StoryEditor
Prawo
11.02.2021 00:00

Coty podaje wyniki za drugi kwartał 2021 roku

Przychody netto Coty w drugim kwartale wyniosły 1,41 mld dolarów, co oznacza spadek o 15,9 proc. rok do roku, a jego sześciomiesięczny dochód netto wyniósł 2,53 mld dolarów i spadł o 17,9 proc. rok do roku. W drugim kwartale firma odnotowała zysk brutto w wysokości 831,6 mld dol., w porównaniu z 1,05 mld dol. w 2019 r. - czytamy w gcimagazine.com.

Koncern Coty ogłosił wyniki za drugi kwartał 2021 r., które wykazały skorygowany dochód operacyjny w wysokości 188,4 mln dol., co oznacza wzrost o 7 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Sześciomiesięczne wyniki wykazały skorygowany dochód operacyjny w wysokości 269,5 mln dol., czyli wzrost o 11 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Jej sześciomiesięczny zysk brutto wyniósł 1,40 mld dol. w porównaniu z 1,9 mld dol. w roku poprzednim. Dochód operacyjny Coty w drugim kwartale wyniósł 17,0 mln dol.

Sprzedaż firmy Wella została zakończona zgodnie z planem 30 listopada 2020 roku, przynosząc 2,9 mld dolarów dochodu brutto. W połączeniu z wolnymi przepływami pieniężnymi w wysokości 389,4 mln dol., zadłużenie finansowe netto spadło do około 4,8 mld dol. na koniec drugiego kwartału. Ekonomiczny dług netto, obejmujący pakiet akcji Welli wyceniony na koniec kwartału na około 1,2 mld dolarów, spadł do około 3,6 mld dolarów.

Coty realizuje swoje strategiczne priorytety, którym jest np. przyspieszenie handlu elektronicznego, który wzrósł o 40 proc. w drugim kwartale. Poszerza też możliwości w zakresie takich kategorii jak prestiżowe kosmetyki i pielęgnacja skóry, budując swoją obecność w Chinach i wzmacniając zapachy premium. Stara się także o ustabilizowanie udziału w branży kosmetyków masowych poprzez wprowadzanie innowacji i ulepszoną realizację.

Sue Y. Nabi, CEO Coty, skomentowała te wyniki:

- Nasze dobre wyniki za drugi kwartał opierają się na dynamice pierwszego kwartału, kiedy cała organizacja nadal działała z dyscypliną, elastycznością i kreatywnością w niepewnym otoczeniu. Ponieważ przychody i zyski, przepływy pieniężne i zadłużenie przewyższają nasze oczekiwania, w tym 6 proc. wzrost EBITDA, jasne jest, że pojawia się znacznie silniejsza Coty, która naszym zdaniem przetrwa wszelkie krótkoterminowe przeciwności na rynku i skorzysta z możliwości globalnego ożywienia. Wchodząc w trzeci kwartał, styczniowe trendy zaczynają się zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

- Dobra realizacja naszego planu oszczędności kosztów stałych, przy około 160 mln dol. oszczędności wygenerowanych w pierwszej połowie roku finansowego 2021 i solidna lista projektów w drugiej połowie, dają nam pewność, że zwiększymy nasz cel oszczędnościowy na cały rok do około 300 mln dol. Dodatkowe oszczędności pozwolą nam chronić naszą rentowność w nadchodzących miesiącach niepewności, jednocześnie uwalniając środki na zwiększenie inwestycji w drugiej połowie roku obrotowego 2021 w celu wsparcia naszych starannie wybranych inicjatyw strategicznych - dodała prezes koncernu.

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Prawo
03.04.2025 13:26
Estée Lauder stanie przed sądem za wprowadzanie inwestorów w błąd
Timwkwaizwohfjw, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Amerykański gigant branży kosmetycznej, The Estée Lauder Companies, będzie musiał stawić czoła zarzutom o wprowadzenie w błąd akcjonariuszy. Jak poinformowała agencja Reuters, sędzia federalny uznał, że firma dopuściła się „wielu wprowadzających w błąd pominięć” oraz posługiwała się „półprawdami” w swoich komunikatach dla inwestorów. Sprawa trafiła do sądu okręgowego w Stanach Zjednoczonych.

Zarzuty dotyczą głównie ukrywania przez Estée Lauder nadmiernej zależności od sprzedaży na tzw. szarym rynku w Chinach. Chodzi tu konkretnie o działalność „daigou” – niezależnych pośredników kupujących luksusowe produkty za granicą i odsprzedających je na rynku chińskim. Pozew zbiorowy zarzuca firmie, że nie poinformowała inwestorów o skali tej zależności, co miało szczególne znaczenie po zaostrzeniu regulacji wobec tego rodzaju działalności przez władze chińskie.

Sędzia Arun Subramanian, cytowany przez Reuters, podkreślił, że przedstawiciele Estée Lauder przypisywali spadki sprzedaży wielu czynnikom, pomijając przy tym wpływ ograniczenia działalności „daigou”. Jednocześnie – jak zauważył sąd – firma uspokajała inwestorów, zapewniając, że poprawa sytuacji jest „już w drodze”, co mogło wprowadzać ich w błąd.

The Estée Lauder Companies, właściciel takich marek jak Tom Ford, nie skomentował sprawy mimo próśb ze strony Reutersa. Postępowanie sądowe będzie miało istotne znaczenie nie tylko dla przyszłości spółki na rynku kapitałowym, ale również może wyznaczyć nowe standardy w zakresie przejrzystości raportowania finansowego w branży dóbr luksusowych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Prawo
02.04.2025 16:32
Polskie pianki koloryzacyjne w RAPEX Safety Gate; sprawdź które!
579090
/ Safety Gate RAPEX
579091
/ Safety Gate RAPEX
579092
/ Safety Gate RAPEX
579093
/ Safety Gate RAPEX
579090
579091
579092
579093
Gallery

Do europejskiego systemu szybkiego ostrzegania o niebezpiecznych produktach nieżywnościowych RAPEX Safety Gate trafiły ogłoszenia dotyczące kosmetyków polskiej marki Wats Élysée. Chodzi konkretnie o koloryzujące pianki do włosów, które zawierały zakazany w produktach kosmetycznych składnik – 2-(4-tert-butylobenzylo)propionaldehyd (BMHCA). Substancja ta została sklasyfikowana jako potencjalnie szkodliwa dla układu rozrodczego, zdrowia nienarodzonego dziecka oraz może powodować uczulenia skórne.

Zgłoszenia do systemu RAPEX obejmują trzy konkretne produkty Wats Élysée, zidentyfikowane przez numery EAN. Są to: 5907813184475 (partie 04326, 01368, 03206, 03378), 5907813184468 (partie 04428, 05469) oraz 5907813184741 (partie 02129, 04309). Obecność BMHCA została wykryta na podstawie analizy składu podanego na opakowaniu produktów, co wskazuje na naruszenie obowiązujących regulacji dotyczących bezpieczeństwa kosmetyków.

W związku z zagrożeniem dla zdrowia, zarówno odpowiednie organy nadzoru, jak i dystrybutorzy zdecydowali o natychmiastowym wycofaniu wskazanych partii produktów z rynku. Działanie to ma na celu zapobieżenie dalszemu narażeniu konsumentów na potencjalnie niebezpieczne substancje oraz zapewnienie zgodności z przepisami unijnymi dotyczącymi składu kosmetyków.

BMHCA to związek chemiczny, który był wcześniej stosowany jako składnik zapachowy w perfumach i kosmetykach, jednak ze względu na wyniki badań toksykologicznych został objęty zakazem stosowania. Przypadek pianek Wats Élysée pokazuje, jak ważna jest skuteczna kontrola składu produktów kosmetycznych oraz funkcjonowanie systemów wczesnego ostrzegania, takich jak RAPEX.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
04. kwiecień 2025 11:47