StoryEditor
Handel
25.01.2021 00:00

W pierwszej kolejności będą odmrażane sklepy i centra handlowe. Kiedy decyzja?

Decyzja o luzowaniu bądź wydłużeniu restrykcji ma zapaść w tym tygodniu i będzie zależeć od statystyk zakażeń i zgonów na COVID-19. Na wieści czekają przedsiębiorcy, którzy w całym kraju decydują się już na wznawianie działalności mimo obostrzeń - czytamy w Newseria Biznes.

Według Newserii Biznes, jeżeli rząd zdecyduje się na poluzowanie części zakazów od 1 lutego, to w pierwszej kolejności do pracy powrócą sklepy i galerie handlowe.

Mamy nadzieję, że luty będzie miesiącem, w którym będziemy mogli powoli uwalniać przede wszystkim sprzedaż detaliczną i centra handlowe, a w ślad za tym również inne obszary gospodarcze. Czekamy na decyzje Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego – informuje Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii. - Jesteśmy gotowi do wdrożenia protokołów bezpieczeństwa dla ponad 40 branż - dodaje.

Rząd przedłużył do 31 stycznia obowiązujące w tej chwili ograniczenia – w tym m.in. zamknięcie galerii handlowych, hoteli i gastronomii. W tym tygodniu powinny zapaść decyzje, czy z początkiem lutego zostaną one poluzowane, czy rozszerzone na kolejne tygodnie.

Zależy nam na tym, aby gospodarka była uwalniana jak najszybciej. Pod uwagę brane są różne warianty – zarówno punktowe odmrażanie gospodarki, jak również całościowe, w poszczególnych etapach. Wszystko uzależnione jest od Narodowego Programu Szczepień, jak również od sytuacji epidemicznej w Europie – wskazuje wiceminister rozwoju, pracy i technologii.

Jak informuje Newseria Biznes, rząd zaobserwuje jak będzie rozwijać się sytuacja epidemiologiczna po tym, jak w połowie stycznia część uczniów wróciła do stacjonarnego nauczania. O poluzowaniu obostrzeń zdecyduje opinia działającej przy premierze Rady Epidemicznej, ale rząd uwzględnia też sytuację, jaka panuje w całej Europie. Sytuacja jest trudna, m.in. ze względu na odkrytą niedawno w Wielkiej Brytanii nową mutację koronawirusa i rosnące w wielu krajach dane dotyczące zakażeń.

Końca dobiega też aktualizowanie protokołów bezpieczeństwa, do których poszczególne branże będą musiały się dostosować po wznowieniu działalności.

Jesteśmy gotowi do wdrożenia protokołów bezpieczeństwa dla ponad 40 branż, jesteśmy już na etapie ich ostatnich aktualizacji. Bierzemy pod uwagę metraż, liczbę osób, przepustowość, która musi być zachowana, jak również czas, który dana liczba osób może spędzać w jednym miejscu. To są podstawowe kryteria, które bierzemy pod uwagę, aby zapewnić komfort zarówno przedsiębiorców, jak i klientów – mówi Olga Semeniuk.

Według KPRM, do tej pory wsparcie wypłacone firmom i pracownikom w ramach tarcz antykryzysowych przekroczyło już 170 mld zł i uratowało ponad 5 mln miejsc pracy. Wsparcie w ramach Tarczy Finansowej 2.0 PFR obejmie przedsiębiorców z 38 branż najbardziej dotkniętych skutkami pandemii. Do mikro- i średnich firm ma trafić w sumie ok. 13 mld zł. Przedsiębiorstwa uprawnione do wsparcia w jej ramach mogą ubiegać się o nie do 28 lutego br.

Jednak zdaniem przedsiębiorców rządowa pomoc jest niewystarczająca i wbrew rządowym zakazom – decydują się na wznowienie działalności. W całej Polsce otwierają się m.in. restauracje, hotele, obiekty rozrywkowe i usługowe.

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
03.04.2025 09:37
Drogeria DM w Krakowie wspiera swoją akcją lokalną szkołę
5 kwietnia w drogerii DM w Krakowie odbędzie się wyjątkowa Akcja Kasjerskadrogerie DM, mat.pras.

Drogeria DM kolejny raz oddaje swoja kasę w ręce lokalnych społeczności, aby wspierać oddolne inicjatywy i zachęcać lokalne społeczności do wspólnego pomagania. Dlatego już w najbliższą sobotę, 5 kwietnia w godzinach 11.00–12.00, w drogerii DM przy ul. Śliwiaka 8 w Krakowie odbędzie się wyjątkowa Akcja Kasjerska.

W akcji wezmą udział przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Niepołomicach. Celem inicjatywy jest zebranie środków na doposażenie sali gimnastycznej i stołówki szkolnej – miejsc ważnych dla codziennego życia uczniów.

Akcje kasjerskie to autorska inicjatywa DM, której celem jest realne wspieranie lokalnych społeczności. Idea jest prosta, ale skuteczna: DM przekazuje całkowity dochód z zakupów dokonanych w konkretnej godzinie na rzecz wybranej inicjatywy, a symboliczną rolę kasjera pełni osoba związana z daną społecznością. Wszyscy uczestnicy – zarówno ci, którzy pomagają, jak i ci, którzy kupują – stają się częścią większego celu.

Tym razem cały dochód ze sprzedaży prowadzonej w trakcie Akcji Kasjerskiej zostanie przeznaczony na na doposażenie sali gimnastycznej i stołówki szkolnej. W tym czasie za kasą zasiądzie wyjątkowa osoba – Dorota Pazur, przewodnicząca Rady Rodziców. To właśnie ona symbolicznie wcieli się w rolę kasjerki DM, a uczniowie szkoły będą wspierać akcję, pomagając klientom przy pakowaniu zakupów.

W DM wierzymy, że codzienne zakupy mogą mieć większy sens – wystarczy, że niosą ze sobą coś dobrego. Dzięki takim inicjatywom, jak Akcje Kasjerskie, wspólnie z naszymi klientami wspieramy lokalne potrzeby i budujemy sąsiedzkie relacje. To właśnie aktywne uczestnictwo w lokalnych inicjatywach jest dla nas źródłem ogromnej satysfakcji i motorem do działania. Nasza drogeria przy ul. Śliwiaka 38 w Krakowie to nie tylko miejsce zakupów – to przestrzeń wspólnoty i zaangażowania – mówi Maciej Stanisławczyk, kierownik regionalny DM.

Akcje Kasjerskie są elementem działań DM wpisujących się w filozofię, którą można określić dewizą – tu, gdzie mieszkamy, tu pomagamy – której celem jest realne wsparcie społeczności lokalnych oraz budowanie dobrych relacji z sąsiadami.

Najbliższa Akcja Kasjerka odbędzie się w sobotę 5 kwietnia w godzinach 11.00–12.00. Wszystkie zakupy zrealizowane w tej jednej godzinie przyniosą realną pomoc: dochód ze sprzedaży trafi bezpośrednio na rzecz szkoły nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Niepołomicach. 

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Włosy
03.04.2025 00:31
Rita Ora i Anna Lahey gościły w Warszawie, promując autorską linię kosmetyków do włosów
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey / Douglas mat.pras.
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
Rita Ora i Anna Lahey gościły w perfumerii Douglas w warszawskiej Arkadii / Douglas mat.pras.
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
Warszawa, Douglas - premiera marki Typebea / Marzena Szulc
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
Warszawa, Douglas - premiera marki Typebea / Marzena Szulc
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
Gallery

Rita Ora, piosenkarka, aktorka, ikona mody i urody oraz Anna Lahey – przedsiębiorczyni w branży global beauty, pojawiły się w Warszawie, aby zaprezentować swoją autorską markę kosmetyków do włosów Typebea. Produkty dostępne są na wyłączność w perfumerii Douglas oraz na Douglas.pl.

Ostatniego dnia marca w samo południe, we flagowej perfumerii Douglas w Westfield Arkadia, Rita Ora i Anna Lahey spotkały się z przedstawicielami mediów, internetu oraz klientami. 

Podczas panelu dyskusyjnego Anna i Rita podzieliły się swoimi doświadczeniami, związanymi z problemem wypadania włosów oraz potrzebą odbudowy pewności siebie. Jak przyznała Rita Ora, lata intensywnej stylizacji fryzury doprowadziły do osłabienia włosów, co stało się impulsem do działania. Świadome, jak istotny wpływ na samoocenę mają zdrowe i zadbane włosy, postanowiły stworzyć Typebea – markę dedykowaną wsparciu każdego rodzaju włosów.

W skład gamy produktowej dostępnej w sieci Douglas wchodzą: szampon, odżywka, maska pielęgnacyjna i serum do skóry głowy z peptydami. Łącznie jest to sześć specjalistycznych kosmetyków. Wszystkie zostały opracowane z aktywnych składników, wolnych od siarczanów, parabenów i silikonów. Główną rolę odgrywa w nich substancja czynna Baicapil™, która ogranicza wypadanie włosów – nawet o 60 proc. w ciągu zaledwie trzech miesięcy. Kosmetyki te stosowane na co dzień sprawią, że włosy staną się w widoczny sposób grubsze, mocniejsze i dłuższe – przekonywały założycielki marki.

Obie panie opowiedziały także o procesie powstawania linii, m.in. kilkuletnich badaniach klinicznych nad każdym produktem. Zdradziły również swoje ulubione „must haves” z gamy Typebea, a nawet zaprezentowały sposób ich aplikacji, udowadniając łatwość ich użytkowania.

Na zakończenie spotkania organizatorzy zaprosili zebranych gości do przywitania się osobiście i zrobienia wspólnych zdjęć z Ritą Orą i Anną Lahey.

Do 2027 roku globalny rynek pielęgnacji włosów i skóry głowy prawdopodobnie wzrośnie do 121 miliardów dolarów przy CAGR na poziomie 6,5 proc. Z kolei segment z produktami ograniczającymi wypadanie włosów będzie stanowił na nim największą kategorię. Produkty marki Typebea doskonale wpisują się w ten nurt, spełniając wymagania konsumentów niezależnie od rodzaju włosów i typu skóry głowy – podkreśla Douglas.

Douglas jest obecnie największą i najszybciej rozwijającą się siecią perfumerii w Polsce. Strategicznym podejściem marki jest łączenie kanałów sprzedaży stacjonarnej i online, a także zapewnienie klientom wyjątkowych doświadczeń zakupowych poprzez tworzenie dedykowanych stref oraz gabinetów SPA czy fryzjerskich, które spełniają wysokie oczekiwania konsumentów. Szeroki asortyment perfumerii obejmuje tysiące produktów światowych oraz polskich marek. Dodatkowo ważny sektor stanowią produkty dostępne na wyłączność (tak jak wspomniana wyżej marka Typebea). 

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
03. kwiecień 2025 21:03