StoryEditor
E-commerce
06.10.2020 00:00

Pracujesz w handlu? Zarejestruj się bezpłatnie na Forum Branży Kosmetycznej 2020

Już 19. listopada organizujemy 8. Forum Branży Kosmetycznej – konferencję poświęconą  jednemu z najszybciej rozwijających się sektorów w Polsce. Jeśli zarządzasz siecią handlową, drogeryjną, apteczną, jesteś dyrektorem zakupów lub sprzedaży, kupcem kategorii, właścicielem sklepu, możesz bezpłatnie wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Dowiesz się, jak rozwija się rynek, jak branża kosmetyczna radzi sobie z COVI-dowymi perturbacjami, jakie są prognozy dla sprzedaży kosmetyków i poznasz nowości przygotowane przez producentów. Zapraszamy do rejestracji!

Od lat „Wiadomości Kosmetyczne” łączą przemysł z handlem i pomagają prowadzić biznes. Oprócz naszej działalności wydawniczej, służy temu Forum Branży Kosmetycznej. Tę konferencję w całości poświęconą rynkowi kosmetycznemu organizujemy już po raz 8. 19 listopada w warszawskim hotelu Hilton DoubleTree odbędzie kolejna edycja Forum Branży Kosmetycznej.  

Forum organizowane jest w formule hybrydowej dającej możliwość uczestnictwa stacjonarnego dla ograniczonej liczby gości (ze względów bezpieczeństwa) oraz w wersji online dla wszystkich tych, którzy wybiorą zdalne uczestnictwo w konferencji.

Dla przedstawicieli handlu udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Dostawcy produktów i usług mogą skorzystać z atrakcyjnych rabatów przy zakupie większej liczby wejściówek.

Zapraszamy do rejestracji na Forum Branży Kosmetycznej 2020 TUTAJ

Biorąc udział w konferencji:

  • Dowiesz się, jak branża radzi sobie z COVID-owym kryzysem
  • Poznasz najnowsze trendy na rynku kosmetycznym
  • Spotkasz się osobiście z partnerami w biznesie
  • Nawiążesz nowe kontakty i utrwalisz już istniejące
  • Wymienisz się doświadczeniami z innymi uczestnikami rynku
  • Zapoznasz innowacyjną ofertę Partnerów wydarzenia – producentów i dostawców usług dla biznesu kosmetycznego

W programie konferencji znalazło się szereg interesujących prezentacji poświęconych trendom na rynku kosmetycznym oraz zmianom i wyzwaniom spowodowanym wpływem COVID na branżę. W programie m.in.:

  • Agnieszka Skonieczna, Head Analyst, Retail Business Unit Director, Karolina Szałas, Analyst PMR: Czy wirus trawi biznes kosmetyczny? Jak pandemia wpłynie na rynek detaliczny?
  • Mark Smith, dyrektor generalny NATRUE, The International Natural and Organic Cosmetics: Rynek kosmetyków naturalnych potrzebuje odgórnych regulacji. Jakich zmian w prawie możemy się spodziewać?
  • Artur Schab, Managing Director, Pharmaceutical Consulting: Przyszłość rynku aptek w Polsce, potencjał kanału dla sprzedaży kosmetyków.
  • Dr inż. Iwona Białas, Safety Assessor, właściciel Cosmetosafe Consulting: Odpowiedzialność za wprowadzenie kosmetyku do obrotu. Na szali bezpieczeństwo konsumenta, wizerunek marki i stabilność firmy.
  • Dr Adrianna Lewandowska, MBA, założyciel i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego: Wyzwania firm rodzinnych w Polsce. Podejście systemowe.
  • Marta Prochot, CEO agencji marketingowej Dreamlike i Natalia Wróbel, Project Manager: Marketing w warunkach szybko zmieniającej się rzeczywistości. Jak zbudować silną markę i dbać o spójny wizerunek za pomocą działań marketingowych?  

Dyskusja „Przyszłość rynku kosmetycznego, wyzwania i szanse w erze post-Covid” odbędzie się z udziałem wybitnych ekspertów: Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalna, Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego; Leszek Kłosiński, prezes zarządu, Oceanic; Michał Mróz, prezes zarządu, Inter-Vion; Adam Nitecki, dyrektor generalny, Consumer Products Division L'Oréal Polska i Krajów Bałtyckich; Henryk Orfinger, współwłaściciel Grupy Dr Irena Eris, wiceprezes zarządu Dr Irena Eris SA

Zdrowie i piękno od zawsze idą ze sobą w parze. W tym roku zdrowie stało się absolutnym priorytetem. W trosce o bezpieczeństwo uczestników Forum opracowaliśmy specjalne procedury (zobacz TUTAJ), które pozwolą spędzić ten dzień  w komfortowych warunkach. 

 Forum Branży Kosmetycznej  to konferencja B2B dla dostawców produktów i usług, łącząca producentów z handlem, poświęcona najważniejszym wydarzeniom i trendom zachodzącym w branży kosmetycznej. Co roku uczestniczy w niej około 400 osób – menedżerowie zarządzający firmami kosmetycznymi oraz menedżerowie odpowiadający za zamówienia do sieci handlowych i największych firm dystrybucyjnych w Polsce i na świecie. W tym roku odbędzie się już 8. edycja Forum, które na stałe wpisało się w kalendarz biznesowych konferencji dla branży kosmetycznej. 

Zobacz fotorelację z edycji 2019

Forum Branży Kosmetycznej ma formułę typowo biznesową. Łączy wykłady ekspertów, dyskusje panelowe, prezentacje trendów oraz nowości. Daje możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów pomiędzy potencjalnymi partnerami w biznesie, również w ramach aranżowanych spotkań indywidualnych (networking).
Co roku wykłady w części konferencyjnej przygotowują eksperci w swoich dziedzinach reprezentujący m.in. czołowe międzynarodowe instytuty badawcze oraz firmy konsultingowe i doradcze. W panelach dyskusyjnych zasiadają praktycy mający istotny wpływ na kształt kosmetycznego rynku w Polsce. Konferencja podzielona na bloki takie jak: handel i dystrybucja, konsument i trendy, nowe technologie daje pełen obraz kosmetycznego rynku i zachodzących na nim zmian.

Integralną częścią konferencji są targi top produktów, na których partnerzy Forum prezentują swoje marki i ofertę skierowaną do detalu oraz prowadzą biznesowe rozmowy z potencjalnymi kontrahentami.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
23.12.2024 13:11
Wielka Brytania: branża kosmetyczna przeżywa boom, konsumenci nie żałują pieniędzy na urodę
W ciągu ostatnich trzech lat można było zaobserwować zmianę priorytetów konsumentów, jeśli chodzi o wydatkifot. La Prairie mat.pras.

Uroda jest dla konsumentów istotną wartością, a mijający rok pokazał wzrost tego trendu – wynika z badania Barclays Consumer Spend. Brytyjski przemysł kosmetyczny w 2024 roku przeżywa prawdziwy boom, a konsumenci zmieniają swoje zwyczaje zakupowe i coraz chętniej kupują luksus online.

Dane Barclays, zebrane w lipcu i sierpniu bieżącego roku wskazują, że branża produktów kosmetycznych i zdrowotnych jest w rozkwicie. W sierpniu wydatki konsumentów wzrosły o 7,3 proc. rok do roku.

Blisko połowa (46 proc.) konsumentów jest przekonanych, że produkty kosmetyczne i zdrowotne są dla nich niezbędne, w związku z tym są gotowi na wydatki na te cele. 

Karen Johnson, szefowa ds. sprzedaży detalicznej w Barclays UK potwierdziła, że dane wskazują jednoznacznie na kluczową rolę mediów społecznościowych. Mają one duży wpływ na decyzje konsumentów podczas zakupów dokonywanych online, co jest dowodem na ciągle rosnące znaczenie tych platform w aspekcie handlu. 

W ciągu ostatnich trzech lat można było zaobserwować zmianę priorytetów konsumentów, jeśli chodzi o wydatki, co jest wynikiem ogólnego wzrostu cen i kosztów utrzymania. Konsumenci skupiają się na produktach, mających poprawić ich samopoczucie (wellness, self-care). Nie zamierzają też oszczędzać na artykułach farmaceutycznych, perfumach oraz produktach do pielęgnacji włosów oraz ciała.

Analizując ten boom na rynku kosmetycznym, firma konsultingowa McKinsey przewiduje, że sektory produktów luksusowych z najwyższych półek cenowych (np. La Mer i Byredo) oraz super luksusowych (Guerlain, La Prairie) mogą wzrosnąć z ok. 15,7 mld funtów (20 mld dolarów) w 2023 roku do ok. 31,4 mld funtów (40 mld dolarów) do 2027 roku.

Sklepy online, oferujące kosmetyki luksusowe, potwierdzają ciągły wzrost konsumentów, którzy szukają produktów wyższej jakości i przystępnych cenowo do użycia w zaciszu domowym. Klienci uważają, że kosmetyki kupowane przez internet są dla nich bardziej przystępne, niż w przypadku tradycyjnych sklepów detalicznych.

Media społecznościowe odgrywają coraz większą rolę w kształtowaniu zwyczajów zakupowych konsumentów w sektorze kosmetycznym. Dzięki social mediom wzrosła sprzedaż tańszych, “alternatywnych” odpowiedników drogich kosmetyków (tzw. dupes) dzięki konsumentom, którzy chcą zaoszczędzić. 

Zakupy dokonywane bezpośrednio z platform społecznościowych rosną. Wg Barclays, 27 proc. respondentów kupiło już w ten sposób produkty kosmetyczne i pielęgnacyjne, a 17 proc. zakupiło perfumy na platformach takich jak Facebook czy Instagram.

Z badania wynika, że zmieniające się potrzeby konsumentów mają wpływ na przeobrażenia w branży kosmetycznej. Zdaniem ekspertów, marki będą musiały odpowiednio zareagować i dostosowywać się do tych zmian. Wg Barclays, marki kosmetyczne powinny maksymalnie wykorzystywać platformy internetowe i oferować kupującym różne możliwości dokonywania zakupów. Te zachodzące w branży zmiany powinny być uwzględniane również przez sprzedawców detalicznych, którzy chcą nadążać za nowymi potrzebami i zachowaniami konsumentów. 

Czytaj też: Kosmetyki i szampan – luksus w przystępnej cenie przyciąga klientów w czasach kryzysu

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
16.12.2024 00:00
TikTok Shop podbija rynek: 45 proc. Amerykanów i Amerykanek robi zakupy na platformie
MART PRODUCTION

Nowe badanie przeprowadzone przez Coefficient Capital i The New Consumer ujawnia, że niemal połowa amerykańskich konsumentów dokonała zakupów za pośrednictwem TikTok Shop. Największą popularnością cieszą się kategorie mody i urody, co wskazuje na rosnące znaczenie handlu społecznościowego w USA.

Raport dotyczący trendów konsumenckich na 2025 rok, opracowany przez Coefficient Capital i The New Consumer, pokazuje, że aż 45 proc. ankietowanych Amerykanów korzystało z TikTok Shop do zakupu produktów. W badaniu uwzględniono 11 ankiet przeprowadzonych wśród ponad 3 tysięcy konsumentów z USA. Najnowszy etap badań zrealizowano w grudniu tego roku.

Według raportu największym zainteresowaniem w TikTok Shop cieszą się produkty z kategorii mody i urody. Dominacja tych segmentów podkreśla kluczową rolę platformy w promowaniu trendów i wyznaczaniu kierunków zakupowych, szczególnie wśród młodszych pokoleń, takich jak Generacja Z i Millenialsi. Popularność zakupów na TikTok Shop jest kolejnym dowodem na zmianę preferencji konsumentów w kierunku tzw. handlu społecznościowego.

Wzrost popularności TikTok Shop odzwierciedla globalny trend integracji mediów społecznościowych z platformami zakupowymi. Badanie Coefficient Capital potwierdza, że social commerce staje się jednym z głównych motorów rozwoju handlu online. W 2025 roku można się spodziewać dalszego wzrostu znaczenia tego kanału sprzedaży, szczególnie w kontekście intensywnej aktywności młodych użytkowników platformy.

Czytaj także: TikTok wprowadza zakaz beauty filtrów dla niepełnoletnich: ochrona młodzieży czy początek nowej ery w social media?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
26. grudzień 2024 14:34