dzień zmagają się z chorobą i publicznie dzielą się swoją historią. Ich głosy nadały spotkaniu autentyczności i przypomniały, jak istotne jest wsparcie emocjonalne i społeczne w leczeniu endometriozy.

Karolina Szymczak-Adamczyk podzieliła się również osobistą historią swojej diagnozy i drogą, która doprowadziła ją do stworzenia marki EndoMe – miejsca oferującego holistyczne wsparcie kobietom dotkniętym chorobą. – Zdrowie kobiet to nie moda – to misja. Chcemy nie tylko mówić o problemie, ale zmieniać podejście do leczenia i wsparcia kobiet z endometriozą – podkreśliła w swoim wystąpieniu.

Po części panelowej uczestnicy mieli okazję odwiedzić Strefę EndoMe – przestrzeń poświęconą prezentacji innowacyjnych produktów wspierających terapię endometriozy, porozmawiać z ekspertami i wziąć udział w sesji Q&A. Marka przedstawiła również wiosenną nowość w swoim portfolio – produkt otwierający odnogę kosmetyczną projektu – specjalistyczny żel do higieny intymnej z biofermentem 15%.

Wiosenne spotkanie z EndoMe udowodniło, że rozmowa o endometriozie to nie tylko potrzeba, ale i odpowiedzialność. Dzięki takim inicjatywom wzrasta świadomość społeczna, a kobiety zmagające się z chorobą zyskują realne narzędzia do walki o jakość swojego życia.

Czytaj też: Badanie hiszpańskich naukowców - czy częste używanie kosmetyków wiąże się ze zwiększonym ryzykiem endometriozy?

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
03. kwiecień 2025 01:52