Plastik z recyklingu Veolia uzyskuje z tworzywa sztucznego obecnego w odpadach pochodzących z opakowań konsumenckich, zwłaszcza plastikowych butelek. Są one zbierane i przetwarzane przy użyciu specjalnych narzędzi gwarantujących czystość surowca. Dodatkowo, aby uzyskać plastik wyższej jakości, firma opracowała technologię grudkowania opartą na systemie eliminacji związków organicznych. W efekcie umożliwia ona uzyskanie plastiku z recyklingu o właściwościach porównywalnych do pierwotnego plastiku.
Veolia zapewnia, że otrzymany surowiec spełnia wymagania przemysłu spożywczego i międzynarodowe certyfikaty, w tym te wydane przez Food and Drug Administration (FDA).
– Cieszymy się, że możemy wspierać L'Oréal w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju, dostarczając nasze know-how w zakresie odzyskiwania zasobów i recyklingu – skomentował Johann Bonnet, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w firmie Veolia.
W 2020 r. L'Oréal zobowiązał się, że do 2030 r. cały plastik użyty w jego opakowaniach zostanie poddany recyklingowi lub biopozyskiwaniu. Firmy sugerują, że wykorzystanie plastiku z recyklingu w opakowaniach kosmetycznych może potencjalnie zmniejszyć emisję CO2 o 50-70 proc. w porównaniu ze standardowa plastikową butelką.
– Jesteśmy przekonani, że uda nam się promować gospodarkę o obiegu zamkniętym, jeśli połączymy siły z partnerami eksperckimi, aby osiągnąć wspólne cele. Takie podejście można nazwać pracą w rozszerzonym ekosystemie – dodał Jacques Playe, dyrektor ds. opakowań i rozwoju w L'Oréal.
Inne działania L’Oréal na rzecz zrównoważonego rozwoju obejmują butelkę wykonaną z wychwyconych i poddanych recyklingowi emisji dwutlenku węgla.
Czytaj: L'Oréal wprowadzi do 2024 roku plastikową butelkę wytwarzaną z emisji dwutlenku węgla
Firma współpracowała również z firmą Albéa nad papierową i biologiczną tubką kosmetyczną.
Czytaj: L’Oréal zapowiada sprzedaż kosmetyków w papierowych butelkach