StoryEditor
Producenci
09.03.2022 00:00

P&G zmniejsza skalę obecności w Rosji. Nie chce jednak całkowicie odciąć Rosjan od podstawowych produktów

P&G zaprzestaje wszelkich nowych inwestycji kapitałowych w Rosji i wstrzymuje działania medialne, reklamowe i promocyjne. Znacząco ogranicza też portfolio produktów, aby skoncentrować się na podstawowych artykułach związanych ze zdrowiem i higieną – poinformował Jon Moeller, prezes i dyrektor generalny P&G w liście do pracowników.

Jon Moeller, prezes i dyrektor generalny P&G w liście do pracowników zapowiedział, że firma nadal będzie wspierać rosyjskich pracowników i naród rosyjski „w obliczu wyzwań i niepewności co do ich  przyszłości”. Jednak równocześnie przyznał, że sytuacja wymaga natychmiastowych zmian ze strony firmy.

–  Zaprzestaliśmy wszelkich nowych inwestycji kapitałowych w Rosji i wstrzymujemy wszelkie działania medialne, reklamowe i promocyjne. Znacząco ograniczamy nasze portfolio produktów, aby skoncentrować się na podstawowych artykułach związanych ze zdrowiem i higieną, których potrzebuje wiele rosyjskich rodzin – napisał Jon Moeller.

P&G ma biura w Moskwie i dwie fabryki w innych miastach Rosji. W Petersburgu i Nowomoskowsku produkuje m.in. maszynki do golenia Gillette, detergenty do prania Tide oraz pieluchy Pampers.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/procter-gamble-unilever-rosja-koniec-dzialalanosci-dlaczego-do-kiedy

Czytaj też: L'Oreal zawiesza swoją aktywność w Rosji i wspiera pracowników z Ukrainy

W swoim liście odniósł się także do zaangażowania P&G we wsparcie pracowników koncernu zatrudnionych w Ukrainie.

– Od początku wojny naszym najwyższym priorytetem jest opieka nad tymi, którzy zostali nią bezpośrednio dotknięci. Zawiesiliśmy działalność firmy w Ukrainie i pomagamy pracownikom w ewakuacji, wspieramy finansowo i logistycznie. Dostarczamy też żywność, schronienie i podstawowe produkty dla ich rodzin. Wielu pracowników P&G w Europie Środkowej i na całym świecie udzieliło im indywidualnego wsparcia, wielu otworzyło dla nich swoje domy – czytamy w liście prezesa i dyrektora generalnego P&G.

Jon Moeller dodał, że firma przekazała darowizny finansowe oraz produkty takie jak pieluchy, środki pielęgnacyjne dla kobiet i inne podstawowe artykuły. Za pośrednictwem Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Półksiężyca oraz organizacji humanitarnych w Europie Środkowej i Wschodniej trafiają one do rodzin uchodźców.

– W dalszym ciągu rozwijamy te działania. Pozostajemy w ścisłym kontakcie z naszymi partnerami pomocy humanitarnej, aby zrozumieć, w jaki sposób możemy pomóc i poszerzać skalę naszego wsparcia w razie potrzeby – podsumował Jon Moeller.

Głowna siedziba P&G w Ukrainie mieściła się w Kijowie, a produkcja odbywała się w Boryspolu i Ordzhonikidze, gdzie wytwarzane były produkty pod markami Pampers, Tide i Gillette. Firma zatrudniała 500 osób. Koncern nadal współpracuje ze swoimi dystrybutorami i organizacjami pomocowymi, aby uzupełniać dostawy i dostarczać niezbędne produkty dla mieszkańców Ukrainy.
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 00:51