StoryEditor
Sieci i centra handlowe
06.11.2020 00:00

Click & Collect w kolejnych sklepach Kaufland. Gdzie dostępna jest ta usługa?

Od 5 listopada 16 sklepów Kaufland jest czynnych przez całą dobę. W ten sposób sieć wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, którzy w związku z pandemią i ograniczeniami dotyczącymi m.in. liczby osób mogących przebywać w markecie, chcieliby zrobić zakupy w godzinach nocnych. Znamy ich lokalizacje.

Mieszkańcy kolejnych miast Polski w najbliższym tygodniu będą mogli korzystać z usługi Kaufland Click & Collect, którą dla swoich klientów wdrożył Kaufland Polska. Wprowadzona w maju usługa cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co przyczyniło się do rozszerzenia jej na kolejne 56 sklepów w całej Polsce. 

Dzięki usłudze Kaufland Click & Collect klienci mogą w dowolnej chwili wybrać potrzebne produkty z asortymentu sieci i w dogodnym przedziale czasowym odebrać je ze sklepu. Zdalnej rezerwacji produktów można dokonywać nawet z trzydniowym wyprzedzeniem. Usługa odpowiada na oczekiwania tych klientów, którzy w obecnej sytuacji chcą ograniczyć przebywanie w przestrzeniach publicznych. Do odbioru i opłacenia zamówienia przygotowana jest dedykowana, osobna kasa, a wdrożony niedawno system Scan & Pay dodatkowo przyspiesza dokonywanie płatności za zamówione i skompletowane artykuły. 

Internetowy katalog składa się z ponad 3000 produktów żywnościowych, artykułów higienicznych czy kosmetyków. Chcąc skorzystać z usługi, wystarczy ściągnąć aplikację dostępną zarówno dla systemów z Androidem, jak i iOS. Logowanie odbywa się poprzez dowolne konto Facebook, Google lub Twitter, a także po stworzeniu konta za pomocą maila. 

Przez 24 godziny na dobę zakupy można zrobić w następujących sklepach Kaufland:

  • Białystok (ul. Bohaterów Monte Cassino 12),
  • Bydgoszcz (ul. Ludwika Solskiego 5),
  • Grudziądz (ul. Piłsudskiego 10),
  • Kraków (ul. Bratysławska 4 oraz ul. Wielicka 259),
  • Lublin (ul. Orkana 4),
  • Łódź (ul. Kilińskiego 296)
  • Poznań (al. Solidarności 42),
  • Tychy (ul. Tischnera 1),
  • Warszawa (ul. Batalionów Chłopskich 73, ul. Fieldorfa „Nila” 41 oraz Stalowa 60/64),
  • Wołomin (ul. Wileńska 49),
  • Wrocław (ul. Legnicka 62a oraz ul. Długa 37/47),
  • Żywiec (al. Jana Pawła II 7)

W listopadzie pozostałe sklepy sieci Kaufland będą czynne w godzinach 6:00-23:00. Wyjątkiem są trzy placówki, które z powodu ograniczenia handlu w godzinach nocnych będą otwarte do 22:00. Są to następujące markety:

  • Biłgoraj (al. Jana Pawła II 49),
  • Końskie (ul. Lipowa 12),
  • Świdnik (ul. Krępiecka 3).

Kaufland to międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. Należy do dużych przedsiębiorstw handlowych Europy z branży nowoczesnych sklepów wielkopowierzchniowych. W całej Europie posiada ponad 1300 sklepów i zatrudnia ok. 130 000 pracowników. W Polsce sieć posiada aktualnie 225 marketów i zatrudnia ok. 16 000 pracowników. Asortyment sieci Kaufland liczy w zależności od marketu od 15 000 do 21 000 produktów. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
02.04.2025 14:42
Hybrid Europe: 36 proc. Polaków i Polek uważa, że mamy za dużo centrów i galerii handlowych
Shutterstock

Według najnowszego raportu UCE RESEARCH i Hybrid Europe, 46,1 proc. Polaków uważa, że w kraju wciąż nie ma zbyt wielu galerii i centrów handlowych. Przeciwnego zdania jest 36,4 proc. respondentów, którzy twierdzą, że tego typu obiektów jest już za dużo. Natomiast 17,5 proc. badanych nie potrafiło jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wyniki te pokazują, że temat liczby centrów handlowych w Polsce budzi wyraźne kontrowersje wśród konsumentów i dzieli społeczeństwo.

Eksperci podkreślają, że różnice w ocenach wynikają z indywidualnych potrzeb zakupowych oraz lokalnych uwarunkowań. Część konsumentów koncentruje się na dostępności takich miejsc w swojej najbliższej okolicy, co może prowadzić do subiektywnego poczucia przesytu. Pomimo tych różnic, centra handlowe wciąż odgrywają istotną rolę w codziennym funkcjonowaniu wielu Polaków. Co istotne, ich przyszłość uzależniona jest od zdolności do dostosowywania się do zmieniających się nawyków konsumenckich.

Badanie wskazuje również, że pomimo obserwowanego lekkiego spadku ruchu i liczby klientów w porównaniu z rokiem ubiegłym, galerie handlowe nadal pozostają ważnym elementem rynku detalicznego. Eksperci tłumaczą to m.in. wzrostem znaczenia e-commerce oraz zmianą sposobu korzystania z centrów – coraz częściej są one wybierane nie tylko jako miejsca zakupów, ale również rozrywki i spotkań towarzyskich.

Badanie przeprowadzono metodą CAWI w dniach 22–24 marca 2025 roku na reprezentatywnej próbie 1008 dorosłych Polaków w wieku od 18 do 80 lat. Zdaniem autorów raportu, mimo rosnącej popularności zakupów internetowych, galerie handlowe nadal mają silną pozycję na rynku. Wskazuje to, że istnieje przestrzeń na nowe inwestycje w tym sektorze, jednak muszą być one dobrze zaprojektowane i dopasowane do zmieniających się oczekiwań konsumentów.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
31.03.2025 15:40
Roszada na szczycie Primarka po oskarżeniach wobec szefa sieci: Paul Marchant odchodzi
wiadmoscikosmetyczne.pl

Paul Marchant, wieloletni dyrektor generalny sieci Primark, zrezygnował ze stanowiska po oskarżeniach o niewłaściwe zachowanie „w środowisku towarzyskim”. Associated British Foods (ABF), właściciel marki, poinformował, że zewnętrzne dochodzenie wykazało naruszenie standardów etycznych firmy. Marchant przyznał się do błędu w ocenie sytuacji i przeprosił osoby zaangażowane, w tym pracowników Primarka i zarząd ABF. „Wszyscy muszą być traktowani z szacunkiem i godnością” – podkreślił George Weston, dyrektor generalny ABF, komentując sprawę.

Rezygnacja Marchanta odbiła się również na giełdzie – akcje ABF spadły o prawie 4 procent, osiągając wartość 18,64 GBP. Firma zapewniła, że pozostaje w kontakcie z osobą, która zgłosiła nieprawidłowości, i że nadal będzie ją wspierać. Cała sytuacja postawiła pod znakiem zapytania dotychczasową reputację sieci, która słynęła nie tylko z tanich ubrań, ale też z dynamicznego rozwoju w Europie i na świecie.

Paul Marchant objął stery Primarka w 2009 roku, zastępując założyciela marki, Arthura Ryana. W ciągu ponad 15 lat jego kadencji liczba sklepów wzrosła do ponad 450 w 17 krajach. W tym czasie zysk operacyjny sieci wzrósł z 250 milionów do ponad miliarda funtów. Marchant wcześniej zdobywał doświadczenie w branży detalicznej, pracując m.in. w Debenhams, Topman, River Island oraz New Look.

Po „natychmiastowym” odejściu Marchanta, obowiązki dyrektora generalnego Primarka przejął tymczasowo Eoin Tonge, dotychczasowy dyrektor finansowy ABF. Jego stanowisko objęła z kolei Joana Edwards, kontroler finansowa firmy. ABF zapowiedziało, że firma będzie kontynuować działania mające na celu utrzymanie wysokich standardów uczciwości i odpowiedzialności w zarządzaniu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
04. kwiecień 2025 14:14