StoryEditor
Producenci
09.03.2022 00:00

P&G zmniejsza skalę obecności w Rosji. Nie chce jednak całkowicie odciąć Rosjan od podstawowych produktów

P&G zaprzestaje wszelkich nowych inwestycji kapitałowych w Rosji i wstrzymuje działania medialne, reklamowe i promocyjne. Znacząco ogranicza też portfolio produktów, aby skoncentrować się na podstawowych artykułach związanych ze zdrowiem i higieną – poinformował Jon Moeller, prezes i dyrektor generalny P&G w liście do pracowników.

Jon Moeller, prezes i dyrektor generalny P&G w liście do pracowników zapowiedział, że firma nadal będzie wspierać rosyjskich pracowników i naród rosyjski „w obliczu wyzwań i niepewności co do ich  przyszłości”. Jednak równocześnie przyznał, że sytuacja wymaga natychmiastowych zmian ze strony firmy.

–  Zaprzestaliśmy wszelkich nowych inwestycji kapitałowych w Rosji i wstrzymujemy wszelkie działania medialne, reklamowe i promocyjne. Znacząco ograniczamy nasze portfolio produktów, aby skoncentrować się na podstawowych artykułach związanych ze zdrowiem i higieną, których potrzebuje wiele rosyjskich rodzin – napisał Jon Moeller.

P&G ma biura w Moskwie i dwie fabryki w innych miastach Rosji. W Petersburgu i Nowomoskowsku produkuje m.in. maszynki do golenia Gillette, detergenty do prania Tide oraz pieluchy Pampers.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/procter-gamble-unilever-rosja-koniec-dzialalanosci-dlaczego-do-kiedy

Czytaj też: L'Oreal zawiesza swoją aktywność w Rosji i wspiera pracowników z Ukrainy

W swoim liście odniósł się także do zaangażowania P&G we wsparcie pracowników koncernu zatrudnionych w Ukrainie.

– Od początku wojny naszym najwyższym priorytetem jest opieka nad tymi, którzy zostali nią bezpośrednio dotknięci. Zawiesiliśmy działalność firmy w Ukrainie i pomagamy pracownikom w ewakuacji, wspieramy finansowo i logistycznie. Dostarczamy też żywność, schronienie i podstawowe produkty dla ich rodzin. Wielu pracowników P&G w Europie Środkowej i na całym świecie udzieliło im indywidualnego wsparcia, wielu otworzyło dla nich swoje domy – czytamy w liście prezesa i dyrektora generalnego P&G.

Jon Moeller dodał, że firma przekazała darowizny finansowe oraz produkty takie jak pieluchy, środki pielęgnacyjne dla kobiet i inne podstawowe artykuły. Za pośrednictwem Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Półksiężyca oraz organizacji humanitarnych w Europie Środkowej i Wschodniej trafiają one do rodzin uchodźców.

– W dalszym ciągu rozwijamy te działania. Pozostajemy w ścisłym kontakcie z naszymi partnerami pomocy humanitarnej, aby zrozumieć, w jaki sposób możemy pomóc i poszerzać skalę naszego wsparcia w razie potrzeby – podsumował Jon Moeller.

Głowna siedziba P&G w Ukrainie mieściła się w Kijowie, a produkcja odbywała się w Boryspolu i Ordzhonikidze, gdzie wytwarzane były produkty pod markami Pampers, Tide i Gillette. Firma zatrudniała 500 osób. Koncern nadal współpracuje ze swoimi dystrybutorami i organizacjami pomocowymi, aby uzupełniać dostawy i dostarczać niezbędne produkty dla mieszkańców Ukrainy.
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
21.01.2025 12:25
Kosmetyki Rihanny zyskują nowego dużego dystrybutora online
Od 22 stycznia klienci Cult Beauty będą mogli kupować bestsellery z Fenty Beautyfentyskin

Marki kosmetyczne Rihanny: Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum będą od 22 stycznia dostępne online w brytyjskim sklepie kosmetycznym Cult Beauty.

Rihanna, czyli była piosenkarka, która odniosła globalny sukces dzięki swoim działaniom w biznesie kosmetycznym, wciąż nie ustaje w ekspansji. Marki Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum Rihanny wchodzą już 22 stycznia do oferty internetowego sklepu kosmetycznego Cult Beauty.

Rihanna stworzyła Fenty Beauty w 2017 roku, skupiając się początkowo na niezwykle szerokiej, bogatej gamie odcieni podkładów. Dodatkowo opracowane przez Fenty formuły chwalone były przez użytkowniczki o różnych typach i rodzajach cer, zyskując popularność na całym świecie dzięki swojej uniwersalności.

W 2020 roku Fenty wprowadziło na rynek swoją czystą, wegańską i przyjazną dla środowiska linię kosmetyków do pielęgnacji skóry Fenty Skin, jeszcze bardziej wzmacniając swój przekaz dostarczania „prostych i skutecznych rozwiązań kosmetycznych dla wszystkich”. Niedługo potem, w 2021 roku, na rynek trafił kolejny produkt – Fenty Eau de Parfum.

Obecnie kosmetyki Rihanny dostępne są na brytyjskim rynku w sieciach Selfridges, Sephora i Boots. Teraz przez wprowadzenie ich do oferty Cult Beauty staną się jeszcze bardziej przystępne, mając szansę dotrzeć do jeszcze większej liczby konsumentów na całym świecie.

Kiedy tworzyliśmy Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum, naprawdę chodziło o przełamanie globalnych granic, dotyczących piękna. Odcienie, które mówią same za siebie, wyjątkowa dostępność, i produkty, które zawsze spełniają oczekiwania – komentuje Rihanna wprowadzenie swojej marki do Cult Beauty. – Zawsze było dla mnie ważne, aby Fenty było dostępne dla jak największej liczby konsumentów, przez rozwijanie naszej wyjątkowej społeczności.

Od 22 stycznia klienci Cult Beauty będą mogli kupować bestsellery z Fenty Beauty, w tym Pro Filt’r Soft Matte Longwear Foundation, Gloss Bomb Universal Lip Luminizer, olejki nawilżające i wzmacniające do ust Fenty Treatz Hydrating, produkty do pielęgnacji skóry, a także ciepły, kwiatowy zapach Fenty Eau de Parfum.

Czytaj też: Marki kosmetyczne celebrytów, które przyciągały uwagę w 2024 roku

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 11:57