StoryEditor
Sieci i centra handlowe
28.08.2024 10:40

W Biedronce są już nowe pluszaki z Gangu — a wśród nich reprezentacja branży kosmetycznej

Gang Produkciaków w sklepie Biedronka. / wiadomoscihandlowe.pl/MG

Znana i lubiana akcja promocyjna Biedronki polegająca na zbieraniu punktów za zakupy i wymienianiu ich na pluszowe zabawki powraca — tym razem w formie Produkciaków, czyli pluszaków wyobrażających produkty dostępne w dyskoncie. Wśród nich znalazły się trzy produkty z regału kosmetycznego: szampon Szymon, pasta Pola i papier Pakosław.

Sieć dyskontów Biedronka po raz kolejny wprowadziła do swoich sklepów uwielbianą przez dzieci akcję lojalnościową, która od lat budzi wiele emocji. Tym razem najmłodsi klienci mogą cieszyć się kolejną odsłoną Gang Produkciaków – serii maskotek, które można zdobyć w zamian za uzbierane naklejki. Akcja rozpoczęła się 26 sierpnia i już teraz przyciąga tłumy klientów, którzy z zapałem zbierają punkty, aby móc odebrać ulubioną maskotkę. Tegoroczna edycja przynosi nie tylko nowe postacie, ale także możliwość zbierania punktów za pomocą aplikacji Biedronka, co z pewnością ułatwi uczestnictwo w kampanii wielu rodzinom.

W ramach akcji Gang Produkciaków do sklepów Biedronka trafiło aż 17 różnych maskotek, które reprezentują różnorodne kategorie produktowe dostępne w sieci. Wśród postaci znajdziemy m.in. malinkę Malwinę, groszek Grzesia i Grażynkę, czy ziemniaka Ziemowita — a także szampon Szymona, pastę Polę i papier Pakosława, czyli przedstawicieli sekcji kosmetyczno-higienicznej. Nowością w tej edycji jest także wprowadzenie maskotki przedstawiającej aplikację Biedronka, która pełni rolę przewodnika po akcji. Aby zdobyć jednego z Produkciaków za darmo, klienci muszą uzbierać 60 naklejek. Alternatywnie, po uzbieraniu 30 naklejek, można kupić maskotkę za 24,99 zł lub zakupić ją bez zbierania punktów za 49,99 zł. System punktowy i różnorodne opcje zakupu maskotek sprawiają, że akcja jest elastyczna i dostosowana do różnych potrzeb klientów.

Tegoroczna kampania Biedronki to nie tylko zbieranie maskotek, ale także edukacja najmłodszych na temat „smart shoppingu” – jak twierdzi Aleksandra Surdyk-Kaptur, starsza managerka ds. lojalności klientów i innowacji cyfrowych w sieci Biedronka. Bohaterowie Gangu Produkciaków mają na celu nauczyć dzieci, jak mądrze robić zakupy, zwracając uwagę na promocje i planowanie zakupów. Ponadto, dzięki aplikacji Biedronka, dzieci mogą jeszcze bardziej zaangażować się w akcję, korzystając z interaktywnych funkcji, takich jak shakeomat czy specjalne oferty.

Czytaj także: Biedronka próbowała skusić Słowaków do zakupów w Polsce w dzień świąteczny kampanią SMSową

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
18.04.2025 12:04
NIQ: W sklepach małoformatowych w 2024 kategoria chemiczno-kosmetyczna odnotowała wyraźne spadki
Shutterstock

W pierwszym kwartale 2025 roku sprzedaż produktów FMCG w sklepach małoformatowych – obejmujących duże, średnie i małe sklepy spożywcze, stacje benzynowe oraz sklepy alkoholowe – osiągnęła wartość blisko 24 miliardów złotych. Choć oznacza to wzrost wartości sprzedaży w porównaniu z rokiem ubiegłym, był on niewielki i wyniósł niespełna 1 proc. Jednocześnie wolumen sprzedaży spadł aż o 7 proc.

Znaczące zmiany odnotowano w poszczególnych koszykach produktowych; kategoria chemiczno-kosmetyczna odnotowała wyraźne spadki – wartość sprzedaży zmniejszyła się o 12 proc., a wolumen aż o 13 proc. Wśród produktów spożywczych największy wpływ na spadek obrotów miały piwo i wódka – sprzedaż piwa spadła o 4 proc. (wolumenowo o 7 proc.), natomiast wódki o 2 proc. (wolumenowo o 8 proc.).

Udział sklepów małoformatowych w całkowitym rynku FMCG w Polsce w pierwszym kwartale 2025 wyniósł 32 proc.. Największe różnice w dynamice sprzedaży między małym formatem a całym rynkiem FMCG zaobserwowano w kategorii chemiczno-kosmetycznej. Podczas gdy w skali ogólnopolskiej odnotowano niewielki wzrost, w sprzedaży małoformatowej wystąpiły dwucyfrowe spadki.

Napoje energetyczne i sportowe ponownie okazały się jedną z najsilniejszych kategorii produktowych w sklepach spożywczych, odgrywając również istotną rolę w asortymencie drogerii. Choć minął już rok od wprowadzenia zakazu sprzedaży napojów z dużą zawartością kofeiny osobom niepełnoletnim, sektor ten zdaje się skutecznie dostosował do nowych przepisów. W analizowanym kanale sprzedaży napoje te zajmują czwarte miejsce wśród kategorii spożywczych generujących najwyższe obroty, a ich dynamika wzrostu rok do roku znacząco przewyższa inne kluczowe segmenty. W pierwszym kwartale 2025 roku wartość ich sprzedaży przekroczyła 500 milionów złotych, co oznacza wzrost o 18 proc., przy jednoczesnym wzroście wolumenu o niemal 13 proc.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
18.04.2025 10:53
Kosmetyki w Żabce? Być może już niedługo; sieć szuka ekspozytorów
DALL-E

Sieć sklepów Żabka ogłosiła w serwisie Logintrade zapytanie ofertowe na dostawę ekspozytorów przeznaczonych do prezentacji kosmetyków. Postępowanie ruszyło 11 kwietnia 2025 roku i zakończy się 18 kwietnia o godzinie 13:00. Firmy zainteresowane współpracą miały czas do 15 kwietnia, aby zadawać pytania do specyfikacji.

Żabka planuje zamówić ekspozytory w dwóch wariantach szerokości: 64 cm i 98 cm. Każdy z nich ma mieć głębokość 25 cm oraz dwie półki z odstępem 20 cm. Na każdej półce powinno znaleźć się miejsce na cenówki o wysokości 40 mm. Co ciekawe, w miejscu montażu nie będzie możliwości podłączenia oświetlenia elektrycznego, dlatego sieć oczekuje alternatywnych rozwiązań, takich jak zastosowanie fluorescencyjnej płyty plexi. Wygląd ekspozytora ma być elegancki i wyróżniający się, jednak forma nie jest z góry narzucona – do zapytania załączono jedynie inspiracyjne zdjęcie.

Zamówienie dotyczy docelowo około 1000 sklepów, co oznacza znaczącą skalę przedsięwzięcia. Żabka oczekuje, że dostawcy zapewnią transport do poszczególnych lokalizacji. Termin realizacji zamówienia określono na jedną dobę, co jest jednym z kryteriów oceny ofert. Drugim, zdecydowanie ważniejszym, jest cena – stanowi ona aż 90 proc. wagi punktowej. Termin płatności wynosi 60 dni.

Dotychczas oferta kosmetyczna w sklepach Żabka była bardzo ograniczona – klienci mogli znaleźć jedynie pojedyncze, podstawowe produkty, takie jak dezodoranty, kremy do rąk czy żele pod prysznic w wersjach podręcznych. Brakowało jednak szerokiego asortymentu czy wyraźnie wyeksponowanej przestrzeni dla tej kategorii. Poszukiwanie dedykowanego ekspozytora może więc sygnalizować większą zmianę – możliwe, że sieć przygotowuje się do wprowadzenia własnej linii kosmetyków oznaczonych logo Żabki lub do znacznego poszerzenia dotychczasowego portfolio produktów drogeryjnych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
19. kwiecień 2025 00:12