StoryEditor
Sieci i centra handlowe
02.11.2023 14:46

KiK po czterech miesiącach od uruchomienia programu lojalnościowego odnotowuje milion użytkowników

Po czterech miesiącach od wprowadzenia programu lojalnościowego myKiK, sieć sklepów KiK ogłasza, że liczba uczestników przekroczyła milion. To osiągnięcie potwierdza, że skoncentrowanie się na poprawie doświadczeń klientów i szybkiej reakcji na ich potrzeby jest kluczowym elementem sukcesu na konkurencyjnym rynku.

KiK, obecny w kilkunastu krajach europejskich z ponad 4000 sklepami, wprowadził program lojalnościowy myKiK, który zdobył popularność m.in. w Niemczech, Austrii i Holandii. Od czerwca tego roku, polscy klienci również mogą korzystać z tego programu i związanymi z nim korzyściami. Uczestnictwo w myKiK umożliwia dostęp do wielu konkretnych korzyści, dostępnych zarówno dla użytkowników aplikacji na smartfonie, jak i posiadaczy tradycyjnej plastikowej karty. Te korzyści obejmują między innymi kupon z 20 proc. zniżką na jeden produkt po dokonaniu pięciu zakupów, oferty specjalne z rabatami 15 proc. lub 20 proc. na wybrane produkty, a także darmową dostawę w sklepie internetowym. Dodatkowo, uczestnicy myKiK mogą rezerwować produkty w sklepach, zapominać o papierowych paragonach przy wymianie towaru, oraz uczestniczyć w konkursach i otrzymywać niespodzianki z okazji urodzin po podaniu daty urodzenia.

Poza nagradzaniem klientów za ich lojalność i doskonaleniem ich doświadczeń, KiK systematycznie i aktywnie rozbudowuje swoją sieć sklepów stacjonarnych, które zlokalizowane są w centrach handlowych oraz parkach handlowych. Planowane otwarcie 500. placówki z logo marki to już tylko kwestia czasu, konkretnie kilku miesięcy. Jeśli chodzi o średnioterminowe plany ekspansji, firma ma zamiar znacząco rozszerzyć swoją obecność na mapie Polski, co może oznaczać nawet łącznie 650 sklepów KiK w ciągu najbliższych lat. Jednocześnie, oferta sklepów sieci, która obejmuje produkty tekstylne dla całej rodziny, dekoracje wnętrz i małe sprzęty AGD, jest nadal rozwijana.

Robimy zresztą bardzo wiele, by być w czołówce, jeśli chodzi o sektor
value retailers i prokonsumenckie działania. Przypomnę tylko, że w tym roku równolegle z otwieraniem kolejnych sklepów stacjonarnych, uruchomiliśmy sklep internetowy KiK, rozpoczynając tym samym rozdział e-commerce w Polsce. Obserwujemy coraz większą popularność tego formatu zakupu wśród naszych klientów, poszukujących jak najlepszej relacji jakości do ceny oraz szybkich i wygodnych rozwiązań zakupowych — powiedział Jan Skowron, dyrektor zarządzający sieci sklepów KiK

Sklepy KiK oferują ograniczoną ofertę kosmetyczną i beauty, sprowadzającą się głównie do niskobudżetowych produktów perfumeryjnych, akcesoriów do stylizacji w rodzaju suszarek i prostownic, oraz zestawów prezentowych.

Czytaj także: Pierwszy Woolworth w Warszawie z bardzo skromną ofertą kosmetyczną

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
15.11.2024 13:37
Action zwiększa sprzedaż o prawie 21 proc. i otwiera kolejne sklepy w Europie
Action

Po trzech kwartałach 2024 roku sieć Action odnotowała znaczący wzrost sprzedaży netto, osiągając 9,6 miliarda euro, co oznacza wzrost o 20,9 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Spółka dynamicznie rozwija się w Europie, otwierając nowe sklepy i inwestując w zrównoważony rozwój.

W trzech pierwszych kwartałach 2024 roku Action zwiększyło sprzedaż netto do 9,6 miliarda euro, co oznacza wzrost o 20,9% w porównaniu do tego samego okresu w 2023 roku. Wskaźnik sprzedaży porównywalnej (like-for-like), który wyklucza wpływ nowych sklepów, wzrósł o 9,8%. Rozwój sieci jest napędzany rosnącą liczbą klientów, a dodatkowo sprzyja mu obniżenie 4 000 cen, co podkreślił Hajir Hajji, CEO Action. Do tej pory w 2024 roku Action otworzyło 189 nowych sklepów, co podniosło ich całkowitą liczbę do 2 755 w 12 krajach europejskich. Do końca roku firma planuje otwarcie około 350 nowych obiektów, co przekracza wcześniejsze prognozy o 20 placówek.

Ekspansja Action jest szczególnie widoczna na rynkach Europy Południowej. Sieć świętowała ważne momenty, takie jak otwarcie setnego sklepu we Włoszech w miejscowości Nola, co oznacza osiągnięcie liczby 2 000 pracowników w tym kraju. W Hiszpanii, w Santiago de Compostela, otworzono pięćdziesiąty sklep, a w Portugalii, w Guarda, siódmy od początku działalności na tym rynku w lutym br. Action zyskało uznanie włoskich konsumentów, zdobywając nagrodę „Insegna dell Anno”.

Zrównoważony rozwój jest priorytetem Action, czego dowodem jest nowo otwarte Centrum Dystrybucyjne w Illescas, Hiszpania. Obiekt ten, obsługujący sklepy w Hiszpanii i Portugalii, spełnia najwyższe standardy ekologiczne i otrzymał certyfikat BREEAM „Outstanding”. Centrum to jest pierwszym w sieci, które do ogrzewania nie używa gazu. Action planuje dalsze inwestycje w infrastrukturę, z zamiarem wybudowania pięciu nowych centrów dystrybucyjnych w całej Europie w ciągu najbliższych dwóch lat, opierając się na standardach zrównoważonego budownictwa, takich jak w Illescas.

Czytaj także: Woolworth rozszerza sieć sklepów w Polsce – 12 nowych placówek jeszcze w 2024 roku

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
13.11.2024 11:13
W Polsce przybywa komercyjnych powierzchni handlowych. Parki handlowe w czołówce komercjalizowanych obiektów
(fot. Shutterstock)Shutterstock

Rok 2024 przyniósł znaczące zmiany na polskim rynku handlowym. Do użytku oddano aż 37 nowych obiektów handlowych, a 12 zostało rozbudowanych. Poniżej przybliżamy szczegóły dotyczące najnowszych inwestycji oraz kluczowe dane liczbowe, które obrazują rozwój tego sektora.

Według najnowszego raportu CBRE, w 2024 roku na polski rynek wprowadzono 37 nowych obiektów handlowych, z czego aż 35 to parki handlowe, co podkreśla wzrost zainteresowania mniejszymi formatami w mniejszych miejscowościach. W budowie pozostaje 588,1 tysięcy. mkw. nowej powierzchni, z których 69 proc. stanowią parki handlowe, a 27 proc. – centra handlowe o powierzchni przekraczającej 10 tysięcy. mkw. Największe ukończone obiekty to OTO Park w Koszalinie (38 tysięcy. mkw.), BIG Ostróda (27 tysięcy. mkw.) oraz BIG Gorzów (25 tysięcy. mkw.).

Zgodnie z danymi CBRE, powierzchnia handlowa w Polsce osiągnęła 14,42 milionów mkw. W okresie od stycznia do września 2024 roku przybyło 337,1 tysięcy. mkw. nowej powierzchni. W budowie znajduje się cztery duże centra handlowe, m.in. Galeria Podhalańska w Nowym Targu (50 tysięcy. mkw.), Nowa Sukcesja w Łodzi (35 tysięcy. mkw.) oraz Brama Jury w Zawierciu (16,2 tysięcy. mkw.). Inwestorzy coraz częściej wybierają małe miasta, które już teraz stanowią 28 proc. całkowitej powierzchni handlowej na polskim rynku.

Pomimo spadku sprzedaży detalicznej o 3 proc. we wrześniu, trend wzrostowy sprzedaży w pierwszych trzech kwartałach roku był widoczny, z ogólnym wzrostem o 2,6 proc. w porównaniu do analogicznego okresu z 2023 roku. Wartość inwestycji od stycznia do września 2024 roku sięgnęła 612 milionów euro. Eksperci z CBRE prognozują, że inflacja, wynosząca 4,9 proc. we wrześniu, może jeszcze wzrosnąć, ale nie osiągnie poziomów z ubiegłych miesięcy.

Wśród nowych marek na polskim rynku pojawiły się znane międzynarodowe firmy, takie jak TAG Heuer ze Szwajcarii, Arket ze Szwecji czy GAP z USA. Widoczny jest również wzrost zainteresowania inwestycjami zgodnymi z zasadami zrównoważonego rozwoju, co staje się priorytetem zarówno dla inwestorów, jak i właścicieli starszych obiektów, którzy dążą do zgodności z unijną taksonomią i strategii dekarbonizacji.

Czytaj także: Ile powierzchni handlowej powstanie w Polsce w najbliższych latach?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. listopad 2024 20:18