
W 2023 r. Hebe skupi swoje wysiłki rozwojowe na kanale e-commerce, który jest kluczowym narzędziem w ekspansji międzynarodowej. Spółka będzie nadal realizowała wielokanałową strategię i utrzyma tempo otwarć nowych drogerii stacjonarnych – będzie to około 30 sklepów – podała firma Jeronimo Martins, właściciel Hebe, w komunikacie związanym z publikacją wyników finansowych za I kwartał 2023 r.
Sprzedaż Hebe w I kwartale 2023 wzrosła o 31,9 proc. w walucie lokalnej, przy LFL o 22,6 proc. W euro sprzedaż osiągnęła 93 mln. To wzrost o 29,5 proc. vs I kwartału 2022.
Kanał internetowy nadal osiągał dobre wyniki, z niewielkim wkładem ze strony platform Hebe w Czechach i na Słowacji.
EBITDA wzrosła o 25,6 proc. (+27,9 proc. w walucie lokalnej), a odpowiednia marża sięgnęła 5,1 proc. (5,2 proc. w I kw. 22).
Czytaj także: Hebe: wierzymy, że nasz największy wzrost nastąpi w internecie
Hebe to sieć drogeryjna działająca w Grupie Jeronimo Martins (także dyskonty Biedronka). Swój początek miała w Polsce, w 2011 r. w Warszawie, przy Al. Jerozolimskich powstał pierwszy sklep sieci. Obecnie nadal stacjonarne sklepy Hebe prowadzi tylko w Polsce (około 320), ale ma w planach otwieranie placówek m.in. w Czechach.i na Słowacji. W tych krajach sieć uruchomiła już swoje e-sklepy.