Według Loop, ich proces rozkłada materiały na podstawowe elementy budulcowe zwane monomerami. Są one następnie filtrowane, oczyszczane i polimeryzowane. Efektem końcowym jest materiał w 100 proc. z recyklingu, który nadaje się również do bardziej specjalistycznych i regulowanych zastosowań, takich jak opakowania żywności oraz, podobnie jak w przypadku L‘Occitane, kosmetyków i produktów higieny osobistej.
Według partnerów szczególną cechą technologii Loop jest to, że można ją również wykorzystać do recyklingu wielu odpadów z tworzyw sztucznych niższej jakości, niezależnie od koloru, stanu i przezroczystości. Oznacza to, że znacznie więcej odpadów z tworzyw sztucznych można poddać recyklingowi, a nie trafiać do spalarni czy na wysypisko.
W ten sposób możliwy byłby praktycznie niekończący się recykling tworzyw sztucznych. L‘Occitane mówi, że planuje rozszerzyć ten proces na inne serie produktów. Ma na celu wyprodukowanie wszystkich butelek z PET pochodzącego w 100 proc. z recyklingu do 2025 roku.
Czytaj także: L’Occitane uruchamia nowe spa na pokładzie promu World Traveler