StoryEditor
Producenci
31.10.2022 00:00

Bazująca na roślinach marka przedłużek do włosów Nourie przygotowuje się do wejścia na rynek

Nowa, oparta na roślinach marka produktów do przedłużania włosów, Nourie, zebrała 2,5 miliona dolarów na finansowanie, aby przyspieszyć swoje plany oferowania alternatywy dla syntetycznych pasm włosów, które dominują w tej kategorii.

Założycielka i dyrektorka generalna Nourie, Osahon Ojeaga, wpadła na pomysł założenia Nourie po tym, jak doświadczyła reakcji alergicznej na włosy użyte do zaplecenia na jej głowie warkoczyków. „Zaplatałam włosy, używając syntetycznych pasm, i czasami jest to problem, ale tym razem było szczególnie źle” – wspomina. „Swędzenie było nieznośne”. Wcześniej zatrudniana przez startupy z Doliny Krzemowej, Ojeaga sięgnęła do producentów w Chinach, gdzie produkowana jest większość włosów syntetycznych, ale prototypy, które jej zaprezentowano, nie spełniły jej oczekiwań.

To zapoczątkowało współpracę z inżynierką polimerów Mary Moore, dyrektorką naukową Nourie i współzałożycielką marki, aby opracować zgłoszone do opatentowania bazujące na substancjach roślinnych pasma. Laboratorium marki przekształca polimery roślinne we włókna, które mają zachowywać się, działać i być w dotyku jak ludzkie włosy. Ojeaga i Moor założyły również Aja Labs, biotechnologiczną firmę badawczą, która koncentruje się na wprowadzaniu nowych rozwiązań naukowych do przemysłu włókienniczego. Oprócz tego, że są oparte na roślinach, pasma do przedłużeń Nourie zawierają olejki i ekstrakty roślinne, które mają na celu odtworzenie naturalnych warunków fizjologicznych, które ma zdrowa skóra głowy. „Chciałyśmy pójść o krok dalej i stworzyć produkt, który spełnia więcej niż tylko funkcję estetyczną” – mówi Ojeaga. „Chciałyśmy, aby był również funkcjonalny”.

Pasma do warkoczyków Nourie będą sprzedawane w wielopakach po dwie lub trzy sztuki. W przyszłości firma planuje rozszerzyć swoje palety kolorystyczne i wybór tekstur oraz wyjść poza produkty do zaplatania włosów. „Wszyscy noszą przedłużane włosy, nie tylko Afrykanki” – mówi Ojeaga. „To symbol statusu, który przekracza demografię, przekracza przedziały dochodów. Dlatego powoli i w sposób zrównoważony chcemy stworzyć coś lepszego dla wszystkich, którzy uczestniczą w tej branży.

Czytaj także: L’Oréal pozwany o roszczenia związane z chorobami onkologicznymi

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
04.04.2025 15:47
Czy Hailey Bieber sprzeda Rhode za miliard dolarów?
Hailey Bieber przypisuje się wypromowanie kilku trendów urodowych i modowych, m.in. „glazed donut skin”IG haileybieber

Modelka i influencerka Hailey Bieber prawdopodobnie rozważa sprzedaż swojej marki kosmetyków Rhode, która może być warta ponad 1 mld dolarów – informują media, powołując się na nieoficjalne informacje.

Żona gwiazdy pop, Justina Biebera, zwróciła się już podobno w tej sprawie do bankierów inwestycyjnych z JPMorgan Chase i Moelis, aby znaleźć nabywcę stworzonej przez siebie w 2022 roku marki kosmetycznej. Informacja ta jest nieoficjalna: JPMorgan i Moelis odmówiło komentarza, na prośby o potwierdzenie doniesień nie odpowiedziała marka Rhode

Gdyby doniesienia te potwierdziły się, Hailey dołączyłaby tym samym do listy innych celebrytów, którzy ostatnio próbowali zarobić na popularności swoich przedsięwzięć biznesowych, uruchomionych w ostatnich latach.

Jak przypominają media, w 2021 roku aktorka Jessica Alba przeprowadziła udaną pierwszą ofertę publiczną swojego przedsięwzięcia z kategorii dóbr konsumpcyjnych The Honest Company. Odnosząca ogromne sukcesy sprzedażowe i szacowana na ponad 2 mld dolarów marka kosmetyczna Rare Beauty, za którą stoi piosenkarka i aktorka Selena Gomez, również szuka nabywcy.

Hailey Bieber jest córką aktora Stephena Baldwina, od kilku lat odnosi sukcesy jako influencerka w mediach społecznościowych – na Instagramie zgromadziła blisko 55 mln obserwujących. Bieber przypisuje się wypromowanie kilku trendów urodowych i modowych, m.in. „glazed donut skin”.

Marka Rhode (nazwa pochodzi od drugiego imienia Hailey), która została nazwana na cześć drugiego imienia Biebera, generuje roczny przychód w wysokości blisko 200 mln dolarów. Marka Rhode (mająca siedzibę w Los Angeles) specjalizuje się w kosmetykach do pielęgnacji twarzy oraz produktach do makijażu.

Czytaj też: Marki kosmetyczne celebrytów, które przyciągały uwagę w 2024 roku

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
04.04.2025 15:29
Oriflame uzyskuje poparcie ponad 91 proc. obligatariuszy dla proponowanej transakcji
materiały prasowe Oriflame

Firma Oriflame poinformowała, że od 18 marca 2025 roku uzyskała dodatkowe wsparcie ze strony obligatariuszy, dzięki czemu proponowana transakcja zyskała obecnie poparcie ponad 91 proc. posiadaczy obligacji spółki. To istotny krok naprzód w procesie restrukturyzacyjnym, który pozwala firmie kontynuować działania na podstawie szerokiego konsensusu inwestorów.

Zgodnie z komunikatem, warunkiem dalszej realizacji transakcji jest spełnienie określonych warunków zawieszających oraz uzyskanie zgody od kredytodawców w ramach linii kredytowej odnawialnej (RCF – Revolving Credit Facility). Jeśli te warunki zostaną spełnione, transakcja będzie mogła zostać wdrożona bez konieczności angażowania sądu.

Poparcie ze strony ponad 91 proc. obligatariuszy oznacza, że firma osiągnęła poziom, który umożliwia realizację zmian w sposób dobrowolny i uzgodniony z głównymi interesariuszami. W praktyce pozwala to uniknąć długotrwałego i kosztownego postępowania sądowego, które mogłoby wpłynąć na stabilność operacyjną i reputację firmy.

Oriflame nie podała szczegółów dotyczących treści proponowanej transakcji, jednak wysoki poziom akceptacji ze strony wierzycieli sugeruje, że wypracowane rozwiązania odpowiadają oczekiwaniom większości rynku. Spółka zapowiedziała dalsze informowanie opinii publicznej o postępach w procesie, w miarę spełniania kolejnych etapów formalnych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
04. kwiecień 2025 21:27