StoryEditor
Biznes
19.01.2023 00:00

Sieć barbershopów The Sadovsky oferuje w licytacji WOŚP otwarcie nowej lokalizacji

Popularna sieć salonów barberskich oferuje na licytację charytatywną otwarcie nowej lokalizacji. Cena wywoławcza to 10 000 zł, a w skład oferty wchodzą specjalne usługi, które pomogą właścicielowi lub właścicielce salonu wystartować z nowym biznesem.

Jak co roku wiele marek oferuje specjalne usługi i produkty na licytacje charytatywne, z których dochód przeznaczony jest na szczytne cele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy; tym razem jest to walka z sepsą, czyli stanem bezpośrednio zagrażającym zdrowiu i życiu, który nieleczony prowadzi do niewydolności wielosystemowej i w konsekwencji do śmierci. Jedną z takich marek, które postanowiły wesprzeć inicjatywę Jurka Owsiaka, jest The Sadovsky, czyli sieć barbershopów i producent kosmetyków barberskich; szamponu do brody, lotionu i olejku do pielęgnacji.

W opisie aukcji na Allegro czytamy:

"Otwarcie salonu w ramach THESADOVSKY franczyza w twoim mieście bez OPŁATY WSTĘPNEJ. Pomożemy w otwarciu salonu barberskiego w twoim mieście od Zera. Nie potrzebujesz wiedzieć nic na temat barberingu - wszystko poprowadzimy dla ciebie:

-wyszkolimy pracowników;

-zrobimy marketing;

-pomożemy z wyposażeniem oraz wykończeniem lokalu;

-wyposażymy twój salon w profesjonalne kosmetyki naszej marki;

Licytujący pokrywa koszty postawienia salonu ale nie płaci tak zwane "Wpisowe" za przestąpienie do naszej sieci salonów”.

Licytacja kończy się 26. stycznia 2023 r. Biorąc pod uwagę rosnącą w Polsce popularność barbershopów, można się spodziewać, że faktycznie trzecia lokalizacja The Sadovsky (obecnie jedna znajduje się na warszawskiej Ochocie, druga w Rzeszowie) pojawi się w kraju. Pierwszy salon pod marką The Sadovsky został otwarty w 2019 r., firma oferuje również pełne kursy barberskie.

Czytaj także: Testowane przez WK. Roomcays kolekcja kosmetyków barberskich i pielęgnacyjnych dla mężczyzn

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
03.04.2025 15:29
Nadège Vignaud nową dyrektorką generalną Coty we Francji
Nadege Vignaud

Firma Coty ogłosiła mianowanie Nadège Vignaud na stanowisko dyrektorki generalnej na rynku francuskim. Vignaud dołączyła do koncernu w 2019 roku jako Global Consumer & Market Insights Director w Dziale Luksusowym i od tego czasu zajmowała szereg kluczowych stanowisk kierowniczych. Jej doświadczenie obejmuje zarówno analizy rynku, jak i strategie komercyjne, co czyni ją istotnym wzmocnieniem dla lokalnych struktur firmy.

Ostatnio Vignaud pełniła funkcję VP Global Commercial Strategies, Portfolio & Business Development w Dziale Luksusowym Coty. Firma nie podała jeszcze nazwiska osoby, która zastąpi ją na tym stanowisku. Awans Vignaud wpisuje się w strategię umacniania pozycji Coty we Francji – jednym z najważniejszych rynków dla branży perfumeryjnej.

Vignaud w swoim oświadczeniu podkreśliła znaczenie dziedzictwa Coty: „Firma ma bogatą, 120-letnią historię, zakorzenioną w Paryżu jako pionier w dziedzinie zapachów. Cieszę się na możliwość kierowania zespołem Coty France i wspierania dalszego wzrostu naszej marki”. Wskazuje to na zamiar dalszego rozwoju działalności firmy w kraju pochodzenia marki.

Francja pozostaje kluczowym rynkiem dla Coty, który w ostatnich latach odnotowuje stabilny wzrost w sektorze produktów luksusowych. Przejęcie sterów przez osobę z dużym doświadczeniem w analizie rynkowej i rozwoju portfolio produktowego może przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności Coty wobec innych globalnych graczy na francuskim rynku kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Prawo
03.04.2025 13:26
Estée Lauder stanie przed sądem za wprowadzanie inwestorów w błąd
Timwkwaizwohfjw, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Amerykański gigant branży kosmetycznej, The Estée Lauder Companies, będzie musiał stawić czoła zarzutom o wprowadzenie w błąd akcjonariuszy. Jak poinformowała agencja Reuters, sędzia federalny uznał, że firma dopuściła się „wielu wprowadzających w błąd pominięć” oraz posługiwała się „półprawdami” w swoich komunikatach dla inwestorów. Sprawa trafiła do sądu okręgowego w Stanach Zjednoczonych.

Zarzuty dotyczą głównie ukrywania przez Estée Lauder nadmiernej zależności od sprzedaży na tzw. szarym rynku w Chinach. Chodzi tu konkretnie o działalność „daigou” – niezależnych pośredników kupujących luksusowe produkty za granicą i odsprzedających je na rynku chińskim. Pozew zbiorowy zarzuca firmie, że nie poinformowała inwestorów o skali tej zależności, co miało szczególne znaczenie po zaostrzeniu regulacji wobec tego rodzaju działalności przez władze chińskie.

Sędzia Arun Subramanian, cytowany przez Reuters, podkreślił, że przedstawiciele Estée Lauder przypisywali spadki sprzedaży wielu czynnikom, pomijając przy tym wpływ ograniczenia działalności „daigou”. Jednocześnie – jak zauważył sąd – firma uspokajała inwestorów, zapewniając, że poprawa sytuacji jest „już w drodze”, co mogło wprowadzać ich w błąd.

The Estée Lauder Companies, właściciel takich marek jak Tom Ford, nie skomentował sprawy mimo próśb ze strony Reutersa. Postępowanie sądowe będzie miało istotne znaczenie nie tylko dla przyszłości spółki na rynku kapitałowym, ale również może wyznaczyć nowe standardy w zakresie przejrzystości raportowania finansowego w branży dóbr luksusowych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
04. kwiecień 2025 04:19