StoryEditor
Prawo
20.11.2020 00:00

L Brands na plusie w czasie pandemii. Rekordowa sprzedaż w trzecim kwartale

Gwałtowny wzrost produktów do higieny osobistej w okresie lockdownu z powodu COVID-19 pomógł zwiększyć sprzedaż marki Bath & Body Works i całej grupy L Brands.

Grupa L Brands odzyskała wzrost sprzedaży w III kwartale dzięki zainteresowaniu produktami do kąpieli i pielęgnacji ciała w okresie zamknięć spowodowanych koronawirusem. Dobre wyniki w kwartale były możliwe głównie dzięki sukcesowi firmy Bath & Body Works, która wzrosła o 56 proc. w porównywalnej sprzedaży w trzecim kwartale. Również sprzedaż Victoria Secret, mimo że była mała w porównaniu z Bath & Body Works, również wzrosła o 4 proc.

- L Brands odnotował rekordowy trzeci kwartał, napędzany wyjątkowymi wynikami i niezmienną siłą Bath & Body Works oraz znaczną poprawą wyników w Victoria’s Secret - skomentował dyrektor generalny L Brands, Andrew Meslow. - W imieniu zarządu i zespołu zarządzającego chciałbym wyrazić szczere uznanie naszym współpracownikom, którzy ciężką pracą i poświęceniem w tych bezprecedensowych czasach umożliwiły osiągnięcie tych wyników.

L Brands odnotował sprzedaż netto w wysokości 3 mld dol. w okresie 13 tygodni zakończonych 31 października w porównaniu z 2,67 mld dol. w tym samym okresie ubiegłego roku, co oznacza 28 - procentowy wzrost porównywalnej sprzedaży w tym kwartale. Zysk operacyjny za kwartał wyniósł 550,7 mln dol., co oznacza wzrost o 454,4 mln w stosunku do wyników z 2019 roku. Po wyłączeniu podatków zysk grupy na akcję w trzecim kwartale wyniósł 1,13 dol. w porównaniu z 0,02 dol. w 2019 r.

- Ostrożnie podchodzimy do naszej zdolności przekroczenia zeszłorocznych wyników sprzedaży i zysków z czwartego kwartału, biorąc pod uwagę przewidywane ograniczenia ruchu w sklepach, realizacji zamówień online i zdolności wysyłkowych, a także inne niepewności związane z pandemią COVID-19. Jesteśmy przekonani o sile naszych marek i koncentrujemy się na wykonaniu i zapewnieniu możliwie najlepszych wyników w czwartym kwartale - zapowiedział Andrew Meslow.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Opakowania
22.01.2025 20:20
PZPK: Nowe rozporządzenie UE w sprawie opakowań wpłynie na branżę kosmetyczną
Opakowania są jednym z najważniejszych ogniw łańcucha produkcyjnego, którymi się zajmujemy – uważa szefowa Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego Justyna Żerańskaarchiwum

Nowe rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR) zostało opublikowane 22 stycznia w Dzienniku Urzędowym UE. To jeden z głównych elementów Europejskiego Zielonego Ładu, które mocno wpłyną na branżę kosmetyczną.

To długo oczekiwane ramy prawne dotyczące opakowań, nad którymi pracowaliśmy przez ostatnie dwa lata – podkreślił Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego (PZPK), komentując to wydarzenie na LinkedIn. 

Związek podkreśla, że rozporządzenie PPWR wprowadza dla branży kosmetycznej takie wymogi, jak:

  • obowiązek możliwości recyklingu opakowań według zharmonizowanych kryteriów,
  • obowiązek użycia recyklatów,
  • obowiązek minimalizacji opakowań w oparciu o szczegółowe kryteria i konieczność dokumentacji tego procesu dla każdego opakowania,
  • wprowadzenie obowiązkowego oznakowania opakowań – sposobu sortowania i przydatności do ponownego użycia,
  • ponowne użycie opakowań transportowych i zbiorczych,
  • ograniczenie niektórych formatów opakowań (np. miniaturowe produkty hotelowe),
  • ograniczenia stosowania opakowań z materiałów biodegradowalnych i kompostowalnych.

Przed nami w Polsce przede wszystkim wdrożenie nowego rozporządzenia do krajowego prawodawstwa i przygotowanie aktów wykonawczych/delegowanych, dotyczących oznakowania. Kosmetyczni trzymają więc nadal rękę na pulsie – podkreślono we wpisie. 

Z treścią rozporządzenia PPWR można zapoznać się tutaj 

Za niespełna trzy tygodnie wejdzie w życie rozporządzenie PPWR, dotyczące opakowań i odpadów opakowaniowych, które właśnie opublikowano w OJEU. Obowiązywać zaś będzie od 12 sierpnia 2026 roku. To zdecydowanie zwieńczenie długiego okresu prac naszego zespołu pod genialną batutą Ewy Starzyk

– skomentowała Justyna Żerańska, dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. 

Jak podkreśliła Justyna Żerańska, Ewa Starzyk jest osobą, która “weszła w świat opakowań w ciągu ostatnich dwóch lat i stała się ekspertką, broniącą naszych kosmetycznych interesów z ramienia Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego".

Opakowania nigdy wcześniej nie były w centrum naszych prac regulacyjnych. Dzisiaj są jednym z najważniejszych ogniw łańcucha produkcyjnego, którymi się zajmujemy – dodała Justyna Żerańska. 

Czytaj też: Dr inż. Justyna Żerańska, PZPK: Konkurencyjność i innowacyjność europejskiego przemysłu drastycznie spadła [SONDA: Prognozy 2025]

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Prawo
20.01.2025 16:37
Artykuły chemiczne i drogeryjne na 3. miejscu rankingu najczęściej... kradzionych w 2024 r.
Shutterstock

Rok 2024 przyniósł istotny spadek liczby kradzieży w sklepach. Z danych policyjnych wynika, że w ubiegłym roku odnotowano 30 130 takich zdarzeń, co stanowi znaczący spadek w porównaniu z 40 115 przypadkami zgłoszonymi w 2023 roku. Zmiana ta może być efektem zarówno rosnącej skuteczności systemów ochrony, jak i podwyższenia progu wartości kradzieży klasyfikującej zdarzenie jako przestępstwo z 500 do 800 zł.

Według statystyk najczęściej kradzionymi produktami były alkohol (64 598 przedmiotów), artykuły spożywcze (54 218 przedmiotów) oraz chemia i kosmetyki (49 639 przedmiotów). Kradzieże miały miejsce głównie w sklepach wielkopowierzchniowych, gdzie odnotowano 157 476 incydentów, oraz na stacjach benzynowych – 41 600 przypadków. Sklepy małopowierzchniowe również zmagały się z problemem, rejestrując 34 664 takie zdarzenia.

Najwięcej kradzieży sklepowych w 2024 roku miało miejsce w województwach mazowieckim (5 420 zdarzeń), dolnośląskim (4 726) i śląskim (4 111). To województwa charakteryzujące się dużą gęstością zaludnienia, co może wpływać na skalę problemu. W województwie śląskim na 1 kilometr kwadratowy przypada 350 mieszkańców, w mazowieckim – 155, a w dolnośląskim – 144.

Pomimo spadku liczby przestępstw, interwencje związane z kradzieżami wzrosły – w 2024 roku było ich 24 252, co świadczy o rosnącej skuteczności systemów ochrony i wykrywalności przestępstw. Zarówno fizyczna ochrona, jak i zaawansowane systemy monitoringu, odgrywają kluczową rolę w prewencji i zwalczaniu kradzieży. Dyrektor Regionu Południe w Seris Konsalnet, Marcin Wróbel, podkreśla znaczenie takich inwestycji, szczególnie w sklepach wielkopowierzchniowych. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwe jest szybsze wykrywanie incydentów i skuteczniejsze przeciwdziałanie zagrożeniom.

Czytaj także: Mniej kradzieży w sklepach. Policyjne statystyki pozytywne pierwszy raz od wielu lat

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 21:57