Nasadkę można dostosować do różnych kształtów słoiczków oraz preparatów pielęgnacyjnych dla mężczyzn i kobiet, takich jak Cera Repair i Blue Therapy. Szczególnie ważny dla twórców nowej nakrętki był aspekt wizualny, a elementy są tłoczone na gorąco na całej powierzchni nasadki. Hot-stamping był wyznaniem w przypadku tego typu materiału. Podobnie było w przypadku logo marki, które zostało zastosowane w taki sposób, że odsłania znajdujący się w środku produkt. Dzięki taki rozwiązaniom można było także zrezygnować z nakładania ochronnego lakieru.
Texen jest pionierem w zastępowaniu konwencjonalnego materiału, wciąż rzadko stosowanego w wersji z recyklingu, zwłaszcza przy konieczności zastosowania dekoracji, tłoczeń i napisów. Texen wykorzystał swoje doświadczenie przemysłowe i mistrzostwo w transformacji eko-materiałów i ich dekoracji w tym strategicznym dla L’Oréal projekcie. Sukces jest wynikiem intensywnej współpracy między zespołami obu firm.
Firma L'Oréal stworzyła już butelkę na kosmetyki wykonaną w całości z plastiku z recyklingu przy użyciu technologii enzymatycznej. Zrobiła to we współpracy z firmą Carbios, której technologia enzymatycznego recyklingu ma tę zaletę, że nadaje się do wszystkich rodzajów plastiku PET – przezroczystego, kolorowego, nieprzezroczystego i wielowarstwowego. To sprawia, że opakowania z takiego tworzywa można poddawać recyklingowi w nieskończoność. Zamierza wprowadzić ją do produkcji w 2025 r. Pierwszą marką oferującą produkty w opakowaniach z tworzywa, które można poddawać recyklingowi w nieskończoność będzie właśnie marka Biotherm.
– Biotherm jest pionierem w dziedzinie ekologicznych kosmetyków. Teraz w centrum swojej strategii postawił zrównoważone opakowania i redukcję odpadów – powiedział Giulio Bergamaschi, global brand president, Biotherm.
W obszarze swoich opakowań z tworzyw sztucznych L’Oréal planuje, że do 2025 roku 100 proc. z nich będzie można ponownie napełnić, poddać recyklingowi lub kompostować. Natomiast do 2030 roku 100 proc. opakowań z tworzyw sztucznych będzie pochodzić z materiałów pochodzących z recyklingu lub z biosurowców. Firma nie będzie też używać żadnych pierwotnych (nierecyklingowanych) tworzyw sztucznych.
Zapowiada również, że do 2030 r. składniki stosowane w formułach i wszystkie materiały pochodzenia biologicznego będą pochodziły ze zrównoważonych źródeł. Aby osiągnąć te cele, koncern współpracuje z wieloma partnerami strategicznymi.
Przeczytaj również: Biotherm dołącza do marek oferujących możliwość wielokrotnego napełniania butelek