Drogerie dm wciąż pracują nad opakowaniami produktów pod własną marką, tak by oszczędzać zasoby.
– Dzięki ciągłemu przechodzeniu na recyklaty w naszych markowych opakowaniach produktów dm byliśmy w stanie oszczędzić 2,4 tys. ton nowego plastiku w 2019 r. – mówi Kerstin Erbe, dyrektor zarządzający dm ds. zarządzania produktami.
Oczekuje się, że w 2020 r. dm zwiększy ilość tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu o ponad 20 procent. To oznacza, że w tym roku drogeria oszczędzi co najmniej 2,9 tys. ton nowego plastiku
Od 2009 roku w markach dm używane są plastikowe butelki z materiałem pochodzącym z recyklingu. Obecnie wiele produktów marki własnej ma już opakowania wykonane z przetworzonego plastiku, znane jako PCR.
PCR oznacza recykling pokonsumencki. Są to odpady opakowaniowe z gospodarstw domowych, które są wprowadzane do cyklu recyklingu, a tym samym przetwarzane na nowe, jednorodne tworzywo sztuczne. Butelki dm Alverde Naturkosmetik składają się w 100 proc. z materiału pochodzącego z recyklingu (bez zakrętki). W ślad za nimi poszły inne marki dm, także te oferowane w tubkach z materiału pochodzącego z recyklingu.
Oprócz zastosowania plastiku z recyklingu, dm zajmuje się również wykorzystaniem papieru z makulatury. W opakowaniach marek własnych jest on używany od 2008 roku. Tylko w 2019 roku, dzięki użyciu makulatury drogeriom dm udało się zaoszczędzić 7 tys. ton kartonu wykonanego z czystego świeżego włókna. Tam, gdzie nie można użyć makulatury, dm korzysta z papieru z certyfikatem FSC.
Oszczędzanie zasobów i regularna optymalizacja opakowań przy użyciu najnowszych technologii to ciągły proces w dm.
– Nie jesteśmy doskonali, ale nieustannie pracujemy, aby być coraz lepszymi. Wiele już osiągnęliśmy. Ściśle współpracując z nauką i przemysłem, staramy się być bardzo blisko postępu technicznego, aby nasza oferta produktów była bardziej zrównoważona. Wychodzimy bowiem z założenia, że dobre życie możemy wieść w przyszłości tylko w harmonii z naturą – podsumował Kerstin Erbe.