Za okres styczeń-grudzień 2019 roku wyniosły one 556.704 tys. zł i były wyższe od wyników osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku o 16 proc. W całym roku sprzedaż w sklepach (Travel Retail) wzrosła o 23 proc. rdr. W tym samym okresie wpływy z gastronomii (F&B) zmalały o 8 proc., a wpływy z działalności B2B – o 9 proc. łącznie przychody spółki rdr wzrosły o 16 proc.
Jak informuje Baltona, na wyniki sprzedaży w grudniu 2019 roku miały wpływ w szczególności odbudowanie potencjału zakupowego dzięki środkom pozyskanym z emisji obligacji serii B oraz jednoczesne rozpoczęcie okresu niższego, posezonowego ruchu lotniczego.
Baltona ma zapłacić na rzecz Przedsiębiorstwa „Państwowe Porty Lotnicze” ok. 726 tys. Takie wyliczenia spółka otrzymała 10 stycznia od BNP Paribas Bank Polska S.A. Bank zakończył wewnętrzną procedurę weryfikacji żądań w/w wypłat z gwarancji bankowych na rzecz PPL i z żądanej przez PPL kwoty przekazał do realizacji w dniu 14 stycznia 2020 r. łączną kwotę ok. 726 tys. zł. Żądania wypłat z pozostałych gwarancji, o których mowa w raporcie bieżącym zostały zweryfikowane negatywnie przez Bank ze względu na braki formalne.
Baltona jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Została założona w 1946 r. jako państwowa spółka zajmująca się zaopatrzeniem okrętów. Gdy uruchomiła sklepy detaliczne, zakupy w nich mogli robić m.in. marynarze i rybacy, płacąc specjalnymi bonami. Po przemianach ustrojowych w całym kraju pozostało 260 sklepów z charakterystycznym logo obładowanego marynarza.
Dziś Baltona to największa w Polsce sieć sklepów wolnocłowych. 25 jest w Polsce. Tylko w Warszawie na Okęciu spółka ma ich 14, a pozostałe zlokalizowane są w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie i Bydgoszczy. Poza granicami sklepów Baltony jest 9 i funkcjonują one na lotniskach we Francji i Włoszech, w Rumunii, Estonii i na Ukrainie. W atrakcyjnych cenach oferują m.in. perfumy i kosmetyki.