StoryEditor
Producenci
11.04.2022 00:00

Rexona, Nivea i Dove to najczęściej kupowane marki antyperspirantów i dezodorantów [RAPORT]

98 proc. ankietowanych w badaniu 2022 FMCG Brands We Shop Blix & Kantar potwierdziło, że kupuje antyperspiranty i dezodoranty. Najczęściej wybierają marki Rexona, Nivea i Dove.

Konsumenci, którzy wzięli udział w badaniu 2022 FMCG Brands We Shop Blix & Kantar wskazali, że kupując antyperspirant lub dezodorant najczęściej wybierają markę Rexona (Unilever), Nivea (Beiersdorf) lub Dove (Unilever). Jednak udział tych wskazań, podobnie jak na czwartą w zestawieniu markę Adidas, zmalał w porównaniu z rokiem ubiegłym (marzec 2022 r. vs. marzec 2021 r.).

Rośnie natomiast odsetek wskazań na marki Garnier, Fa, Ziaja, Old Spise, Axe oraz markę sieci Rossmann – Isana. Po raz pierwszy w zestawieniu znalazł się też brand Lidla – marka Cien w zestawienia najpopularniejszych marek antyperspirantów i dezodorantów zajęła miejsce 12.

Co ciekawe markę Rexona wybierają z reguły konsumenci określani w badaniu 2022 FMCG Brands We Shop jako cenoholicy. Ich celem są okazje i dobra cena. Nie zwracają uwagi na etykiety czy ekologie. Lubią raczej sprawdzone produkty, choć niekoniecznie mainstreamowe. Niechętnie podchodzą do nowości.

Czytaj też: Najwięcej konsumentów szuka tanich markowych produktów [BADANIE]

Natomiast po dezodaranty i antyperspiranty Nivea oraz Dove sięgają zakupowi entuzjaści. Podążają za trendami, są podatni na reklamy w mediach społecznościowych i opinie influencerów. Niveę równie często wybierają też shopperzy z przymusu, którzy dla odmiany nie lubią zakupów. Nie mają ulubionych marek i nie szukają promocji – ich najważniejszym celem jest szybko i bezproblemowo załatwić potrzebne zakupy.

W badaniu 2022 FMCG Brands We Shop Blix & Kantar wzięło udział 4 tys. konsumentów korzystających z gazetek promocyjnych na swoich smartfonach.

Czytaj też: Unilever zamierza wstrząsnąć kategorią dezodorantów

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
04.04.2025 10:29
Koreańska marka obniżyła ceny swoich kosmetyków w WIelkiej Brytanii. Czym to tłumaczy?
Firma Erborian powstała w 2007 rokuInstagram Erborian

Erborian, koreańska marka z kosmetykami pielęgnacyjnymi, zdecydowała się na obniżenie cen, obejmujące cały asortyment produktów. Co istotne, obniżenie cen nie wiąże się z żadnymi zmianami w składach produktów ani z opakowaniami.

Marka, po zweryfikowaniu swojej struktury cenowej produktów do pielęgnacji skóry, postanowiła poprzez obniżenie cen zwiększyć dostępność produktów dla klientów. W Wielkiej Brytanii przedział cenowy kosmetyków marki Erborian to obecnie od 4 do 44 funtów (wcześniej był to zakres 6,50-62 funtów)

Firma zdecydowała się na obniżenie cen pomimo wzrostu kosztów firmy o ok. 0,6 proc. w stosunku po poprzedniego roku. Oznacza to oczywiście wpływ tej korekty na marże firmy. Mimo to Erborian podkreśla, że ​​obniżka cen była „słuszną decyzją”, która sprawi, że więcej klientów będzie mogło nabywać jej produkty i cieszyć się niższymi cenami.

– Zmiana cen Erborian była spowodowana opiniami konsumentów. Uznając te spostrzeżenia i rosnące koszty życia w Wielkiej Brytanii, podjęliśmy decyzję o dostosowaniu się do rynku i zapewnieniu, że nasze produkty pozostaną dostępne dla naszej społeczności – skomentowała dla portalu TheIndustry.beauty Debroah Goldweis, dyrektor generalna Erborian w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Jak podkreślają również przedstawiciele marki Erborain, obniżenie cen nie wiąże się z żadnymi zmianami w składach produktów ani z opakowaniami. 

Firma Erborian ("Zioła Orientu") powstała w 2007 roku, będąc połączeniem koreańskiej wiedzy w zakresie pielęgnacji skóry z francuskim luksusem, tworząc innowacyjne formuły wzbogacone tradycyjnymi koreańskimi ziołami. Laboratorium firmy mieści się w Seulu. Jej najlepiej sprzedające się produkty obejmują krem ​​CC i krem ​​BB, które nadal są popularne w mediach społecznościowych wśród konsumentów, ponieważ trend K-beauty nadal wykazuje tendencję rosnącą m.in. w Wielkiej Brytanii).

Czytaj też: Koreańska ekspansja w branży kosmetycznej: rekordowy eksport i boom inwestycyjny

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
04.04.2025 09:55
Unilever z nowym dyrektorem R&D w dywizji premium
W ciągu ostatnich lat Unilever dodał do swojego portfolio marek premium wiele globalnych marek kosmetycznychJHVEPhoto/Shutterstock

Unilever awansował Jean-Philippe’a Courtois na stanowisko dyrektora ds. badań i rozwoju w dywizji produktów premium, obejmującej takie marki jak Paula’s Choice, Living Proof czy Hourglass.

Courtois dołączył do Unilever jako naukowiec ds. formuł w 2000 roku, obejmując stanowisko lidera ds. strategii i operacji w dziale badań i rozwoju premium w październiku 2022. Zanim dołączył do zespołu zajmującego się  markami prestiżowymi, pełnił różne funkcje w dywizji pielęgnacji osobistej (personal care).

Z przyjemnością informuję, że rozpoczynam pracę na stanowisku dyrektora ds. badań i rozwoju w dziale marek premium Unilever, nie mogąc doczekać się na więcej innowacji  wspólnie z  wszystkimi naszymi utalentowanymi zespołami marek oraz partnerami – napisał Jean-Philippe Courtois w poście na LinkedIn. 

W ciągu ostatnich lat Unilever dodał do swojego portfolio marek premium wiele globalnych marek kosmetycznych. Wśród przejęć znalazły się takie brandy jak Tatcha, Hourglass Cosmetics, Living Proof, Murad, Dermalogica i REN Clean Skincare. W grudniu 2023 miał miejsce zakup ekskluzywnej marki biotechnologicznej z produktami do pielęgnacji włosów K18.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
04. kwiecień 2025 10:41