StoryEditor
Sieci i centra handlowe
13.05.2022 00:00

Ukraińskie sieci na Retail Trends 2022. 24 maja rusza ukraińska sala tematyczna

Sala ukraińska to nowy projekt pomocowy Wydawnictwa Gospodarczego i AllRetail w ramach Kongresu Retail Trends 2022, który odbędzie się już 24 maja w Warszawie. Będziemy gościć przedstawicieli największych ogólnokrajowych i regionalnych sieci sklepów oraz stacji paliw działających na Ukrainie. Sprawdź jakie możliwości daje dywersyfikacja biznesu, nowy rynek zbytu i nowi kontrahenci.

Pomimo działań wojennych prowadzonych na terytorium Ukrainy, detaliści nie zaprzestali swojej działalności i rozwoju w tym kraju.

Sieci handlowe sukcesywnie wznawiają działalność sklepów, które zostały zamknięte lub uszkodzone w wyniku walk. Są też takie firmy, które inwestują w dalszy rozwój otwierając nowe placówki, głównie na zachodzie kraju.

Detaliści jednoczą się we wsparciu ludności najbardziej dotkniętej wojną – organizują pomoc humanitarną, kompletują kosze z żywnością i artykułami higienicznymi wysyłając je do potrzebujących.

Ukraińskie sieci handlowe poszukują też dostawców produktów szybko zbywalnych – artykułów spożywczych, kosmetyków, chemii gospodarczej i produktów do higieny osobistej.

Największe zapotrzebowanie jest na produkty o długim terminie ważności: konserwy mięsne i rybne, makarony, kasze, ryż, produkty dla dzieci (spożywcze i higieniczne) oraz środki czystości, itd.

Przedstawiciele tych firm przyjadą do Warszawy, aby nawiązać bezpośredni kontakt z polskimi firmami - producentami i dystrybutorami działającymi w branży FMCG.

To szansa dla polskich firm, które w wyniki sankcji gospodarczych utraciły część dotychczasowych rynków zbytu.

Wśród zainteresowanych udziałem są m.in. takie sieci jak Epicentr (DIY), Sim23 (convenience store), ATB, Fozzy Group (Silpo i Fora), Welyka Kieszenia, Tor-Ba, KOLO, Nasz Kraj/SPAR oraz sieć stacji paliw WOG.

Natomiast swój udział w Retail Trends już potwierdziły sieci sklepów Svoi Market i Divocin.

Sala ukraińska na Retail Trends 2022 to platforma łącząca polskich producentów i dystrybutorów produktów szybko zbywalnych, którzy chcieliby nawiązać współpracę z detalistami z Ukrainy.

To doskonała okazja do zaprezentowania nowości w swojej ofercie oraz możliwość sprawdzenia, jakie jest największe zapotrzebowanie na rynku ukraińskim. W jaki sposób można dostarczyć swoje towary na Ukrainę i jak zabezpieczyć swoje transakcje.

Formuła Retail Trends 2022 zakłada stworzenie otwartej społeczności i miejsca, gdzie branże FMCG oraz kosmetyczna będą mogły podzielić się doświadczeniami oraz czerpać inspiracje.

Sala dedykowana ukraińskim detalistom zapewni przestrzeń do rozmowy, spotkań i dyskusji między uczestnikami, prelegentami oraz firmami, które zdecydują się na udział w wydarzeniu.

Spotkania w świecie rzeczywistym, uściśnięcie dłoni, fizyczne pokazanie nowości, czy posmakowanie produktu to doświadczenia, których nie da się „cyfryzować”.

Dlatego właśnie Retail Trends 2022 odbędzie się stacjonarnie, w sprawdzonym przez Wydawnictwo Gospodarcze hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie. Retail Trends  łączy w jednym miejscu i czasie doskonale znane konferencje branżowe: Forum Branży Kosmetycznej oraz Kongres Rynku FMCG. Spotykamy się już 24 maja!

ZAREJESTRUJ SIĘ

Kongres odbędzie się w zgodzie ze wszystkimi wymaganiami sanitarnymi i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, aby nasi goście mogli czuć się bezpiecznie i swobodnie, w pełni wykorzystując ofertę naszego wydarzenia.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
17.07.2024 15:03
Precordia Capital i Septyma nabyły udziały w parku handlowym Vis à Vis Wilanów
Ulokowanie Street Mall Vis à Vis Wilanów w bliskości dwóch dzielnic Warszawy i Konstancina-Jeziorny gwarantuje duży ruch kliencki.Street Mall Vis à Vis Wilanów
Precordia Capital Sp. z o.o., której właścicielem jest Jerzy Motz, oraz spółka Septyma Sp. z o.o., należąca do Piotra Beaupre, nabyły 66 proc. udziałów w parku handlowym Street Mall Vis à Vis Wilanów. Sprzedającym udziały była firma Capital Park Sp. z o.o. Nowymi zarządcami nieruchomości została firma Real Management Services Sp. z o.o., należąca do grupy Real Management S.A.

Street Mall Vis à Vis Wilanów zlokalizowany jest w południowej części Warszawy, przy ul. Przyczółkowej 219. Jego lokalizacja przy głównej drodze łączącej Centrum z Wilanowem i Konstancinem-Jeziorną sprawia, że jest łatwo dostępny dla mieszkańców zarówno miasta, jak i okolic. Park handlowy oferuje 17 sklepów oraz lokali usługowych i gastronomicznych o łącznej powierzchni najmu 4300 mkw., a także 104 miejsca parkingowe. Wśród najemców Vis à Vis Wilanów znajdują się takie marki, jak Decathlon, Deseo, Drogeria Hebe, MAX Premium Burgers, RTV EURO AGD, Sakana Sushi&Sticks oraz ZooZoo.pl. Obiekt jest obecnie w pełni wynajęty.

Prezes Zarządu Precordia Capital Sp. z o.o., Jerzy Motz, wyraził zadowolenie z przeprowadzonej transakcji. Wskazał, że parki handlowe typu convenience, takie jak Vis à Vis Wilanów, okazały się najbardziej odporne na skutki pandemii COVID-19. Lokalny charakter tego typu obiektów idealnie wpisał się w nową rzeczywistość, zaspokajając potrzeby konsumentów, którzy zaczęli spędzać więcej czasu w swoim sąsiedztwie. Analizy wykazały, że centra convenience osiągają najlepsze wyniki wśród formatów handlowych, co potwierdza zasadność inwestycji w tego typu nieruchomości.

Nowym zarządcą Vis à Vis Wilanów została firma Real Management Services Sp. z o.o., należąca do grupy Real Management S.A. Spółka ta przejęła odpowiedzialność za bieżące zarządzanie nieruchomością, dbając o utrzymanie wysokiego standardu obsługi najemców oraz klientów parku handlowego. Przejęcie zarządzania przez doświadczoną firmę ma zapewnić dalszy rozwój i stabilność obiektu, podnosząc jego wartość na rynku nieruchomości komercyjnych.

Czytaj także: Nowy park handlowy pod Warszawą: na granicy z Konstancinem powstanie nowy obiekt

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
16.07.2024 16:03
Kaufland uruchamia marketplace w Polsce. Jakie są warunki współpracy dla sprzedawców?
Kaufland Global Marketplace obejmuje 64 kategorie produktów, w tym kosmetyki i perfumyfot. Kaufland
Kaufland Global Marketplace będzie dostępny także w Polsce. Sieć podała datę premiery platformy, przez którą sprzedawcy będą mogli sprzedawać we wszystkich krajach, gdzie marketplace jest dostępny. Na jakich warunkach z biznesem e-commerce niemieckiego detalisty będą mogli współpracować sprzedawcy z Polski?

Jak podaje Kaufland, na polskiej platformie sprzedażowej Kauflad.pl zarejestrowanych jest obecnie 2 tys. sprzedawców. Ma ona ruszyć 7 sierpnia br.

Polska platforma będzie kolejnym rynkiem, na którym będzie działał Kaufland Global Marketplace. W takiej formule niemiecki detalista sprzedaje już w Niemczech, Słowacji  i Czechach. Platformy w Austrii i w Polsce zostaną wkrótce odpalone.

Sprzedaż online odbywa się na zasadzie współpracy z zewnętrznymi przedsiębiorcami, którzy rejestrują się na marketplace i samodzielnie wystawiają i sprzedają swoje produkty. Sami są również odpowiedzialni za wysyłkę towaru i wystawianie faktur Kaufland zajmuje się działaniami marketingowymi. Można także skorzystać z międzynarodowej usługi logistycznej sieci (Fullfilment by Kaufland).

Sprzedawca wnosi miesięczną opłatę podstawową w wysokości 175 zł i zmienną prowizję od sprzedaży, od 7 do 16 proc. Np. dla kategorii perfum prowizja na start na polskiej platformie wynosi 8 proc., na pozostałych rynkach 10 proc. Dla kategorii pielęgnacja ciała i zdrowie w Polsce prowizja od sprzedaży wynosi 8 proc. na start, na pozostałych rynkach 13 proc. Prowizja jest naliczana za zakupione produkty, które nie zostały anulowane lub zwrócone.

Dodatkowo płatne jest dodanie na marketplace bezpośredniego linku do sklepu sprzedawcy, w tej opcji miesięczna opłata wynosi 220 zł.

Kaufland obiecuje sprzedawcom dostęp do wszystkich platform, którymi dysponuje, a tym samym do 56 mln potencjalnych klientów.

Dostęp do platformy możliwy będzie w przeglądarce, jak również poprzez aplikację mobilną sieci.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. lipiec 2024 10:57