StoryEditor
Biznes
14.05.2020 00:00

Jak przetrwać obecny kryzys w firmie rodzinnej? Family Business Week już 18 maja

Czy mam płynność finansową, aby przejść ten kryzys? Czy naruszać majątek prywatny, żeby ratować biznes? Jak udowodnić wartość firmy przy sprzedaży? Jak planować strategię rozwoju i inwestycje? Czy w Polsce dzięki Covid-19 narodzi się lokalny patriotyzm? – to tylko niektóre z tematów tegorocznego Family Business Week. O dylematach firm rodzinnych w czasie kryzysu będą rozmawiać wybitni eksperci. Dla czytelników „Wiadomości Kosmetycznych” 20 proc. zniżki przy rejestracji!

Epidemia koronawirusa w Polsce i na świecie przewróciła biznesową rzeczywistość do góry nogami. Kryzys gospodarczy i wyzwania, które pojawiły się nagle zaskoczyły niejednego przedsiębiorcę. Przetrwają tylko najsilniejsi, Ci którzy znajdą receptę na sukces w czasie kryzysu – prognozują eksperci Instytutu Biznesu Rodzinnego, który jest organizatorem Międzynarodowego Biznesu Firm Rodzinnych. Tegoroczna edycja konferencji pod hasłem "Dylematy rodzin biznesowych podczas pandemii COVID-19" rozpoczyna się już 18 maja. 

W tym roku Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych odbędzie się w strefie online i został tak zaprojektowany, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodzin biznesowych, które zmagają się z kryzysem i turbulencjami.  
Zmieniona formuła wydarzenia to 5 dni (18-22 maja 2020), które pozwalają systemowo spojrzeć na obszar przedsiębiorstwa, przywództwa, majątku, rodziny właścicielskiej oraz globalnego otoczenia firmy.
Każdego dnia podczas konferencji zostanie poruszony inny temat związany z systemowym zarządzaniem firmą rodzinną – ujęty praktycznie przez międzynarodowych ekspertów oraz właścicieli firm rodzinnych z Polski i ze świata. 

Wśród prelegentów znajdą się m.in. Roman Wieczorek – były wiceprezes światowego zarządu Skanska; przedstawiciel największej rodziny biznesowej w Europie –  Antoine Mayaud z rodziny Mulliez (właścicieli m.in. sieci Auchan, Leroy Merlin, Decathlon); dr Adrianna Lewandowska – prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, międzynarodowy ekspert i doradca przedsiębiorstw rodzinnych; Greg McCann, który podejmie się tematu zarządzania firmą rodzinną w burzliwych czasach oraz pionier w branży doradztwa dla firm rodzinnych David Bork, którego inspirującą książkę,,The little red book of family business‘‘ uczestnicy mogą odebrać w ramach prezentu. 

O szczegółach wydarzenia opowiada tutaj dr Adrianna Lewandowska, inicjatorka kongresu.

Pełny program wydarzenia jest dostępny tutaj: https://familybusinessweek.pl 

Organizatorzy przygotowali specjalny rabat dla czytelników „Wiadomości Kosmetycznych”. Na hasło dylematy wpisane przy rejestracji, użytkownik otrzyma 20% zniżki na udział w wydarzeniu.
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
03.04.2025 15:29
Nadège Vignaud nową dyrektorką generalną Coty we Francji
Nadege Vignaud

Firma Coty ogłosiła mianowanie Nadège Vignaud na stanowisko dyrektorki generalnej na rynku francuskim. Vignaud dołączyła do koncernu w 2019 roku jako Global Consumer & Market Insights Director w Dziale Luksusowym i od tego czasu zajmowała szereg kluczowych stanowisk kierowniczych. Jej doświadczenie obejmuje zarówno analizy rynku, jak i strategie komercyjne, co czyni ją istotnym wzmocnieniem dla lokalnych struktur firmy.

Ostatnio Vignaud pełniła funkcję VP Global Commercial Strategies, Portfolio & Business Development w Dziale Luksusowym Coty. Firma nie podała jeszcze nazwiska osoby, która zastąpi ją na tym stanowisku. Awans Vignaud wpisuje się w strategię umacniania pozycji Coty we Francji – jednym z najważniejszych rynków dla branży perfumeryjnej.

Vignaud w swoim oświadczeniu podkreśliła znaczenie dziedzictwa Coty: „Firma ma bogatą, 120-letnią historię, zakorzenioną w Paryżu jako pionier w dziedzinie zapachów. Cieszę się na możliwość kierowania zespołem Coty France i wspierania dalszego wzrostu naszej marki”. Wskazuje to na zamiar dalszego rozwoju działalności firmy w kraju pochodzenia marki.

Francja pozostaje kluczowym rynkiem dla Coty, który w ostatnich latach odnotowuje stabilny wzrost w sektorze produktów luksusowych. Przejęcie sterów przez osobę z dużym doświadczeniem w analizie rynkowej i rozwoju portfolio produktowego może przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności Coty wobec innych globalnych graczy na francuskim rynku kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Prawo
03.04.2025 13:26
Estée Lauder stanie przed sądem za wprowadzanie inwestorów w błąd
Timwkwaizwohfjw, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Amerykański gigant branży kosmetycznej, The Estée Lauder Companies, będzie musiał stawić czoła zarzutom o wprowadzenie w błąd akcjonariuszy. Jak poinformowała agencja Reuters, sędzia federalny uznał, że firma dopuściła się „wielu wprowadzających w błąd pominięć” oraz posługiwała się „półprawdami” w swoich komunikatach dla inwestorów. Sprawa trafiła do sądu okręgowego w Stanach Zjednoczonych.

Zarzuty dotyczą głównie ukrywania przez Estée Lauder nadmiernej zależności od sprzedaży na tzw. szarym rynku w Chinach. Chodzi tu konkretnie o działalność „daigou” – niezależnych pośredników kupujących luksusowe produkty za granicą i odsprzedających je na rynku chińskim. Pozew zbiorowy zarzuca firmie, że nie poinformowała inwestorów o skali tej zależności, co miało szczególne znaczenie po zaostrzeniu regulacji wobec tego rodzaju działalności przez władze chińskie.

Sędzia Arun Subramanian, cytowany przez Reuters, podkreślił, że przedstawiciele Estée Lauder przypisywali spadki sprzedaży wielu czynnikom, pomijając przy tym wpływ ograniczenia działalności „daigou”. Jednocześnie – jak zauważył sąd – firma uspokajała inwestorów, zapewniając, że poprawa sytuacji jest „już w drodze”, co mogło wprowadzać ich w błąd.

The Estée Lauder Companies, właściciel takich marek jak Tom Ford, nie skomentował sprawy mimo próśb ze strony Reutersa. Postępowanie sądowe będzie miało istotne znaczenie nie tylko dla przyszłości spółki na rynku kapitałowym, ale również może wyznaczyć nowe standardy w zakresie przejrzystości raportowania finansowego w branży dóbr luksusowych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
04. kwiecień 2025 04:29