StoryEditor
Drogerie
23.12.2022 00:00

Rossmann jednym z 30 najlepszych pracodawców na świecie

Rossmann jest jednym z 30 najlepszych pracodawców na świecie. Sieć drogerii z Dolnej Saksonii bardzo się tym cieszy. Amerykański magazyn biznesowy Forbes opublikował niedawno nową listę najlepszych pracodawców na świecie; Rossmann uplasował się na miejscu 26. To wystarczy na szóste miejsce wśród wszystkich niemieckich firm. Sieć drogerii poprawiła tym samym swój doskonały ranking z poprzedniego roku (44. miejsce) o 18 miejsc.

Sieć Rossmann osiągnęła doskonały wynik — 26. miejsce — w Rankingu Najlepszych Pracodawców świata. W sumie na liście znajduje się 800 firm, w tym 91 z Niemiec. W kategorii „Hurt i Detal” Rossmann zajął również trzecie miejsce w międzynarodowym zestawieniu. Dla porównania: dm jest na 79. miejscu, Müller na 537. miejscu. Grupa Schwarz zajmuje 391. miejsce, a Grupa Rewe 553. miejsce. Aldi Nord zajmuje 373. miejsce.

W anonimowej ankiecie wzięło udział 150 000 pracowników z 58 krajów zatrudnionych w pełnym i niepełnym wymiarze czasu pracy. Uczestników zapytano m.in. o to, czy poleciliby swojego pracodawcę znajomym i przyjaciołom. W ankiecie oceniono również wizerunek, rozwój talentów, równouprawnienie płci i odpowiedzialność społeczną. „Jesteśmy szczególnie dumni z tegorocznego wyniku. Mogę więc powiedzieć tylko jedno: „Dziękuję!”, powiedział Raoul Roßmann, rzecznik zarządu. „To podziękowania za tę silną społeczność, za naszą wspólnotę w Rossmann, a także za codzienne zaangażowanie naszych pracowników. To jest dokładnie to, co sprawia, że odnosimy sukcesy”, kontynuuje Roßmann.

Wraz z premią inflacyjną wypłaconą na początku grudnia, wszyscy pracownicy podlegający składkom na ubezpieczenie społeczne otrzymali w tym roku specjalną wypłatę w wysokości 500 euro – jako dodatek do rocznej premii świątecznej. W ramach tzw. państwowej „premii kompensacyjnej inflacyjnej” kwota ta przysługuje również pracownikom netto. Jeśli pozwoli na to sytuacja ekonomiczna, Rossmann nadal będzie dawał swoim pracownikom dodatkowe wsparcie finansowe w nadchodzącym roku.

Czytaj także: Rossmann rozbudowuje magazyny i dołączył do klastra logistycznego

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Ciało
27.03.2025 10:00
Marka handy lab. z wyjątkową akcją specjalną w Drogeriach Rossmann
Firma obchodziła niedawno swoje 3. urodzinyhandy lab.

W drogeriach Rossmann od 22 marca do 4 kwietnia w ramach kampanii „In Out” dostępne będą cztery nowe produkty do pielęgnacji dłoni z linii Paczuli Mood oraz White Tea marki handy lab.

Szczególną uwagę przyciągają maski w rękawicach, których opakowania zostały zaprojektowane przez studentów Uniwersytetu SWPS – to efekt kreatywnej współpracy, łączącej świat kosmetyki z młodą sztuką i designem. 

To nie tylko kolejny krok w rozwoju marki handy lab., ale również realne wsparcie dla młodych talentów i promocja świeżego spojrzenia na produkt.

Ofertę produktów pielęgnacyjnych handy lab., dostępnych w ramach promocji w drogeriach Rossmann, można zobaczyć tutaj

 

 

 

 

 

 

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
27.03.2025 09:40
Hebe podsumowuje 2024 rok z imponującymi wynikami i planami ekspansji
Hebe

W 2025 roku Hebe planuje utrzymać tempo rozwoju, zapowiadając otwarcie około 30 nowych sklepów w Polsce. Firma podkreśla, że kanał online nadal będzie jednym z głównych filarów wzrostu, zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Połączenie inwestycji w e-commerce oraz rozwój sieci fizycznej ma pozwolić Hebe na dalsze umacnianie pozycji w segmencie kosmetyczno-drogeryjnym.

Sieć drogerii Hebe zakończyła 2024 rok z wyraźnym wzrostem sprzedaży i ambitnymi planami na przyszłość. Firma odnotowała wzrost sprzedaży o 18,1 proc. w walucie lokalnej, a sprzedaż porównywalna (LFL) zwiększyła się o 8,5 proc. W przeliczeniu na euro obroty osiągnęły 583 mln euro, co oznacza wzrost o 24,3 proc. względem 2023 roku. Istotnym elementem strategii firmy pozostaje e-commerce — sprzedaż online stanowiła około 20 proc. całkowitych przychodów w 2024 roku.

Dobre wyniki sprzedażowe przełożyły się również na wzrost rentowności operacyjnej. EBITDA Hebe zwiększyła się o 39,4 proc. w ujęciu eurowym, a w walucie lokalnej wzrost wyniósł 32,4 proc. Marża EBITDA wzrosła do poziomu 10,2 proc., w porównaniu do 9,1 proc. w 2023 roku, co wskazuje na skuteczne zarządzanie marżami i kosztami operacyjnymi.

Rok 2024 był także okresem dynamicznego rozwoju sieci stacjonarnej Hebe. W Polsce otwarto 36 nowych sklepów, z czego 33 to wzrost netto po uwzględnieniu zamknięć. Ekspansja objęła także rynki zagraniczne — uruchomiono 2 nowe placówki na Słowacji oraz 1 w Czechach, co potwierdza umiędzynarodowienie strategii marki.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
02. kwiecień 2025 07:15