StoryEditor
Eksport
18.01.2023 00:00

Sephora w końcu otwiera sklep w Wielkiej Brytanii

Sieć perfumerii Sephora ogłosiła lokalizację swojego sklepu w Wielkiej Brytanii, który ma zostać otwarty w marcu 2023 roku. Sklep zostanie otwarty w centrum handlowym Westfield London w White City, na powierzchni ponad 550 metrów kwadratowych z ponad 135 markami – w tym Tarte Cosmetics, Glow Recipe, Supergoop!, Dassa Myricks i Kosas.

Ponowne wejście Sephory do Wielkiej Brytanii rozpoczęło się w październiku 2022 r., kiedy witryna internetowa Feelunique, którą Sephora nabyła rok temu, zmieniła się w sephora.co.uk. Nowa strona internetowa, powiązana z aplikacją Sephora, oferuje brytyjskim konsumentom możliwość zakupu wybranych produktów Sephora, w tym niektórych profesjonalnych marek produktów do makijażu, pielęgnacji skóry i wellness, a także marek przeznaczonych wyłącznie do sprzedaży detalicznej.

Oprócz tego pojawią się marki kosmetyczne premium, w tym Pat McGrath Labs, Fenty Beauty, Gisou, Rose Inc, JVN i inne. Sephora poprowadzi również w Wielkiej Brytanii sprzedaż detaliczną szeregu profesjonalnych marek spa i kosmetyków, w tym Medik8, Dermalogica, Elemis, Advanced Nutrition Programme, BeautyPro, CND, Apraise, Gellux i Jane Iredale. Fasada sklepu będzie otoczona charakterystycznymi dla Sephora czarno-białymi paskami, a sercem lokalizacji będzie Grand Beauty Hub, w którym klienci będą mogli zapoznać się z kosmetykami do makijażu, pielęgnacji skóry i włosów, zapachami, ciałem i spersonalizowanymi prezentami.

Dla sieci Sephora ostatni rok stał pod znakiem zmian i przewrotów. 17 października 2022 r. strona Feelunique, którą Sephora nabyła we wrześniu roku za 135 milionów funtów, zmieniła nazwę na Sephora.co.uk. W lipcu 2022 r. Sephora sprzedała 100 proc. udziałów swojej spółki zależnej w Rosji lokalnemu dyrektorowi generalnemu, Jewgienijowi Drozdowowi, a sklepy otworzyły się ponownie pod szyldem Ile de Beauté. W sierpniu natomiast donosiłyśmy, że Sephora USA zapłaci ponad milion dolarów kary za naruszenie stanowego prawa do ochrony prywatności konsumentów.

Sylvie Moreau, prezeska Sephora na Europę i Środkowy Wschód, powiedziała: „Sephora zmieniła doświadczenia związane z pielęgnacją urody klientów na całym globie i cieszymy się, że możemy wprowadzić nasze inspirujące środowisko sklepowe do Londynu, który ma jednych z najbardziej wymagających fanów piękna na świecie. Wiemy, że młodzieńcza i pomysłowa atmosfera Londynu jest jednym z najlepszych miejsc na świecie, w którym możemy wprowadzić niektóre innowacje, które sprawią, że doświadczenie w sklepie Sephora będzie jeszcze bardziej niezwykłe w przyszłości”.

Jesteśmy bardzo podekscytowani otwarciem naszego pierwszego sklepu w Londynie, na co nasza społeczność kosmetyczna czekała od wielu lat” – dodała Sarah Boyd, dyrektorka zarządzająca Sephora UK. „Po bardzo udanym uruchomieniu sephora.co.uk i naszej aplikacji zeszłej jesieni, zostaliśmy zasypani pytaniami o nasze plany otwierania sklepów stacjonarnych. Jako [...] sprzedawcy detaliczni prestiżowych kosmetyków jesteśmy podekscytowani, mogąc stworzyć w Londynie sklep, który aspiruje do zaspokojenia potrzeb każdej okazji związanej z urodą”.

Chris de Lapuente, prezes i dyrektor generalny Sephora, powiedział: „Cieszymy się, że możemy wprowadzić Sephorę do Wielkiej Brytanii, odpowiadając na silne zapotrzebowanie na nasze wyjątkowe, prestiżowe doświadczenie kosmetyczne. [...] Zaoferujemy brytyjskim konsumentom pionierski wybór piękna, który jest najlepszy w swojej klasie pod względem innowacyjności, różnorodności i integracji. Wielka Brytania jest domem dla dynamicznego rynku urody i dobrego samopoczucia, który Sephora będzie starała się zaskoczyć i zachwycić dzięki naszemu know-how i kreatywności. Nasz pełen pasji zespół nie może się doczekać, aby służyć i inspirować brytyjskich klientów pod marką Sephora”.

Czytaj także: Dlaczego marki należące do Estee Lauder Companies opuszczają brytyjski rynek?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
02.07.2024 11:47
Uwaga eksporterzy: Pakistan winduje opłaty regulacyjne na importowane kosmetyki
Polskie marki coraz więcej produktów eksportują do Azji.Getty Images Signature
Od 1 lipca w Pakistanie znacząco wzrosną ceny kosmetyków, perfum oraz innych produktów kosmetycznych. Rząd federalny nałożył lub zwiększył opłaty regulacyjne na różne importowane towary, co bezpośrednio wpłynie na ceny tych produktów.

Federalna Rada ds. Przychodów (FBR) w Islamabadzie wydała nowe rozporządzenie SRO.928(I)/2024, zastępujące poprzednie SRO 966(l)12022, wprowadzając opłaty regulacyjne na importowane towary, w tym kosmetyki. Importowane perfumy i spraye będą podlegały 20-procentowemu cłu regulacyjnemu, co oznacza znaczny wzrost cen tych produktów na rynku.

Wprowadzenie tak wysokiego cła ma na celu ograniczenie importu i promowanie lokalnych producentów. Jednocześnie kosmetyki, takie jak lakiery do paznokci, róże i podkłady, będą obciążone jeszcze wyższym, 55-procentowym cłem regulacyjnym. Tak drastyczne zwiększenie opłat na te towary prawdopodobnie wpłynie na dostępność i ceny kosmetyków importowanych, co może skłonić konsumentów do poszukiwania alternatyw na rynku krajowym.

Podobnie wysokie cła będą dotyczyć innych produktów kosmetycznych i higienicznych. Importowany krem do golenia i mydło do golenia zostaną objęte 50-procentowym cłem regulacyjnym, co z pewnością przełoży się na wyższe koszty dla użytkowników tych produktów. Również preparaty do higieny jamy ustnej lub zębów, takie jak pasty do zębów, proszki do mocowania protez oraz przędza używana do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych (nić dentystyczna), będą podlegały 50-procentowemu cłu regulacyjnemu. Wzrost tych opłat może wpłynąć na codzienne wydatki związane z higieną osobistą, zmuszając konsumentów do poszukiwania tańszych, lokalnych alternatyw.

Czytaj także: Polska Na Tle: Polska na 11. miejscu na świecie pod względem wartości eksportu kosmetyków

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
06.05.2024 16:08
Rosja poszerza rejestr kosmetyków oclonych na poziomie 35 proc. Na liście produkty z Polski
Rząd Federacji Rosyjskiej usiłuje skłaniać rodzimych producentów do zwiększenia produkcji poprzez nakładanie wyższych ceł na importowane kosmetyki.Wiadomości Kosmetyczne
Według informacji przekazanych przez portal RBC, rząd Federacji Rosyjskiej zdecydował się na rozszerzenie listy kosmetyków objętych cłem w wysokości 35 proc. Na nowej liście znajdują się produkty kosmetyczne importowane z Hiszpanii, Japonii, Niemiec oraz Polski.

Decyzją rządu Rosji została poszerzona lista kosmetyków oraz wyrobów perfumeryjnych, na które nałożono cło importowe w wysokości 35 proc., dotyczy to produktów pochodzących z krajów uznanych za "nieprzyjazne". W efekcie, pod restrykcje celną wpadają, jak donosi portal RBC, pasty do zębów z Hiszpanii i Japonii, lakiery do włosów z Polski oraz produkty do golenia z Niemiec. Ministerstwo Przemysłu i Handlu wskazuje, że takie działanie umożliwi dalszy wzrost produkcji krajowej o około 10 proc. rocznie, bazując na dotychczasowej dynamice oraz realizacji projektów lokalizacji produkcji surowców i opakowań.

image
Mapa świata wskazująca na niebiesko kraje, które zdaniem rządu rosyjskiego „dokonują wrogich aktów w stosunku do obywateli Rosji i rosyjskich podmiotów gospodarczych”, a na pomarańczowo te, które „dokonują wrogich aktów w stosunku do rosyjskich dyplomatów”.
Rząd Federacji Rosyjskiej

Nowe regulacje wchodzą w życie tydzień po opublikowaniu dekretu i obowiązują do końca bieżącego roku.

Po wycofaniu się firm zachodnich z rynku, producenci i sprzedawcy kosmetyków w Rosji spodziewali się znacznego wzrostu popytu na rodzime produkty. Jednakże, kombinacja czynników geopolitycznych i sankcji doprowadziła do trudności w dostawach surowców potrzebnych do produkcji kosmetyków w Rosji. Według prezesa firmy kosmetycznej Mixit, Andrieja Kryszniewa, wszystkie duże rosyjskie firmy kosmetyczne, zarówno te produkujące własne, jak i te korzystające z produkcji kontraktowej, opierały się na europejskich surowcach z Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

Według BusinessStat, około 60-70 proc. składników używanych w rosyjskim przemyśle kosmetycznym było wcześniej importowane. Największe trudności dotyczyły surowców do kosmetyków kolorowych, zwłaszcza pigmentów do tuszy do rzęs i pomadek; rosyjskie zamienniki nadal nie dorównują zagranicznym komponentom, zauważyli analitycy.

Ministerstwo Przemysłu i Handlu zapewniło, że rynek nie stoi w obliczu znaczącego ograniczenia w dostępności importowanych perfum i kosmetyków. W sierpniu 2022 roku resort poszerzył listę produktów, które mogą być importowane do Rosji w ramach tzw. importu równoległego, czyli bez konieczności uzyskania zgody właścicieli marek. Na tej liście znalazły się produkty wielu znanych zagranicznych marek, takich jak Lancôme, Yves Saint Laurent, Valentino, Giorgio Armani i inne.

Warto pamiętać, że podane przez RBC dane bazują informacjach oficjalnych rządu rosyjskiego i nie są potwierdzane przez żadne niezależne instytucje.

Czytaj także: Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy: MAC, odejdźcie od nazwy Russian Red

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
02. lipiec 2024 21:57