Moda i wyroby skórzane pokonały zniżkowy trend, rosnąc o 12 procent, a gdy wina i napoje spirytusowe straciły zaledwie 3 procent. Jednak w przypadku perfum i kosmetyków oraz selektywnej sprzedaży detalicznej sytuacja wyglądała inaczej - przychody spadły odpowiednio o 16 procent i 29 procent.
Pojawiły się jednak oznaki nadziei, wraz ze stałym wzrostem sprzedaży online, rozwojem produktów do pielęgnacji skóry Guerlain i Dior oraz „obiecującym startem” nowo wprowadzonej linii Fenty Skin. W międzyczasie Sephora zdobyła udział w rynku w swoich głównych krajach.
Luksusowa grupa LVMH stwierdziła, że jej główne marki kosmetyczne wykazują sporą odporność w sektorze „charakteryzującym się spadkiem zarówno popytu na kosmetyki, jak i zakupów dokonywanych przez międzynarodowych podróżników, częściowo równoważonych rozwojem produktów do pielęgnacji skóry”.
Jednak jej selektywny oddział detaliczny będzie nadal miał problemy ze względu na zawieszenie podróży międzynarodowych w przewidywalnym okresie, co doprowadziło do znacznego spadku przychodów DFS.