StoryEditor
Eksport
20.12.2022 00:00

Rynek kosmetyków wegańskich wzrośnie o blisko 6 mln dolarów w latach 2023-2027

Według raportu Report Linker, rynek kosmetyków wegańskich ma wzrosnąć o 5872,81 mln dolarów w latach 2023-2027, przyspieszając o 6,5 proc. skumulowany roczny wskaźnik wzrostu. Jednym z głównych czynników napędzających ekspansję rynku jest wzrost popularności weganizmu na całym świecie; konsumenci są przeciwni okrucieństwu wobec zwierząt i poszukują kosmetyków, które nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. W związku z tym następuje zmiana na rynku kosmetycznym, napędzana głównie przez świadomych etycznie konsumentów, którzy wybierają produkty wegańskie.

Koncepcja weganizmu szybko ewoluuje do głównego nurtu w kategorii kosmetyków, wspierana przez rosnącą grupę konsumentów kładących nacisk na zrównoważony rozwój. W związku z tym marki kosmetyczne na całym świecie są zmuszone do opracowywania kosmetyków wolnych od okrucieństwa. Ponadto w nadchodzących latach prawdopodobnie nastąpi reforma metod produkcji, ponieważ producenci kosmetyków w coraz większym stopniu koncentrują się na ulepszaniu swoich zrównoważonych praktyk, od zakupu surowców po dystrybucję towaru.

W ostatnich latach znaczna liczba celebrytów na całym świecie wkroczyła do wolnej od okrucieństwa przestrzeni kosmetycznej. W listopadzie 2021 roku Harry Styles, brytyjski aktor, autor tekstów i piosenkarz, zaprezentował Pleasing, swoją nową, wegańską markę kosmetyczną, w tym pełną linię wegańskich produktów do pielęgnacji skóry i lakierów do paznokci. E.l.f. Cosmetics, Inc., marka kosmetyczna z siedzibą w Kalifornii, ogłosiła, że nawiązała współpracę z Alicią Keys, aby wprowadzić na rynek nową linię wegańskich produktów kosmetycznych. Rosnąca gwałtownie liczba wprowadzanych na rynek produktów sygnowanych przez celebrytów na całym świecie również świadczy o rosnącym zainteresowaniu konsumentów nowatorskimi i innowacyjnymi produktami.

Czynniki wzrostu

Według Fortune Business Insights, rosnąca popularność produktów pochodzenia roślinnego w połączeniu z pojawiającym się trendem weganizmu sprzyja ekspansji rynkowej. Biorąc pod uwagę rosnące globalne obawy dotyczące produkcji i konsumpcji kosmetyków zawierających syntetyczne składniki, konsumenci coraz częściej sięgają po roślinne substytuty, co z kolei sprzyja poszerzaniu ofert marek. Na poziomie makro, nowe źródła pozyskiwania surowców (składników wegańskich) na całym świecie znacząco przyczyniają się do popytu na produkty, ponieważ konsumenci poszukują innowacyjnych produktów kosmetycznych o znacznych korzyściach zdrowotnych.

Wdrażanie zakazów dotyczących kosmetyków testowanych na zwierzętach generuje bardziej intensywne preferencje konsumentów dotyczące produktów wegańskich. Testy na zwierzętach stają się głównym problemem konsumentów na całym świecie, zwłaszcza w krajach Ameryki Północnej i Europy; podczas gdy kosmetyki testowane na zwierzętach są zakazane w Europie, coraz więcej stanów USA od lat rozważa wprowadzenie zakazu importu i dystrybucji takich kosmetyków.

Oczekuje się, że segment produktów do pielęgnacji włosów będzie rozwijał się w najszybszym tempie; skumulowany roczny wskaźnik wzrostu wyniesie 6,8 proc. od 2022 do 2030 roku. Wegańska pielęgnacja włosów obejmuje szeroką gamę produktów, takich jak szampon, olejek do włosów, odżywka do włosów, maska do włosów i inne, które są dostępne w różnych postaciach w celu zaspokojenia wymagań klientów. Ponadto oczekuje się, że segment kosmetyków kolorowych będzie drugim najszybciej rozwijającym się segmentem na rynku kosmetyków wegańskich, odnotowując skumulowany roczny wskaźnik wzrostu na poziomie 6,3 proc. w okresie prognozy. Kosmetyki E.L.F, KVD Vegan Beauty i Bite Beauty to jedne z kluczowych marek oferujących wegańskie kosmetyki kolorowe na rynku, a ich prestiż napędza powstawania nowych w celu pozyskania nieco wymienionego wyżej prestiżu poprzez skojarzenie.

Certyfikacja i oznaczenia

Wsparcie renomowanych organizacji międzynarodowych jest wiodącym motorem rynku kosmetyków wegańskich. Na przykład organizacja People for the Ethical Treatment of Animals (Peta) publikuje w regularnych odstępach czasu listę najlepszych wegańskich marek kosmetycznych. Większość firm traktuje pojawienie się na tej liście jako ogromną dźwignię biznesową, ponieważ w rezultacie jej istnienia konsumenci wywierają na marki kosmetyczne większy nacisk i presję dostosowania się do tendencji rynkowych. Peta na przykład zrzesza firmy, które produkują i sprzedają produkty wegańskie. Po zatwierdzeniu firmy przez Peta może ona używać logo zatwierdzonego przez Peta na swoich etykietach i opakowaniach. Naturalnie produkty posiadające zatwierdzone wegańskie logo i certyfikaty będą według badań wyraźną przewagę w wysoce konkurencyjnej branży kosmetycznej.

Czytaj także: Nowy wegański pigment do makijażu na rynku; Purple 2364

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
22.04.2025 14:59
Ceny perfum w USA wzrosną o 6-7 proc. – to odpowiedź Interparfums na cła Trumpa
Jimmy Choo jest marką perfum, przynoszącą koncernowi Interparfums największe dochody   IG interparfums_official

Interparfums, producent perfum z Francji, planuje podniesienie cen swoich produktów na terenie USA 6 do 7 proc. już od 1 sierpnia. To odpowiedź na nałożenie 10-procentowych ceł na towary importowane. Interparfums ma w swoim portfolio perfumy kilku globalnym marek modowych, takich jak Coach, Jimmy Choo, Montblanc i Lacoste.

Nie przeprowadziliśmy jeszcze dokładnych obliczeń, ale myślę że w tym roku poniesiemy dodatkowe wydatki w granicach od 5 do 6 milionów euro – zapowiedział dyrektor generalny Interparfums Philippe Benacin podczas dorocznego walnego zgromadzenia akcjonariuszy w Paryżu.

Obecnie Stany Zjednoczone są dla Interparfums największym rynkiem, przynoszącym w 2024 roku 38 proc. całkowitych przychodów firmy. Jak dodał też Benacin, firma pomimo przewidywanego wpływu ceł miała w USA “bardzo mocny pierwszy kwartał”. Oficjalne wyniki Interparfums za pierwszy kwartał zostaną opublikowane 24 kwietnia.

Benacin potwierdził ponadto odnowienie umowy licencyjnej z amerykańską marką Coach, obowiązującej do 2031 roku. W 2024 roku perfumy marki Coach wygenerowały dla Interparfums 43 mln euro zysków ze sprzedaży, co czyni je jedną z najlepiej sprzedających się licencji grupy po Jimmy Choo, która przyniosła 56,3 mln euro.

Ogółem Interparfums odnotowało 10-procentowy wzrost zysku netto w 2024 roku.

Czytaj też: Coach przedłuża umowę licencyjną na swoje perfumy z Interparfums

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
15.04.2025 13:32
Korea Południowa uruchamia fundusz wspierający branżę K-beauty o wartości 40 miliardów wonów
Hebe

Ministerstwo Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Start-upów w Korei Południowej ogłosiło utworzenie specjalnego funduszu dedykowanego branży kosmetycznej. Fundusz o wartości 40 miliardów wonów (około 27 milionów dolarów amerykańskich) ma wspierać start-upy z sektora K-beauty i obejmuje cały łańcuch dostaw kosmetyków w kraju. To pierwsza tego typu inicjatywa w Korei Południowej, realizowana we współpracy publiczno-prywatnej. Głównymi inwestorami funduszu zostały wiodące firmy zajmujące się produkcją kontraktową kosmetyków — Kolmar Korea i Cosmax Inc.

Inicjatywa pojawiła się w odpowiedzi na rosnące obawy związane z potencjalnym wprowadzeniem przez Stany Zjednoczone 25-procentowych ceł wzajemnych. Choć jeszcze nie weszły one w życie, ich zapowiedź już teraz budzi niepokój wśród eksporterów. Branża kosmetyczna stanowi kluczowy sektor eksportowy południowokoreańskich MŚP. W 2023 roku wartość zagranicznej sprzedaży kosmetyków z Korei osiągnęła poziom 6,8 miliarda dolarów amerykańskich, co czyni ją liderem wśród kategorii eksportowych w tym segmencie przedsiębiorstw.

Fundusz ma na celu nie tylko ochronę sektora kosmetycznego przed skutkami geopolitycznych napięć i ryzyk handlowych, lecz także zwiększenie konkurencyjności koreańskich marek na rynkach międzynarodowych. Władze Korei liczą, że strategiczne inwestycje pozwolą firmom przetrwać ewentualne turbulencje i wzmocnić ich pozycję globalną. K-beauty już od lat uchodzi za symbol innowacyjności i wysokiej jakości, a także za ważny element „miękkiej siły” kulturowej Korei Południowej.

Utworzenie funduszu wpisuje się w szerszą strategię wspierania innowacyjnych gałęzi przemysłu oraz zabezpieczania przyszłości koreańskiej gospodarki. Zwiększenie odporności sektora kosmetycznego ma kluczowe znaczenie w obliczu zmieniających się warunków globalnego handlu. Inwestycje tego typu mają również zachęcać młode, dynamiczne firmy do ekspansji zagranicznej i rozwijania nowych technologii, które umocnią pozycję Korei Południowej jako światowego lidera w dziedzinie urody.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. kwiecień 2025 01:46