StoryEditor
Sieci i centra handlowe
21.02.2023 00:00

Półka drogeryjna w Kauflandzie Fort Wola: wiele polskich marek i bestsellery

Kaufland oferuje w swoich alejkach i na swoich regałach kosmetyki i akcesoria znanych marek drogeryjnych i supermarketowych / fot. wiadomoscikosmetyczne.pl
W niedawno otwartym ponownie dla kupujących centrum handlowym Fort Wola operatorem spożywczym jest Kaufland. Niemiecka sieć zadomowiła się w Polsce przez ostatnie dwie dekady i oferuje także bogaty wybór kosmetyków do higieny osobistej, pielęgnacji i higieny jamy ustnej. Nas zainteresowała część drogeryjna w  nowej warszawskiej placówce – opisujemy ją i ilustrujemy zdjęciami. 

Fort Wola został niedawno ponownie otwarty do dyspozycji konsumentów i konsumentek; 16 lutego 2023 r. centrum handlowe ponownie otworzyło swoje podwoje. Na terenie kompleksu znajduje się między innymi hipermarket Kaufland, który oferuje produkty spożywcze, gospodarstwa domowego, chemię gospodarczą oraz kosmetyki. Wygodna, sporych rozmiarów hala pozwala na swobodne przemieszczanie się z koszykiem ręcznym i na kółkach.
 


Nowy sklep w Warszawie wykorzystuje wiele nowoczesnych rozwiązań ułatwiających codzienne zakupy. Alejki sklepowe są oznakowane w taki sposób, aby klienci mogli jak najłatwiej znaleźć swoje ulubione produkty, a to dzięki zastosowaniu kolorystyki zgodnej z tą znaną z mteriałów promocyjnych Kauflanda. Dla konsumentów dostępne będą kasy samoobsługowe. W sklepie zainstalowano również nowoczesne panele cyfrowe, na których można sprawdzić ceny produktów. Kaufland stara się, według biura prasowego, zmniejszać swój negatywny wpływ na środowisko, dlatego w nowym obiekcie zastosowano energooszczędne, ekologiczne oświetlenie LED.
 


Na sklepowych półkach Kauflanda w Forcie Wola można dostrzec takie marki, jak Ziaja, Soraya, Eva Schmitt, Eveline, Lirene, Garnier, Nivea, Inter-Vion, Luksja, Fa, Adidas, Rexona, Family Fresh, Frosch, Le Petit Marseillais, Dove, Schwarzkopf, Oral B, Colgate, On Line, Palmolive, Apart czy Bielenda. Oferta kosmetyczna zajmuje łącznie cztery regały w dwóch alejkach z dodatkiem prostopadłego regału ściennego i czterech czołówek.
 


Kupujący poza kosmetykami mogą zaopatrzyć się również w akcesoria do stylizacji włosów (gumki, spinki, szczotki, grzebienie, wałki do loków, maszynki do golenia oraz szczoteczki do zębów, w tym elektryczne. Te ostatnie są zabezpieczone za pomocą magnetycznych klamer, prawdopodobnie w związku z rosnącym ostatnio odsetkiem kradzieży sklepowych, zwłaszcza kosmetycznych.

Czytaj także: Apel handlowców do prokuratora generalnego w sprawie przepisów dotyczących kradzieży
 


Wydaje się, że oferta jest przynajmniej w części nastawiona na klientów, którzy zakupy kosmetyczne traktują częściowo impulsowo - o czym świadczy między innymi bardzo bogata oferta maseczek w porcjach na raz. Niezależnie od tego, wybór kosmetyków i akcesoriów powinien zaspokajać potrzeby przeciętnego konsumenta czy konsumentki w pełni.


Sieć Kaufland obecna jest w Polsce od 2001 roku, kiedy to w Stargardzie Szczecińskim otwarty został pierwszy sklep. Sklepy tej sieci w Polsce zaliczają się do hipermarketów (czyli obiektów handlowych o powierzchni między 2200 a 15000 m²). Kaufland posiada w Polsce aktualnie 239 sklepów.

Czytaj także: Fort Wola ponownie otwarty: Hebe, Dealz, Kaufland i inni walczą o klientów

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
10.04.2025 11:00
Oferta kosmetyczna i chemiczna w kontrowersyjnym hard dyskoncie Moja Cena [GALERIA]
580248
/ Agata Grysiak
580238
/ Agata Grysiak
580239
/ Agata Grysiak
580240
/ Agata Grysiak
580248
580238
580239
580240
Gallery

W marcu 2025 roku na obrzeżach Warszawy, przy Trakcie Brzeskim w miejscowości Wesoła, rozpoczął działalność sklep Moja Cena – nowy gracz na rynku tzw. hard dyskontów. Sklep ulokowano w jednej z hal magazynowych i oferuje klientom podstawowe produkty spożywcze i codziennego użytku w możliwie najniższych cenach. Za przedsięwzięciem stoi spółka Torgservis PL, powiązana z rosyjskimi oligarchami, co od początku wzbudza zainteresowanie i kontrowersje.

Spółka Torgservis PL znana jest w Polsce głównie za sprawą sklepów Myprice, które pojawiły się w kraju przed kilkoma laty. Jej właścicielami są bracia Andriej i Siergiej Szneiderowie – rosyjscy biznesmeni z Krasnojarska, którzy zbudowali swoją fortunę (szacowaną przez “Forbesa” na 1,4 mld dolarów) na rozwijaniu sieci Swetofor. Sieć ta, powstała w 2009 roku na Syberii, jest obecnie jednym z największych graczy w rosyjskim sektorze spożywczym.

Marka Moja Cena to najnowsza odsłona strategii ekspansji braci Szneiderów na rynki unijne. Po wycofaniu się z Polski po rosyjskiej inwazji na Ukrainę i zamknięciu sklepów Mere, właściciele powracają z nową próbą wejścia na rynek, tym razem pod nieco zmienioną nazwą. Zmiana szyldu nie zmienia jednak faktu, że nadal mamy do czynienia z tą samą grupą kapitałową, która obecnie znajduje się pod ukraińskimi sankcjami.

To nie pierwsza próba wznowienia działalności w Polsce przez Torgservis. W lutym 2025 roku portal wiadomoscihandlowe.pl opisywał wizytę w sklepach Tak-Tu w Łomży i Białymstoku, które wyglądem i asortymentem do złudzenia przypominały rosyjski format Myprice. Choć formalnie za nimi nie stoi Torgservis, specjaliści branży handlowej nie mają wątpliwości co do ich powiązań. W przypadku Mojej Ceny właściciel jest już jasno określony, a sama placówka funkcjonuje pod szyldem otwarcie należącym do Torgservis PL.

Oferta kosmetyczna i chemii gospodarczej w dyskoncie jest dość skromna, a podpisały się pod nią takie firmy jak Garchem, Levent Mydła, Cool Wipes, Fulya Cosmetics, Private Label Tissue, Italian Paper, Marona Cosmetics, Mattes, czy P.W. Kamal. Wśród producentów przeważają podmioty polskie, chociaż Turcja, Łotwa, Rumunia, Litwa, Czechy i Chiny są również reprezentowane.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
07.04.2025 12:21
Biedronka wkracza w świat kosmetyków do włosów
Biedronka uruchomiła stronę internetową, która m.in. wyjaśnia, na czym polegają zasady stosowania i pielęgnacji PEHshutterstock

Sieć spożywcza Biedronka wchodzi na kolejny rynek. Tym razem – kosmetyczny. Największa sieć handlowa w kraju w ramach swojej marki własnej NIUQI wprowadza nową linię produktów do włosów. Biedronka zapowiada również działania edukacyjne: chce pomagać swoim klientom, zainteresowanym świadomą pielęgnacją, rozwiązanie na problemy z włosami.

NIUQI to marka własna Biedronki, którą do tej pory klienci kojarzyli z kosmetykami do makijażu i paznokci. Od teraz dołącza do niej dziewięć produktów z nowej linii do włosów. 

Włosy w zależności od struktury dzielą się na trzy rodzaje – wysokoporowate, średnioporowate i niskoporowate. Diagnoza porowatości włosów to pierwszy krok do ich świadomej pielęgnacji. I właśnie na tej filozofii i równowadze PEH, czyli dostarczeniu pasmom kluczowych składników protein (P), emolientów (E) oraz humektantów (H) opiera się nowa linia produktów - wyjaśnia Biedronka.

Sieć systematycznie rozszerza swój asortyment, odpowiadając na potrzeby klientów. 

Tym razem odpowiadamy na trend świadomej pielęgnacji włosów w oparciu o równowagę PEH, oferując nową linię kosmetyków w ramach lubianej przez klientów marki NIUQI. Mamy nadzieję, że wraz z rozpoczęciem wiosny i pożegnaniem sezonu na zimowe czapki nasze produkty zyskają uznanie wśród klientów zainteresowanych przywróceniem równowagi swoim włosom, którzy docenią wysokiej jakości produkty w bardzo atrakcyjnej cenie – komentuje Paulina Kmita, Kupiec odpowiedzialna za kategorię kosmetyków w markach własnych w sieci Biedronka.

Nowa linia składa się z trzech produktów – szamponu, odżywki i maski, z których każdy występuje w trzech wariantach. Szampon nawilżający, balansujący lub oczyszczający jest dostępny w cenie 14,99. W tej samej cenie klienci kupią odżywkę humektantową (z betainą i treharozą), emolientową (z olejem z czarnuszki i bawełny) czy proteinową zawierająca proteiny ryżu i soi. Maski w cenie 16,99 zł można wybierać w zależności od stopnia porowatości włosów – niskoporowate z olejem słonecznikowym i ekstraktem z brokuła, średnioporowate – z proteinami ryżu i masłem capuacu oraz wysokoporowate z olejem z czarnuszki i słodkich migdałów.

Biedronka uruchomiła również specjalną stronę internetową, która nie tylko wyjaśnia, na czym polegają zasady stosowania i pielęgnacji PEH, ale pomaga rozwiązać wszelkie problemy związane z włosami. Można tam m.in. dowiedzieć się, jak wykonać test na porowatość włosów i uzyskać wskazówki, dotyczące odpowiedniego doboru rodzaju pielęgnacji i produktów.

Wprowadzeniu przez sieć sklepów Biedronka nowej linii kosmetyków do włosów towarzyszyć będzie kampania w mediach społecznościowych, mediach własnych oraz na YouTube.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
17. kwiecień 2025 08:06