StoryEditor
Handel
30.11.2023 13:50

Sześć nowych drogerii Hebe w ciągu miesiąca

Drogeria Hebe w Ostródzie / fot. Hebe
Sieć Hebe otworzyła kolejną drogerię. Tym razem w Ostródzie. To szósty nowy sklep sieci otwarty w listopadzie br.

Hebe realizuje plan otwarć stacjonarnych sklepów. Tylko w listopadzie drogeryjna sieć otworzyła sześć nowych placówek. Przybyły sklepy w Swarzędzu, Przasnyszu, Iławie, Płocku, w Chełmie i dziś otwarta drogeria w Ostródzie, przy ul. Składowej 2B w nowym centrum handlowym Port A-Centrum.

Z okazji otwarcia drogerii w Ostródzie tradycyjnie klienci mogą skorzystać z wielu rabatów i promocji, w tym 60 proc. obniżki na zapachy 40 proc. na profesjonalne produkty do pielęgnacji twarzy i włosów.

image
Hebe

Według opublikowanych ostatnio danych sieć Hebe otworzyła do końca września br. 17 sklepów a 4 zamknęła (13 otwarć netto). Do tego momentu pod szyldem Hebe działało 328 sklepów. Sprzedaż Hebe wyniosła 329 mln euro, to 30,5 proc. powyżej 9 miesięcy 2022 r.

Czytaj więcej: Hebe znów z dwucyfrowym wzrostem sprzedaży

Hebe planuje także w tym roku wejście ze sklepami stacjonarnymi do Czech i być może na Słowację. Wiadomo na pewno, że w grudniu dwa pierwsze sklepy w Czechach zostaną otwarte w Pradze.

Czytaj więcej: Hebe otworzy w grudniu pierwsze drogerie w Czechach

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
26.11.2024 21:08
Świąteczne misie w Rossmannie. Kiedy się pojawią i komu pomogą?
Miś Ola zaprojektowany przez Łukasza Jemioła i Julię Kamińskąźródło: Fundacja TVN

„Podaruj misia temu, kogo kochasz, i pomóż tym, którzy potrzebują pomocy” – pod takim hasłem już po raz 19. odbywa się charytatywna akcja Rossmanna, której symbolem są pluszowe misie projektowane przez znane osoby. Dochód z ich sprzedaży zasila szczytne cele. Kiedy będzie można kupić misie w Rossmannie?

Od 19. lat Rossmann organizuje w Polsce charytatywną akcję „Podaruj misia”. Dochód ze sprzedaży maskotek misiów projektowanych przez znane osoby wspiera potrzebujących. Misie cieszą się ogromną popularnością wśród klientów, którzy co roku czekają na ich pojawienie się w drogeriach.

image
Charytatywne misie Rossmanna, edycja 2024
fot. Rossmann

– Misie co roku są inne, ale niezmiennie pomagają potrzebującym. W tym roku całkowity dochód z ich sprzedaży przekażemy na dwie inicjatywy: społeczną akcję „Zdrowie w głowie” Fundacji TVN, która wspiera zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, tworząc szpitalne gabinety psychologiczno-psychiatryczne, oraz cel „Pomagamy jak umiemy” Rossmanna – rozbudowę i remont Kliniki Neurologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki dla małych pacjentów z całej Polski – mówi Monika Gałązka z Rossmanna.

W projektowanie chłopaków misiów i dziewczynek misi angażują się znane osoby. W tym roku pluszaki są efektem współpracy czterech duetów gwiazd i znanych projektantów mody: Julii Kamińskiej i Łukasza Jemioła, Magdy Gessler i MMC, Oli Adamskiej i Dawida Wolińskiego oraz Damiana Michałowskiego i Tomasza Ossolińskiego.

image
Miś Ola zaprojektowany przez Łukasza Jemioła i Julię Kamińską
źródło: Fundacja TVN

Śnieżnobiała misia w sukience w pudrowym różu to dzieło Julii Kamińskiej i Łukasza Jemioła. – Chcieliśmy, żeby nasz miś był w klimacie Julii, ale też był spójny z moją kolekcją Jemioł Jeans, której motywem przewodnim jest kwiat. Sukienka nawiązuje do niego formą, a biżuteryjne wykończenie nadaje jej wyjątkowy charakter. Zależało nam, żeby był to nieoczywisty i artystyczny projekt, jednocześnie przyjazny dla najmłodszych, dlatego strój naszego misia wykonany jest z miękkiego materiału w kolorze pudrowego różu – mówi Łukasz Jemioł.

Misia Magda nosi różowo-pomarańczową sukienkę z rozkloszowanymi rękawami, ozdobioną kwiatowymi aplikacjami. Inspiracją dla jej kreacji był styl Magdy Gessler.

image
Miś Magda zaprojektowany przez Magdę Gessler i MMC
źródło: Fundacja TVN
– Jesteśmy znani z monochromatycznych projektów, ale Magda kocha kontrastowe połączenia i zawsze nas na nie namawia. Tak było i tym razem – inspiracją był jej styl, stąd fason i kolory sukienki – mówi Rafał Michalak z MMC. – Róż i pomarańcz to ulubione połączenie Magdy, te barwy dominują nawet w jej domu, dlatego od razu mieliśmy taką wizję jej misia. Nasza misia wyróżnia się też opaską-okularami, które są jej nieodłącznym atrybutem – dodaje Ilona Majer z MMC.

Kolejna misia, w szlafrokowej błękitnej sukience z kapturkiem, przewiązanej w pasie szeroką kokardą, to owoc współpracy Oli Adamskiej i Dawida Wolińskiego.

image
Miś Ola zaprojektowany przez Dawid Wolińskiego i Olę Adamską
źródło: Fundacja TVN

 – Od początku chcieliśmy z Olą stworzyć misia do tulenia – takiego, który jest przyjacielem, daje poczucie bezpieczeństwa i ciepła. Stąd sukienka, która wygląda jak kojarzący się z komfortem domowy strój – mówi Dawid Woliński.

Jedyny chłopak w tym zestawieniu, miś Damian autorstwa Damiana Michałowskiego i Tomasza Ossolińskiego, to narciarz w góralskim swetrze.

image
Miś Damian zaprojektowany przez Tomasza Ossolińskiego i Damiana Michałowskiego
źródło: Fundacja TVN
– To już dziesiąta akcja „Podaruj misia”, w której biorę udział, i bardzo się cieszę, że kolejny raz mogę być jej częścią. Nasz miś powstawał w prawdziwej współpracy – nawiązuje jednocześnie do narciarskich pasji Damiana i do mojego jubileuszu związanego z tym projektem. Inspiracją byli dla nas narciarze z lat 30. i Zawody na Starym Sprzęcie Narciarskim „O Wielkanocne Jajo”, które odbywają się na zakopiańskich Kalatówkach od 1998 roku. Ich uczestnicy przebierają się w oryginalne stroje z epoki i zjeżdżają „na byle czym”. Dla naszego misia sam uszyłem też na drutach góralski sweter. Chcieliśmy, żeby był on hołdem dla Zakopanego – mówi Tomasz Ossoliński.

Misie już za kilka dni pojawią się w drogeriach Rossmann oraz w internetowym sklepie rossmann.pl. Sprzedaż rusza 3 grudnia. Cena każdego misia to 65 zł.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Handel
26.11.2024 16:26
Światowa Federacja Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej: USA króluje w rankingach przychodów w sektorze MLM
Shutterstock

Według raportu Światowej Federacji Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej (WFDSA), globalne przychody z sektora sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowego w 2023 roku wyniosły 167,69 miliardów dolarów. Co istotne, aż 91,75 proc. tej kwoty, czyli 153,86 miliardów dolarów, zostało wygenerowane w zaledwie 21 krajach. W skali światowej, spośród 102,9 milionów partnerów handlowych, aż 82,18 proc. (84,58 milionów osób) działało właśnie w tych krajach.

Na czele rankingu znalazły się Stany Zjednoczone z przychodami w wysokości 36,66 miliarda dolarów, co stanowi 21,86 proc. całej sprzedaży globalnej. Rynek amerykański charakteryzuje się również największą liczbą dystrybutorów – 12,99 miliona osób. Drugie miejsce zajmują Niemcy z przychodami na poziomie 19,761 miliarda dolarów (11,78 proc. globalnego udziału) oraz 881 772 partnerami handlowymi. Trzecia w rankingu Korea Południowa osiągnęła sprzedaż 16,298 miliarda dolarów (9,72 proc.) przy zaangażowaniu 6,87 miliona dystrybutorów.

W Azji wyróżniają się Chiny (15,043 miliarda dolarów), Japonia (10,63 miliarda dolarów) oraz Malezja (9,503 miliarda dolarów). W szczególności Malezja, z ponad 8 milionami partnerów handlowych, posiada jedną z największych na świecie baz dystrybutorów. W Europie, oprócz Niemiec, znaczącą rolę odgrywają Francja (4,706 miliarda dolarów) oraz rynek brytyjski, który choć nie znalazł się w TOP 10, pozostaje ważnym ośrodkiem rozwoju sektora.

W Ameryce Łacińskiej liderem jest Brazylia z przychodami 7,962 miliarda dolarów oraz 3,19 milionami dystrybutorów. Drugie miejsce zajmuje Meksyk, który wygenerował 6,874 miliarda dolarów przy 3,88 milionach aktywnych partnerów. Oba kraje odgrywają kluczową rolę w rozwoju sektora, szczególnie w branży kosmetycznej i wellness.

Dane pokazują, że sprzedaż bezpośrednia i marketing sieciowy są silnie skoncentrowane w wiodących gospodarkach, które odpowiadają za niemal całą globalną sprzedaż. Stany Zjednoczone, Niemcy i Korea wyznaczają trendy i stanowią kluczowe rynki zarówno dla lokalnych, jak i międzynarodowych firm. Rosnące znaczenie Azji, dynamiczny rozwój Ameryki Łacińskiej oraz stabilność europejskich rynków wskazują, że sektor ten pozostaje jednym z najbardziej różnorodnych pod względem geograficznym i kulturowym.

Branża kosmetyczna zajmuje czołowe miejsce w sektorze sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowego, generując znaczną część globalnych przychodów. Produkty z kategorii beauty, takie jak kosmetyki pielęgnacyjne, makijaż oraz suplementy diety wspierające zdrowie i urodę, cieszą się niezmienną popularnością wśród konsumentów. Wśród wiodących firm w tej branży znajdują się Amway, Avon, Mary Kay, Oriflame, Kyäni oraz Nu Skin. Dzięki dynamicznemu rozwojowi sektora beauty, sprzedaż bezpośrednia w tej kategorii pozostaje jednym z najważniejszych motorów wzrostu rynku DS/MLM.

Czytaj także: Oriflame odnotowuje spadek sprzedaży w trzecim kwartale 2024 roku

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
26. listopad 2024 22:38