StoryEditor
Handel
07.08.2023 10:41

Właściciel Pyszne.pl wchodzi we współpracę z Lush

Właściciel popularnego serwisu Pyszne.pl wszedł we współpracę z marką Lush, równie w Polsce lubianą i przyciągającą rzesze klientów. / Just Eat
Just Eat, właściciel Pyszne.pl, i Lush ogłosiły globalne partnerstwo, w ramach którego usługa dostawy na wynos będzie oferować popularne produkty Lush swoim klientom na określonych rynkach. Partnerstwo zadebiutuje w Niemczech z kulami do kąpieli Lush, balsamami do ciała i szamponami w postaci stałej, które będą oferowane za pośrednictwem strony internetowej i aplikacji Lieferando. Możemy spodziewać się wejścia usługi na kolejne rynki, Just Eat Takeaway.com powiedział w oświadczeniu.

Just Eat, właściciel platformy Pyszne.pl, oraz firma Lush ogłosiły współpracę w zakresie dostarczania popularnych produktów Lush klientom na wybranych rynkach. Usługa postawi pierwsze kroki w Niemczech, gdzie usługa dostawy na wynos będzie oferować bomby do kąpieli Lush, balsamy do ciała oraz szampony w kostce za pośrednictwem strony internetowej i aplikacji Lieferando. W oświadczeniu Just Eat Takeaway.com zapowiedział, że można się spodziewać rozszerzenia usługi na kolejne rynki.

Szybka i łatwa dostawa dla kupujących online stała się kluczowym wyznacznikiem sukcesu marek kosmetycznych od czasu gwałtownego wzrostu kanału cyfrowego wywołanego pandemią. Jednak etyczne stanowisko Lush może okazać się problematyczne na niektórych rynkach, gdzie kurierzy są rutynowo zatrudniani na podstawie umów zerogodzinowych. Sergio Mastrodonato, Lush Global Account Manager, skomentował:

Z radością ogłaszamy rozpoczęcie naszej ekscytującej współpracy z Just Eat Takeaway.com w Niemczech, dostarczając świeże, ręcznie robione produkty Lush bezpośrednio do drzwi naszych klientów. To partnerstwo to dopiero początek, ponieważ przewidujemy dalsze możliwości ekspansji w przyszłości, aby zaoferować kolejne wspaniałe wrażenia zakupowe i nawiązać kontakt z entuzjastami Lush.

Kurierzy w Niemczech są zatrudnieni przez Just Eat, ubezpieczeni i otrzymują wynagrodzenie urlopowe, podkreśliła w oświadczeniu firma kurierska.

Just Eat Takeaway.com N.V. to holenderska międzynarodowa firma powstała z połączenia Just Eat z siedzibą w Londynie i Takeaway.com z siedzibą w Amsterdamie w 2020 r. Jest spółką macierzystą marek dostarczających posiłki na wynos, w tym Takeaway.com, Lieferando, Thuisbezorgd.nl, Pyszne.pl, 10bis w Izraelu oraz brandów przejętych od Just Eat, w tym SkipTheDishes i Menulog. Od czasu fuzji firma przejęła Grubhub w Stanach Zjednoczonych oraz Bistro.sk. Just Eat Takeaway obsługuje różne platformy do zamawiania i dostarczania jedzenia w dwudziestu krajach, gdzie klienci mogą zamawiać jedzenie online z menu restauracji i dostarczać je przez restauracyjnych lub firmowych kurierów bezpośrednio do domu, lub miejsca pracy za pomocą aplikacji lub strony internetowej.

W ciągu ostatniego roku firma Just Eat Takeaway.com rozszerzyła swoją podstawową ofertę restauracyjną o partnerów spożywczych i oferty nieżywnościowe, aby zapewnić milionom konsumentów codzienną wygodę łatwego dostępu do produktów takich marek jak Albert Heijn, Spar, MediaMarkt, Luda Partners i Walmart.

W Polsce tego typu usługi świadczy póki co np. Glovo, o czym pisałyśmy w tekście Koncept sexual wellness nabiera tempa: Glovo dowozi drogerię erotyczną.

Czytaj także: Konsumenci oczekują że usługi q-commerce rozszerzą ofertę produktową o kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
05.02.2025 11:41
Amazon dostarczył 9 mld produktów, wzrost napędzany przez kosmetyki
Wzrost dostaw Amazon był napędzany przez produkty kosmetyczne, głównie tusze do rzęs, kosmetyki pielęgnacyjne do włosów oraz do skóry.Alliance - stock.adobe.com

Amazon poinformował, że w 2024 roku dostarczył na całym świecie ponad 9 mld artykułów w ramach dostawy tego samego lub następnego dnia. W Wielkiej Brytanii wzrost dostaw był napędzany przez produkty kosmetyczne, głównie tusze do rzęs, kosmetyki pielęgnacyjne do włosów oraz do skóry.

Firma potwierdziła, że oferuje szybsze czasy dostawy dla coraz większej gamy produktów. Zapotrzebowanie na dostawy tego samego lub następnego dnia w Wielkiej Brytanii wzrosło dzięki kosmetykom, a także podstawowym produktom farmaceutycznym, takim jak magnez czy chusteczki nawilżane dla niemowląt.

Amazon potwierdził, że skrócenie czasu dostawy jest wynikiem rozmieszczenia magazynów z produktami bliżej klientów. W zeszłym roku Amazon przeznaczył ponad 750 mln dolarów na technologie, zasoby, szkolenia i programy, aby jeszcze bardziej poprawić bezpieczeństwo w ramach swojej sieci. 

Swoją usługę Prime Amazon uruchomił 20 lat temu, wysyłając milion przedmiotów w ciągu dwóch dni. Teraz subskrypcja Prime oferuje bezpłatną dostawę ponad 300 mln produktów z 35 kategorii, z czego kilkadziesiąt milionów może zostać dostarczona tego samego lub następnego dnia. To 20 razy więcej, niż pierwotnie w 2005 roku, do tego czas dostawy skrócono dwukrotnie.

Obecnie Prime obejmuje również specjalne oferty i rabaty, bogatą kolekcję rozrywki (m.in. dostęp do filmów i seriali) i oszczędności, wykraczające poza platformę Amazon, np. rabaty na paliwo, szybka i wygodna dostawa codziennych artykułów pierwszej potrzeby, świeżych artykułów spożywczych, a nawet leków na receptę.

Amazon został założony przez Jeffa Bezosa w 1994 roku, początkowo działał jako księgarnia internetowa.

Czytaj też: Amazon: branża beauty w TOP najlepiej sprzedających się kategorii produktowych w e-commerce

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Handel
04.02.2025 16:38
Co dalej z kosmetykami na poczcie? Poczta Polska zmienia wygląd placówek
Poczta Polska

Poczta Polska przeprowadza kompleksową standaryzację swoich placówek w ramach Planu Transformacji, mającą na celu poprawę estetyki, optymalizację ekspozycji i ujednolicenie oferty. Pilotażowe wdrożenie w 30 oddziałach wykazało pozytywne efekty – średni wzrost prowizji netto o 116,59 proc. oraz wysoką aprobatę klientów. Na podstawie tych wyników do końca roku nowy standard obejmie 2000 placówek.

W ciągu najbliższych miesięcy modernizację przejdzie kolejne 300 placówek, a docelowo projekt obejmie całą sieć ponad 7500 oddziałów. 96 proc. klientów oceniło nową estetykę ekspozycji pozytywnie, a 91,5 proc. uznało ofertę za atrakcyjną. Wprowadzono podział na strefy tematyczne, takie jak artykuły biurowe, przekąski, upominki czy materiały do pakowania. Standaryzacja obejmuje także nowe rozwiązania w zakresie mebli i układu produktów – placówki zostaną wyposażone w regały przyścienne, gondole oraz wieże obrotowe.

image
Kategoria Uroda w sklepie internetowym Poczty Polskiej
sklep-poczta.polska.pl

Dostosowanie placówek uwzględnia lokalne potrzeby klientów, co oznacza różne funkcje w zależności od lokalizacji. W małych gminach Poczta Polska ma stać się Centrum Obsługi Obywatela, oferując oprócz tradycyjnych usług możliwość realizacji spraw urzędowych. W dużych miastach placówki będą pełnić również funkcje społeczno-kulturalne i przestrzenie handlowe. Dzięki temu modernizacja nie tylko poprawi komfort klientów, ale także wzmocni konkurencyjność Poczty Polskiej na rynku usług detalicznych.

W ofercie placówek Poczty Polskiej znajdują się również produkty kosmetyczne, jednak ich dostępność i asortyment nie są ujednolicone we wszystkich oddziałach. W ramach standaryzacji oferta kosmetyków zapewne zostanie dostosowana do lokalnych potrzeb klientów, co oznacza, że w większych miastach można spodziewać się szerszego wyboru, natomiast w mniejszych miejscowościach dostępne będą głównie produkty podstawowe i impulsowe, takie jak balsamy do ust, kremy do rąk czy chusteczki nawilżane. Obecnie nie ma jednoznacznych decyzji dotyczących wycofania tej kategorii produktowej, jednak Poczta Polska koncentruje się na artykułach o sprawdzonej sprzedaży, co może wpłynąć na redukcję mniej popularnych pozycji. Wprowadzenie estetycznych stref produktowych oraz lepsza ekspozycja mają zwiększyć zainteresowanie kosmetykami, które już teraz stanowią część asortymentu w wybranych placówkach.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
05. luty 2025 14:04