Inicjatywa rozpocznie się jesienią tego roku i będzie certyfikować marki w pięciu kategoriach: naturalne składniki, produkty bez okrucieństwa zwierząt, wegańskie, zrównoważone opakowania i pozytywny wpływ.
- Jako lider handlu detalicznego kosmetykami, mamy wyjątkową możliwość zainspirowania pozytywnych zmian w naszej branży. W programie "Conscious Beauty" w Ulta Beauty skupiamy się na edukacji, prowadzeniu i upraszczaniu wyboru produktów oraz doskonaleniu marek, które przynoszą dobro naszemu światu. Ta inicjatywa pomaga naszym klientom w szybkim poruszaniu się po naszym asortymencie przez pryzmat tego, co jest dla nich najważniejsze. Cieszymy się, że możemy zaoferować taką przejrzystość i jako firma wyznaczać wysokie standardy - skomentował Dave Kimbell, prezes Ulta Beauty.
Ulta Beauty stworzyła również Conscious Beauty Advisory Council (Radę Doradczą Świadomego Piękna), która ma na celu poprowadzenie inicjatywy, zapewniając jednocześnie odpowiedzialność. Obecnie członkami Rady są między innymi Annie Jackson, współzałożycielka i dyrektor operacyjny Credo Beauty oraz Tom Szaky, dyrektor generalny i współzałożyciel Loop.
Inicjatywa Ulta Beauty to przykład tego, jak handel detaliczny po wymuszonym zamknięciu wskutek COVID-19, realizuje programy zrównoważonego rozwoju, aby zaspokoić pragnienie konsumentów w zakresie produktów naturalnych i przyjaznych dla środowiska.
- Zawsze byliśmy dumni z oferowania gościom różnorodnego asortymentu produktów spełniających ich indywidualne potrzeby kosmetyczne, w tym wielu marek, które są zgodne z filarem "Świadomego Piękna".
Ten program to kamień milowy w naszej nieustającej podróży w tej przestrzeni i nie możemy się doczekać, aby tej jesieni sprostać potrzebom klientów w sklepach i internecie - dodał Dave Kimbell.
Ulta Beauty oferuje klientom prestiżowe i masowe kosmetyki, makijaż, zapachy, pielęgnację skóry, produkty do kąpieli i pielęgnacji ciała oraz akcesoria do pielęgnacji włosów.