StoryEditor
Sieci i centra handlowe
13.05.2022 00:00

Ukraińskie sieci na Retail Trends 2022. 24 maja rusza ukraińska sala tematyczna

Sala ukraińska to nowy projekt pomocowy Wydawnictwa Gospodarczego i AllRetail w ramach Kongresu Retail Trends 2022, który odbędzie się już 24 maja w Warszawie. Będziemy gościć przedstawicieli największych ogólnokrajowych i regionalnych sieci sklepów oraz stacji paliw działających na Ukrainie. Sprawdź jakie możliwości daje dywersyfikacja biznesu, nowy rynek zbytu i nowi kontrahenci.

Pomimo działań wojennych prowadzonych na terytorium Ukrainy, detaliści nie zaprzestali swojej działalności i rozwoju w tym kraju.

Sieci handlowe sukcesywnie wznawiają działalność sklepów, które zostały zamknięte lub uszkodzone w wyniku walk. Są też takie firmy, które inwestują w dalszy rozwój otwierając nowe placówki, głównie na zachodzie kraju.

Detaliści jednoczą się we wsparciu ludności najbardziej dotkniętej wojną – organizują pomoc humanitarną, kompletują kosze z żywnością i artykułami higienicznymi wysyłając je do potrzebujących.

Ukraińskie sieci handlowe poszukują też dostawców produktów szybko zbywalnych – artykułów spożywczych, kosmetyków, chemii gospodarczej i produktów do higieny osobistej.

Największe zapotrzebowanie jest na produkty o długim terminie ważności: konserwy mięsne i rybne, makarony, kasze, ryż, produkty dla dzieci (spożywcze i higieniczne) oraz środki czystości, itd.

Przedstawiciele tych firm przyjadą do Warszawy, aby nawiązać bezpośredni kontakt z polskimi firmami - producentami i dystrybutorami działającymi w branży FMCG.

To szansa dla polskich firm, które w wyniki sankcji gospodarczych utraciły część dotychczasowych rynków zbytu.

Wśród zainteresowanych udziałem są m.in. takie sieci jak Epicentr (DIY), Sim23 (convenience store), ATB, Fozzy Group (Silpo i Fora), Welyka Kieszenia, Tor-Ba, KOLO, Nasz Kraj/SPAR oraz sieć stacji paliw WOG.

Natomiast swój udział w Retail Trends już potwierdziły sieci sklepów Svoi Market i Divocin.

Sala ukraińska na Retail Trends 2022 to platforma łącząca polskich producentów i dystrybutorów produktów szybko zbywalnych, którzy chcieliby nawiązać współpracę z detalistami z Ukrainy.

To doskonała okazja do zaprezentowania nowości w swojej ofercie oraz możliwość sprawdzenia, jakie jest największe zapotrzebowanie na rynku ukraińskim. W jaki sposób można dostarczyć swoje towary na Ukrainę i jak zabezpieczyć swoje transakcje.

Formuła Retail Trends 2022 zakłada stworzenie otwartej społeczności i miejsca, gdzie branże FMCG oraz kosmetyczna będą mogły podzielić się doświadczeniami oraz czerpać inspiracje.

Sala dedykowana ukraińskim detalistom zapewni przestrzeń do rozmowy, spotkań i dyskusji między uczestnikami, prelegentami oraz firmami, które zdecydują się na udział w wydarzeniu.

Spotkania w świecie rzeczywistym, uściśnięcie dłoni, fizyczne pokazanie nowości, czy posmakowanie produktu to doświadczenia, których nie da się „cyfryzować”.

Dlatego właśnie Retail Trends 2022 odbędzie się stacjonarnie, w sprawdzonym przez Wydawnictwo Gospodarcze hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie. Retail Trends  łączy w jednym miejscu i czasie doskonale znane konferencje branżowe: Forum Branży Kosmetycznej oraz Kongres Rynku FMCG. Spotykamy się już 24 maja!

ZAREJESTRUJ SIĘ

Kongres odbędzie się w zgodzie ze wszystkimi wymaganiami sanitarnymi i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, aby nasi goście mogli czuć się bezpiecznie i swobodnie, w pełni wykorzystując ofertę naszego wydarzenia.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
10.04.2025 11:00
Oferta kosmetyczna i chemiczna w kontrowersyjnym hard dyskoncie Moja Cena [GALERIA]
580248
/ Agata Grysiak
580238
/ Agata Grysiak
580239
/ Agata Grysiak
580240
/ Agata Grysiak
580248
580238
580239
580240
Gallery

W marcu 2025 roku na obrzeżach Warszawy, przy Trakcie Brzeskim w miejscowości Wesoła, rozpoczął działalność sklep Moja Cena – nowy gracz na rynku tzw. hard dyskontów. Sklep ulokowano w jednej z hal magazynowych i oferuje klientom podstawowe produkty spożywcze i codziennego użytku w możliwie najniższych cenach. Za przedsięwzięciem stoi spółka Torgservis PL, powiązana z rosyjskimi oligarchami, co od początku wzbudza zainteresowanie i kontrowersje.

Spółka Torgservis PL znana jest w Polsce głównie za sprawą sklepów Myprice, które pojawiły się w kraju przed kilkoma laty. Jej właścicielami są bracia Andriej i Siergiej Szneiderowie – rosyjscy biznesmeni z Krasnojarska, którzy zbudowali swoją fortunę (szacowaną przez “Forbesa” na 1,4 mld dolarów) na rozwijaniu sieci Swetofor. Sieć ta, powstała w 2009 roku na Syberii, jest obecnie jednym z największych graczy w rosyjskim sektorze spożywczym.

Marka Moja Cena to najnowsza odsłona strategii ekspansji braci Szneiderów na rynki unijne. Po wycofaniu się z Polski po rosyjskiej inwazji na Ukrainę i zamknięciu sklepów Mere, właściciele powracają z nową próbą wejścia na rynek, tym razem pod nieco zmienioną nazwą. Zmiana szyldu nie zmienia jednak faktu, że nadal mamy do czynienia z tą samą grupą kapitałową, która obecnie znajduje się pod ukraińskimi sankcjami.

To nie pierwsza próba wznowienia działalności w Polsce przez Torgservis. W lutym 2025 roku portal wiadomoscihandlowe.pl opisywał wizytę w sklepach Tak-Tu w Łomży i Białymstoku, które wyglądem i asortymentem do złudzenia przypominały rosyjski format Myprice. Choć formalnie za nimi nie stoi Torgservis, specjaliści branży handlowej nie mają wątpliwości co do ich powiązań. W przypadku Mojej Ceny właściciel jest już jasno określony, a sama placówka funkcjonuje pod szyldem otwarcie należącym do Torgservis PL.

Oferta kosmetyczna i chemii gospodarczej w dyskoncie jest dość skromna, a podpisały się pod nią takie firmy jak Garchem, Levent Mydła, Cool Wipes, Fulya Cosmetics, Private Label Tissue, Italian Paper, Marona Cosmetics, Mattes, czy P.W. Kamal. Wśród producentów przeważają podmioty polskie, chociaż Turcja, Łotwa, Rumunia, Litwa, Czechy i Chiny są również reprezentowane.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
07.04.2025 12:21
Biedronka wkracza w świat kosmetyków do włosów
Biedronka uruchomiła stronę internetową, która m.in. wyjaśnia, na czym polegają zasady stosowania i pielęgnacji PEHshutterstock

Sieć spożywcza Biedronka wchodzi na kolejny rynek. Tym razem – kosmetyczny. Największa sieć handlowa w kraju w ramach swojej marki własnej NIUQI wprowadza nową linię produktów do włosów. Biedronka zapowiada również działania edukacyjne: chce pomagać swoim klientom, zainteresowanym świadomą pielęgnacją, rozwiązanie na problemy z włosami.

NIUQI to marka własna Biedronki, którą do tej pory klienci kojarzyli z kosmetykami do makijażu i paznokci. Od teraz dołącza do niej dziewięć produktów z nowej linii do włosów. 

Włosy w zależności od struktury dzielą się na trzy rodzaje – wysokoporowate, średnioporowate i niskoporowate. Diagnoza porowatości włosów to pierwszy krok do ich świadomej pielęgnacji. I właśnie na tej filozofii i równowadze PEH, czyli dostarczeniu pasmom kluczowych składników protein (P), emolientów (E) oraz humektantów (H) opiera się nowa linia produktów - wyjaśnia Biedronka.

Sieć systematycznie rozszerza swój asortyment, odpowiadając na potrzeby klientów. 

Tym razem odpowiadamy na trend świadomej pielęgnacji włosów w oparciu o równowagę PEH, oferując nową linię kosmetyków w ramach lubianej przez klientów marki NIUQI. Mamy nadzieję, że wraz z rozpoczęciem wiosny i pożegnaniem sezonu na zimowe czapki nasze produkty zyskają uznanie wśród klientów zainteresowanych przywróceniem równowagi swoim włosom, którzy docenią wysokiej jakości produkty w bardzo atrakcyjnej cenie – komentuje Paulina Kmita, Kupiec odpowiedzialna za kategorię kosmetyków w markach własnych w sieci Biedronka.

Nowa linia składa się z trzech produktów – szamponu, odżywki i maski, z których każdy występuje w trzech wariantach. Szampon nawilżający, balansujący lub oczyszczający jest dostępny w cenie 14,99. W tej samej cenie klienci kupią odżywkę humektantową (z betainą i treharozą), emolientową (z olejem z czarnuszki i bawełny) czy proteinową zawierająca proteiny ryżu i soi. Maski w cenie 16,99 zł można wybierać w zależności od stopnia porowatości włosów – niskoporowate z olejem słonecznikowym i ekstraktem z brokuła, średnioporowate – z proteinami ryżu i masłem capuacu oraz wysokoporowate z olejem z czarnuszki i słodkich migdałów.

Biedronka uruchomiła również specjalną stronę internetową, która nie tylko wyjaśnia, na czym polegają zasady stosowania i pielęgnacji PEH, ale pomaga rozwiązać wszelkie problemy związane z włosami. Można tam m.in. dowiedzieć się, jak wykonać test na porowatość włosów i uzyskać wskazówki, dotyczące odpowiedniego doboru rodzaju pielęgnacji i produktów.

Wprowadzeniu przez sieć sklepów Biedronka nowej linii kosmetyków do włosów towarzyszyć będzie kampania w mediach społecznościowych, mediach własnych oraz na YouTube.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
13. kwiecień 2025 02:17