L’Oréal Warsaw Plant w podwarszawskich Kaniach, która produkuje m.in. linię Botanic Therapy oraz Garnier Color Naturals, obchodzi w tym roku swoje 25-lecie. Produkcja odbywa się tutaj w sposób zrównoważony i zgodny z zielonymi zobowiązaniami marki Garnier w ramach programu Green Beauty. Ich celem jest zmniejszanie wpływu na środowisko. W ramach ich realizacji fabryka kupuje energię wiatrową i z elektrowni wodnych, a do 2025 roku cała wykorzystywana w zakładzie energia będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych.
Na terenie fabryki zbudowano też stację recyklingu wody, która pozwala na oczyszczanie ścieków produkowanych w fabryce i ponowne wykorzystywanie odzyskanej wody o wysokim standardzie. Dzięki innowacyjnym i proekologicznym rozwiązaniom, w 2020 roku udało się zredukować zużycie wody o 50 proc. w porównaniu do 2005 roku, co odpowiada niemal 7 mln półlitrowych butelek, przy jednoczesnym wzroście produkcji o 220 proc.
Czytaj też: L'Oréal stawia na ekologię i solidarność społeczną. Został za to nagrodzony
Fabryka korzysta z coraz większej liczby ekologicznych opakowań. Już ponad 60 proc. butelek PET pochodzi z recyklingu, a do 2025 roku wszystkie opakowania marki Garnier będą wyprodukowane z materiałów z recyklingu.
Natomiast opakowania Botanic Therapy, po wykorzystaniu produktu, nadają się do ponownego przetworzenia – wystarczy wrzucić je do odpowiednio oznaczonego kosza.
Odpady w fabryce są sortowane u źródła ich powstania, np. na linii produkcyjnej, a potem przetwarzane np. na plastikowe wieszaki, doniczki, płyny do spryskiwaczy czy cegły. Od 2001 r. fabryka jest bezodpadowa – wszystko jest ponownie wykorzystywane lub przetwarzane.
Kosmetyki są wytwarzane w sposób zrównoważony. W ich produkcji wykorzystywane są składniki pochodzenia naturalnego, m.in. odżywcze olejki i ekstrakty z roślin, a miód wykorzystany w szamponie Botanic Therapy Miód & Propolis pozyskiwany jest w ramach programu ochrony dobrostanu pszczół.