StoryEditor
Sieci i centra handlowe
20.06.2022 00:00

Kosmetyczna półka w HalfPrice to naturalne marki i ciekawe akcesoria [FOTOREPORTAŻ]

Sklepy HalfPrice oferują markowe produkty w okazyjnych cenach. Dotyczy to także kosmetyków. Co zatem znajdziemy na półkach z akcesoriami oraz produktami do oczyszczania i pielęgnacji twarzy, ciała i włosów?

Kosmetyczna półka w HalfPrice przyciąga uwagę kolorami i różnorodnością produktów do mycia i pielęgnacji ciała.

Pośród różnorodnych marek swoje miejsce znalazła tu Stara Mydlarnia...

...a także włoska Perlier…

…oraz australijski Organik Botanik.

Dla niektórych niespodzianką może być szeroka obecność marki Natura Siberica, która choć do niedawna bardzo ceniona przez konsumentów, nie miała ostatnio dobrej passy ze względu na bojkot konsumencki i wycofywanie ze sklepów produktów wytwarzanych w Rosji.

Half Price nie poddał się rynkowej tendencji i chętnie oddał swoje półki tym naturalnym produktom do pielęgnacji włosów, gdyż pomimo rosyjskiego pochodzenia marki, kosmetyki Natura Siberica wytwarzane są w estońskiej fabryce EurobioLab i dystrybuowane przez polską firmę Eurus. Zresztą wątpliwości nabywców rozwiewa nalepka, znajdująca się na każdym opakowaniu, która przekonuje: „Jestem z Estonii”.

W strefie z pielęgnacją twarzy znów sporo naturalnych składników, jak aloes, oliwa z oliwek czy owies…

…ale też kolagenowych masek czy witaminowych serum.

Trend naturalny obecny jest nawet w kategorii dezodorantów…

…oraz akcesoriów do kąpieli

Kolorowo i wegańsko prezentuje się natomiast sekcja z kosmetykami kąpielowymi…

...wśród których znaleźć można interesujące zestawy marki Organique

Kosmetyczna oferta dla mężczyzn nie jest duża, ale znów bardzo trendy. HalfPrice nie zapomniał o modzie na hodowanie brody.

Poszukiwacze innowacji w oczyszczaniu twarzy znajdą tu zarówno modne elektroniczne gadżety…

…jak i rękawice Glov.

Sporo tu też masek…

…jak i przydatnych, niekiedy zabawnych, akcesoriów makijażowych.

***

HalfPrice to polska sieć formatu off price, oferująca produkty światowych marek w obniżonych cenach. W ofercie, oprócz odzieży, butów, akcesoriów i artykułów do dekoracji domu, znajdują się także kosmetyki. Pierwszy sklep został otwarty w 19 marca 2021 w Polkowicach (Park Handlowy Polkowic), a dziś jest ich ponad 70. Poza Polską szyld jest obecny w Austrii, Czechach, Słowacji, Słowenii, Chorwacji i na Węgrzech. W listopadzie 2021 roku wystartował sklep internetowy. Właścicielem sieci jest grupa CCC.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
15.11.2024 13:37
Action zwiększa sprzedaż o prawie 21 proc. i otwiera kolejne sklepy w Europie
Action

Po trzech kwartałach 2024 roku sieć Action odnotowała znaczący wzrost sprzedaży netto, osiągając 9,6 miliarda euro, co oznacza wzrost o 20,9 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Spółka dynamicznie rozwija się w Europie, otwierając nowe sklepy i inwestując w zrównoważony rozwój.

W trzech pierwszych kwartałach 2024 roku Action zwiększyło sprzedaż netto do 9,6 miliarda euro, co oznacza wzrost o 20,9% w porównaniu do tego samego okresu w 2023 roku. Wskaźnik sprzedaży porównywalnej (like-for-like), który wyklucza wpływ nowych sklepów, wzrósł o 9,8%. Rozwój sieci jest napędzany rosnącą liczbą klientów, a dodatkowo sprzyja mu obniżenie 4 000 cen, co podkreślił Hajir Hajji, CEO Action. Do tej pory w 2024 roku Action otworzyło 189 nowych sklepów, co podniosło ich całkowitą liczbę do 2 755 w 12 krajach europejskich. Do końca roku firma planuje otwarcie około 350 nowych obiektów, co przekracza wcześniejsze prognozy o 20 placówek.

Ekspansja Action jest szczególnie widoczna na rynkach Europy Południowej. Sieć świętowała ważne momenty, takie jak otwarcie setnego sklepu we Włoszech w miejscowości Nola, co oznacza osiągnięcie liczby 2 000 pracowników w tym kraju. W Hiszpanii, w Santiago de Compostela, otworzono pięćdziesiąty sklep, a w Portugalii, w Guarda, siódmy od początku działalności na tym rynku w lutym br. Action zyskało uznanie włoskich konsumentów, zdobywając nagrodę „Insegna dell Anno”.

Zrównoważony rozwój jest priorytetem Action, czego dowodem jest nowo otwarte Centrum Dystrybucyjne w Illescas, Hiszpania. Obiekt ten, obsługujący sklepy w Hiszpanii i Portugalii, spełnia najwyższe standardy ekologiczne i otrzymał certyfikat BREEAM „Outstanding”. Centrum to jest pierwszym w sieci, które do ogrzewania nie używa gazu. Action planuje dalsze inwestycje w infrastrukturę, z zamiarem wybudowania pięciu nowych centrów dystrybucyjnych w całej Europie w ciągu najbliższych dwóch lat, opierając się na standardach zrównoważonego budownictwa, takich jak w Illescas.

Czytaj także: Woolworth rozszerza sieć sklepów w Polsce – 12 nowych placówek jeszcze w 2024 roku

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
13.11.2024 11:13
W Polsce przybywa komercyjnych powierzchni handlowych. Parki handlowe w czołówce komercjalizowanych obiektów
(fot. Shutterstock)Shutterstock

Rok 2024 przyniósł znaczące zmiany na polskim rynku handlowym. Do użytku oddano aż 37 nowych obiektów handlowych, a 12 zostało rozbudowanych. Poniżej przybliżamy szczegóły dotyczące najnowszych inwestycji oraz kluczowe dane liczbowe, które obrazują rozwój tego sektora.

Według najnowszego raportu CBRE, w 2024 roku na polski rynek wprowadzono 37 nowych obiektów handlowych, z czego aż 35 to parki handlowe, co podkreśla wzrost zainteresowania mniejszymi formatami w mniejszych miejscowościach. W budowie pozostaje 588,1 tysięcy. mkw. nowej powierzchni, z których 69 proc. stanowią parki handlowe, a 27 proc. – centra handlowe o powierzchni przekraczającej 10 tysięcy. mkw. Największe ukończone obiekty to OTO Park w Koszalinie (38 tysięcy. mkw.), BIG Ostróda (27 tysięcy. mkw.) oraz BIG Gorzów (25 tysięcy. mkw.).

Zgodnie z danymi CBRE, powierzchnia handlowa w Polsce osiągnęła 14,42 milionów mkw. W okresie od stycznia do września 2024 roku przybyło 337,1 tysięcy. mkw. nowej powierzchni. W budowie znajduje się cztery duże centra handlowe, m.in. Galeria Podhalańska w Nowym Targu (50 tysięcy. mkw.), Nowa Sukcesja w Łodzi (35 tysięcy. mkw.) oraz Brama Jury w Zawierciu (16,2 tysięcy. mkw.). Inwestorzy coraz częściej wybierają małe miasta, które już teraz stanowią 28 proc. całkowitej powierzchni handlowej na polskim rynku.

Pomimo spadku sprzedaży detalicznej o 3 proc. we wrześniu, trend wzrostowy sprzedaży w pierwszych trzech kwartałach roku był widoczny, z ogólnym wzrostem o 2,6 proc. w porównaniu do analogicznego okresu z 2023 roku. Wartość inwestycji od stycznia do września 2024 roku sięgnęła 612 milionów euro. Eksperci z CBRE prognozują, że inflacja, wynosząca 4,9 proc. we wrześniu, może jeszcze wzrosnąć, ale nie osiągnie poziomów z ubiegłych miesięcy.

Wśród nowych marek na polskim rynku pojawiły się znane międzynarodowe firmy, takie jak TAG Heuer ze Szwajcarii, Arket ze Szwecji czy GAP z USA. Widoczny jest również wzrost zainteresowania inwestycjami zgodnymi z zasadami zrównoważonego rozwoju, co staje się priorytetem zarówno dla inwestorów, jak i właścicieli starszych obiektów, którzy dążą do zgodności z unijną taksonomią i strategii dekarbonizacji.

Czytaj także: Ile powierzchni handlowej powstanie w Polsce w najbliższych latach?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 20:16