StoryEditor
Opakowania
06.02.2019 00:00

Młodzi ludzie preferują szklane opakowania kosmetyków

Trzech na czterech europejskich Millenialsów woli szkło od dowolnego innego materiału w opakowaniu kosmetyków, perfum i farmaceutyków - wynika z niezależnego badania zachowań konsumenckich zleconym przez FEVE, Europejską Federację Szkła. Szklane opakowania wydają się być rozwiązaniem, które uwiodło pokolenie miłujące piękno i zaniepokojone stanem środowiska.

Szkło jest uważane za zdecydowanie najlepsze opakowanie kosmetyków, perfum i produktów farmaceutycznych przez 77 proc. z 2030 konsumentów objętych badaniem na pięciu rynkach europejskich. Preferują je przed tworzywami sztucznymi / politereftalanem etylenu (PET) i metalem. To przywiązanie do szkła można przypisać jego właściwościom ekologicznym, zdolności do zachowania zarówno jakości, jak i zapachu zawartości oraz wartości premium.

Konsumenci walczą o środowisko

Mówiąc o zrównoważonym rozwoju, 69 proc. respondentów ankiety uznało szkło za opakowanie najbardziej nadające się do recyklingu i przyjazne dla oceanów, w porównaniu z metalem lub plastikiem / PET, a 7 na 10 konsumentów wie, że szklane butelki, w których były produkty kosmetyczne, można poddać recyklingowi podczas segregacji szkła domowego.

Miażdżąca większość konsumentów (91 proc.) w wieku od 18 do 34 lat stwierdziła, że w ciągu ostatniego roku stali się bardziej świadomi swojego wpływu na środowisko. Tym bardziej, że przy obecnym tempie dewastacji wód, do 2050 roku nasze morza będą zawierać więcej plastiku niż ryb. Zatem konsumenci oczekują, że marki znajdą rozwiązanie, aby podczas codziennej konsumpcji ich produktów nie niszczyć planety.

- Szkło jest jedną z najbardziej zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska form opakowań, jakie istnieją. Bez względu na to, jakie rozwiązanie do pakowania jest wykorzystywane, szkło jest poddawane recyklingowi w obiegu zamkniętym. Szkło z recyklingu jest w zasadzie najcenniejszym zasobem dla nowych produkcji, potencjalnie zastępując piasek, sodę kalcynowaną i wapień, czyli wszystkie te surowce, które występują w przyrodzie – czytamy w komunikacie prasowym FEVE. 

Jeśli chodzi o opakowania kosmetyczne, to badanie przeprowadzone w 2018 roku przez Niemiecki Związek Szkła (BV GLAS) ujawniło, że butelki szklane mają współczynnik recyklingu od 89 do 97 proc. Butelki na perfumy osiągają ponad 90 proc. możliwości recyklingu pod względem tonażu, pozostałe 10 proc. to składniki rurki rozpryskowej i dyfuzora.

Bezpieczeństwo, konserwacja i dotyk luksusu

Konsumenci uznają szkło za najbezpieczniejsze opakowanie (według 69 proc. respondentów), zachowujące jakość i zapach produktów (83 proc. respondentów) i gwarantujące jakość premium (86 proc. respondentów)

Perfumy znajdują się na szczycie listy produktów najczęściej kupowanych w opakowaniach szklanych, podczas gdy połowa konsumentów twierdzi, że chce zobaczyć więcej perfum, kremów i produktów do pielęgnacji skóry w opakowaniach szklanych. Wszystkie te elementy wskazują na potencjał wzrostu w sektorze butelek.

Coraz większy nacisk na zrównoważone i wysokiej jakości opakowania jest wyraźnie widoczny na poziomie konsumenta kosmetyków, co świadczy o możliwości ekspansji na rynku perfum i kosmetyków.

- Wyniki badania są dowodem, że konsumenci dbający o środowisko coraz częściej szukają produktów kosmetycznych w szklanych pojemnikach - mówi Michael Delle Selve, Communications Manager FEVE. - Młodsi klienci są zainteresowani szkłem, zarówno ze względu na jego wysoką jakość, jak i trwałe właściwości, dlatego opakowania szklane mogą być odpowiedzią na potrzeby Millenialsów. Nadszedł czas, aby marki wzięły to pod uwagę i zareagowały zwiększając swoją ofertę produktów w opakowaniach szklanych.
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Opakowania
07.11.2024 09:53
Nowe biblioteki kolorów Pantone ułatwią produkcję aluminiowych opakowań
Nowa biblioteka umożliwi dopasowanie koloru opakowań aluminiowych.X-Rite

Nowe biblioteki kolorów Monobloc w systemie PantoneLIVE to rozwiązanie, które ułatwia markom kosmetycznym i producentom opakowań precyzyjne odwzorowanie kolorów na aluminiowych opakowaniach. Dzięki współpracy Pantone, X-Rite i Sun Chemical, proces projektowania, testowania i produkcji kolorowych opakowań stanie bardziej przewidywalny i przyjazny środowisku.

W ostatnich latach opakowania aluminiowe oraz inne metalowe cieszą się rosnącą popularnością wśród marek kosmetycznych. Teraz dzięki współpracy Pantone, X-Rite i Sun Chemical pojawiła się innowacyjna możliwość tworzenia opakowań z metalu w niestandardowych kolorach. Wprowadzono nowe biblioteki kolorów Monobloc do systemu cyfrowego PantoneLIVE, przeznaczone specjalnie do aluminiowych opakowań aerozolowych, co znacząco ułatwia proces projektowania i produkcji.

Kolor może wyglądać inaczej w zależności od materiału, na którym jest używany, dlatego tak ważne jest, aby precyzyjnie odwzorować odcień na aluminium. Nowe biblioteki Monobloc umożliwiają dokładną komunikację standardów Pantone w produkcji opakowań, pomagając markom i producentom w precyzyjnym planowaniu wyglądu projektów. To ułatwienie pozwala na lepszą kontrolę jakości i unikanie błędów, co podkreślił Eduardo Alegria, Global Champion Metal Deco inks w Sun Chemical: „Nowe biblioteki upraszczają proces zatwierdzania kolorów, eliminują niepewność i opóźnienia oraz zmniejszają potrzebę poprawek, co jest bardziej zrównoważonym i opłacalnym rozwiązaniem”.

image
Pantone oferuje wzorniki, dzięki którym można precyzyjnie dopasować kolor.
Céréales Killer via Wikimedia

Biblioteki Monobloc zostały opracowane, aby jak najdokładniej odwzorować kolory z systemu Pantone Matching System, z zastosowaniem farby na aluminiowych puszkach lub pojemnikach, zarówno w wykończeniu matowym, jak i błyszczącym. Jak zauważyła Cindy Cooperman, wiceprezeska Global Brand Sales w X-Rite, proces tworzenia aluminiowych opakowań jest złożony ze względu na ich odblaskowy, zakrzywiony kształt, co utrudnia uzyskanie dokładnego koloru. Dzięki połączeniu bibliotek Monobloc w PantoneLIVE z urządzeniami X-Rite, takimi jak spektrofotometr Ci64, marki mogą teraz łatwiej wybierać, mierzyć i produkować spójne kolory, co pomaga utrzymać spójność wizualną marki.

Pantone to amerykańska firma znana przede wszystkim z opracowania i wdrożenia standaryzowanego systemu kolorów, znanego jako Pantone Matching System (PMS). System ten jest szeroko stosowany w przemyśle poligraficznym, modowym, projektowym i wielu innych branżach, które wymagają precyzyjnej identyfikacji i powtarzalności kolorów. Dzięki Pantone firmy, projektanci i producenci mogą komunikować się na temat kolorów z dokładnością, niezależnie od lokalizacji, co eliminuje błędy interpretacyjne. Każdy kolor w systemie ma przypisany unikalny numer, który umożliwia dokładne odtworzenie odcienia na różnych materiałach i w różnych procesach produkcyjnych.

Czytaj także: Pantone ogłasza piękny brzoskwiniowy Peach Fuzz 13-1023 kolorem roku 2024

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Opakowania
16.09.2024 15:54
Farouk Systems Polska z nagrodą Art of Packaging Professional za opakowanie dla marki Bioelixire
Farouk Systems Polska z nagrodą Art of Packaging Professional za opakowanie dla marki BioelixireMateriał Partnera

Na początku września rozdane zostały nagrody Art of Packaging Professional w kategoriach: “Etykieta”, “Opakowanie i Etykieta Cyfrowa”, “Flekso”, “Freestyle”, “POS”, “Pragnienia”, “Premium”, “Smak”, “Uroda” i “Eko”. Wśród nominowanych znalazły się m.in. takie marki, jak Lotte Wedel, Hochland Polska, Nestle Polska, Muzk Management czy CEDC International.

Art of Packaging 2024 to prestiżowy konkurs, którego celem jest promowanie innowacyjności, kreatywności oraz konkurencyjności polskich opakowań na rynku krajowym i zagranicznym. Wydarzenie nagradza wyjątkowe projekty opakowań pod względem formy i funkcjonalności, w dwóch głównych kategoriach: Professional (opakowania dostępne komercyjnie) oraz Debiuty (projekty koncepcyjne). Zwycięzcy konkursu automatycznie otrzymują nominację do międzynarodowej nagrody WorldStar Packaging Award, organizowanej przez Światową Organizację Opakowań (WPO).

Zwycięzca Art of Packaging Professional 2024 w kategorii “Uroda”: Dominika Kirsz-Kaźmierska i Kaja Gawrońska dla Bioelixire Polska

image
Materiał Partnera

Gala nagród Art of Packaging 2024 odbyła się w Filharmonii Poznańskiej im. Tadeusza Szeligowskiego 9 września. W kategorii “Uroda” nagrodę główną zdobyła firma Farouk Systems Polska za projekt etykiet samoprzylepnych na kosmetyki do pielęgnacji włosów Bioelixire Polska, stworzony przez Dominikę Kirsz-Kaźmierską oraz Kaję Gawrońską. Etykiety zostały wykonane w drukarni Natalii Rolldruk.

Założeniem projektu było połączenie czystości formy, przejrzystości oraz farmaceutycznego charakteru produktów, a wykonanie opierało się na użyciu druku cyfrowego, lakieru soft touch, hot stampingu i matowego laminowania. Minimalistyczną, czarno-białą identyfikację wizualną, uzupełniają Hot Stamping elementu "+", uszlachetnione cyfry określające kolejność pielęgnacji oraz przyjemny w dotyku lakier soft touch. Nazwę produktu wyróżniono dodatkowo połyskującym lakierem UV. O pierwsze miejsce w kategorii “Uroda”, Farouk Systems Polska konkurowało z markami: Miraculum, A-Z Color, Natural Face, Avon i Oceanic.

image
Materiał Partnera

 

 

Farouk Systems Polska to firma fryzjerska o ugruntowanej pozycji na rynku polskim i międzynarodowym, znana z produkcji i dystrybucji profesjonalnych produktów do włosów oraz wysokiej jakości narzędzi fryzjerskich. Od lat dostarcza branży innowacyjnych rozwiązań w zakresie pielęgnacji, koloryzacji i stylizacji. Produkty Bioelixire, która jest jedną z marek spod skrzydeł Farouk Systems Polska, są dostępne we wszystkich największych sieciach i drogeriach kosmetycznych w całej Polsce.

 

Art of Packaging Professional 2024, kategoria Uroda – pozostali nominowani

Chantal, Grafika Awangarda dla A-Z Color

Etykiety Prosalon Professional Lamellar Therapy, czyli rozświetlających kosmetyków do włosów, to projekt elegancki i kobiecy. Lekko połyskujące barwy o satynowym wykończeniu oraz łagodna paleta odcieni różu, nawiązują do lekkości, subtelności i delikatnej pielęgnacji włosów.

Marta Szostakiewicz dla Miraculum

Seria serów Miraculum Sera to zaawansowana pielęgnacja skóry i wysokie stężenia substancji aktywnych. Stworzony przez markę Miraculum projekt stawia na nowoczesne, proste i charakterystyczne formy, które bazują na intensywnych kolorach i skutecznie wyróżniają kosmetyki pośród innych dostępnych na rynku opcji.

image
Materiał Partnera

Iqon Agency (Nina Rozpotynska-Furjan) dla Natural Face Box

Opakowanie zbiorcze do zestawu produktów kosmetycznych premium marki Natural Face to prosta forma, utrzymana w klimacie eko i palecie barw przywołującej na myśl jędrną, opaloną skórę. Czytelne fonty, estetyczne grafiki i subtelne złote akcenty wnoszą w projekt ekskluzywną nutę.

image
Materiał Partnera

Daria Tymińska dla Oceanic

Seria 4 produktów z kategorii Face Care do pielęgnacji skóry dojrzałej AA Y Lift Supreme to projekt opakowań kosmetycznych, którego prosta forma i geometryczne fonty nawiązują wizualnie do zaawansowanych formuł produktów. Motywem przewodnim jest litera “Y”, która stanowi wspólny element serii.

image
Materiał Partnera

AMK Group dla Avon Operations Polska

Advent Calendar 24pcs edition 4Q2024 to opakowanie kalendarza adwentowego w formie domku. Podczas kreowania projektu, ilustratorce Lisie Tegtmeier przyświecała potrzeba stworzenia produktu, który będzie formą celebracji magicznego okresu oczekiwania na Boże Narodzenie, codziennego piękna, małych radości i wspólnotowości.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
07. listopad 2024 19:22