StoryEditor
Biznes
09.02.2024 09:00

British Beauty Brands Carnival 2024 połączył Wyspy Brytyjskie z polską branżą beauty

British Beauty Brands Carnival 2024 było miejscem networkingu, wymiany kontaktów i dokrywania nowych brandów. / Wiadomości Kosmetyczne
W dniu 7 lutego 2024 r. ambasada Wielkiej Brytanii w Warszawie zamieniła się w centrum elegancji i urody podczas wyjątkowego wydarzenia — British Beauty Carnival 2024. Ta ekskluzywna impreza branżowa zgromadziła najlepsze marki kosmetyczne i produkty pielęgnacyjne z Wysp Brytyjskich, prezentując ich najnowsze innowacje oraz trendy.

Impreza, która odbyła się pod patronatem ambasady Wielkiej Brytanii, była okazją do promocji brytyjskich marek działających w sektorze kosmetycznym, pielęgnacyjnym, fryzjerskim i makijażowym. W ambasadzie odbywały się liczne prezentacje, sesje demonstracyjne pielęgnacji skóry i barberskie oraz networking z ekspertami branży, dając gościom możliwość bliższego zapoznania się z produktami oraz trendami.

Wśród uczestniczących marek znalazły się tacy giganci kosmetyczni i lifestylowi jak Makeup Revolution, Jo Malone London, czy Burberry, które zaprezentowały swoje najnowsze kolekcje, inspirując zarówno profesjonalistów, jak i znajdujących się wśród gości entuzjastów urody, influencerów i kupców. Ponadto, mniejsze, niezależne marki miały szansę na eksponowanie swoich unikalnych produktów, co sprawiło, że wydarzenie było doskonałą platformą dla różnorodnych firm.

W trakcie imprezy eksperci branżowi przekazywali cenne wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry, makijażu oraz nowych technik i trendów. Nie można też zapomnieć o wyjątkowym klimacie wydarzenia, który był wyraźnie inspirowany brytyjskim stylem i elegancją. Od detali wystroju po serwowane przekąski i napoje, goście mogli poczuć atmosferę brytyjskiego high street. To wydarzenie stanowi doskonały przykład synergii między kulturami oraz współpracy na rzecz rozwoju i promocji doskonałości brytyjskiej w dziedzinie urody. Jako wystawcy pojawili się zarówno producenci brandów własnych, jak i private label, dystrybutorzy hurtowi, przedstawiciele salonów i sklepów internetowych.

Obecnie brytyjska branża beauty przeżywa dynamiczny rozwój, pomimo wyzwań związanych z pandemią. Marki kosmetyczne koncentrują się na innowacjach, zrównoważonym rozwoju i technologiach. Trendy takie jak naturalność, self-care i pielęgnacja skóry nabierają coraz większego znaczenia, wpływając na wzrost popularności produktów organicznych i eko. Pomimo konkurencji globalnych marek, brytyjskie firmy utrzymują się na rynku dzięki wysokiej jakości, kreatywności i zaangażowaniu w działania społeczne i ekologiczne. Nie bez znaczenia jest także popularyzacja konceptu salonów barberskich, które wrosły na stałe w krajobraz polskich ulic i miast.

Czytaj także: Targi handlowe gromadzą detalistów. W marcu organizuje je firma dystrybucyjna Błysk

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
05.02.2025 10:52
Estée Lauder reorganizuje zespół managerski, do likwidacji 7 tys. stanowisk
Firma Estée Lauder Companies zadecydowała o zmianach w strukturze organizacyjnejM.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl

Firma Estée Lauder Companies zadecydowała o zmianach w strukturze organizacyjnej, dotyczących stanowisk managerskich i zmianach w globalnej strukturze organizacyjnej. Celem jest redukcja kosztów i przygotowanie na skutki spodziewanej wojny handlowej prezydenta Trumpa.

Estée Lauder, firma mająca siedzibę w USA, planuje zwiększyć liczbę zwolnień z 3 tys. do 5,8-7 tys., ponieważ w ten sposób przygotowuje się na podwyżki ceł i możliwość wojny handlowej, co jest wynikiem zapowiedzi nowego prezydenta USA Donalda Trumpa. Firma potwierdziła, że liczba ta uwzględnia część personelu, która zostanie przekwalifikowana i przeniesiona na inne stanowiska. Proces redukowania miejsc pracy zostanie zakończony w czerwcu przyszłego roku.

Reorganizacja zespołu kierowniczego jest związana z wdrażaniem nowego planu strategii firmy przez Estée Lauder. Firma skonsolidowała swoje organizacje w czterech regionach świata w celu „zwiększenia synergii i wydajności, a także wzmocnienia swojej zwinności w celu lepszego dostosowania do trendów konsumenckich i lokalnych innowacji”.

W wyniku zmian Nadine Graf pokieruje nowo rozszerzonym regionem, obejmującym EMEA, zespół UK&Irlandia oraz nowo utworzony klaster rynków wschodzących, obejmujący Indie, Bliski Wschód, Azję Południowo-Wschodnią i Afrykę.

Sandra Main będzie nadzorować klaster marek pielęgnacyjnych (w tym La Mer, Clinique, Origins, Dr.Jart+, Darphin i Lab Series), natomiast Justin Boxford będzie nadal kierować Estée Lauder i AERIN Beauty. Firma potwierdziła, że ​​Shane Wolf będzie nadal zarządzał klastrem marek do pielęgnacji włosów, w tym Aveda i Bumble and bumble, a Guillaume Jesel będzie nadal kierował markami Couture, takimi jak Tom Ford i Balmain Beauty. Z kolei Jo Dancey będzie kierować działem marek perfum lifestylowych Estée Lauder: Jo Malone London, Kilian Paris i Editions de Parfums Frédéric Malle.

Klaster marek makijażu, składający się z MAC Cosmetics, Bobbi Brown, Too Faced, Smashbox i GLAMGLOW, będzie nadzorowany przez osobę, wyznaczoną w późniejszym terminie. 

Zmiany organizacyjne i personalne mają związek z wprowadzeniem przez Estée Lauder nowego planu strategicznego, mającego na celu przywrócenie zrównoważonego wzrostu i zwiększenie zysku po spadku sprzedaży. Sprzedaż netto firmy spadła o 6 proc. (do 4 mld dolarów) w drugim kwartale, kończącym się 31 grudnia 2024 r. Dla porównania: w roku poprzednim sprzedaż wyniosła 4,2 mld dolarów.

– Dzięki połączeniu wewnętrznego awansu najlepszych talentów i rekrutacji zewnętrznej będziemy podejmować decyzje szybciej i zwinniej – skomentował Stéphane de La Faverie, prezes i dyrektor generalny Estée Lauder Companies. Jego zdaniem ta nowa struktura organizacyjna poprawi komunikację i funkcjonowanie firmy na każdym szczeblu organizacji, poprawi też decyzyjność i szybkość działania.

Czytaj też: Rodzinny konflikt w Estée Lauder Companies. Komentatorzy porównują go do serialu "Sukcesja"

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Surowce
04.02.2025 15:43
Francja bije na alarm: zagrożenie związane z kwasem glioksalowym w kosmetykach
Getty Images Signature

Francuska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności, Środowiska i Higieny Pracy (ANSES) 23 stycznia 2025 roku oficjalnie potwierdziła ostrzeżenie dotyczące kosmetyków zawierających kwas glioksalowy. Ostrzeżenie to zostało po raz pierwszy ogłoszone w październiku 2024 roku i stanowi krok w kierunku potencjalnych regulacji ograniczających stosowanie tej substancji. Francuskie władze zwracają szczególną uwagę na zagrożenia zdrowotne wynikające z użycia kwasu glioksalowego w produktach do prostowania włosów.

ANSES, po przeanalizowaniu dostępnych danych naukowych, stwierdziła, że kwas glioksalowy może prowadzić do ostrej niewydolności nerek. Substancja ta jest często stosowana w preparatach do prostowania włosów, zwłaszcza w zabiegach typu “brazylijskie prostowanie”. Wyniki badań wskazują, że kwas glioksalowy jest prawdopodobnie odpowiedzialny za przypadki zaburzenia pracy nerek, co podkreśla pilną potrzebę regulacji jego stosowania. W związku z tym ANSES zaleca unikanie kosmetyków zawierających ten składnik oraz ponowną ocenę bezpieczeństwa produktów, które go zawierają.

Obecnie brak jest oficjalnych ograniczeń dotyczących stosowania kwasu glioksalowego w kosmetykach, jednak Francja zachęca zarówno konsumentów, jak i profesjonalistów do zgłaszania niepożądanych skutków jego użycia w ramach systemu kosmetowigilancji. Eksperci przewidują, że ostrzeżenie wydane przez ANSES może skutkować europejskimi regulacjami, a nawet zakazem stosowania kwasu glioksalowego. Kluczowe będzie śledzenie decyzji unijnych organów regulacyjnych, w tym Komitetu Naukowego ds. Bezpieczeństwa Konsumentów (SCCS) oraz ewentualnych działań Komisji Europejskiej w tej sprawie.

Czym jest kwas glioksalowy?

Kwas glioksalowy (kwas oksalooctowy) to organiczny związek chemiczny należący do grupy aldehydokwasów. Jest szeroko stosowany w różnych gałęziach przemysłu, zwłaszcza w kosmetykach, gdzie pełni funkcję substancji kondycjonującej w produktach do prostowania włosów, takich jak brazylijskie prostowanie. Jest on używany w produktach kosmetycznych jako zamiennik formaldehydu, aby uniknąć podrażnień skóry wywoływanych przez tę substancję. Od czasu upowszechnienia się tych produktów u wielu osób rozwinęła się ostra niewydolność nerek, spowodowana krystalizacją szczawianu wapnia w nerkach. Badania toksykologiczne przeprowadzone na myszach wykazały ponadto, że przezskórna absorpcja kwasu glioksalowego po aplikacji na skórę prowadzi do znacznie wyższego wydalania szczawianów z moczem w porównaniu z działaniem kwasu glikolowego.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
05. luty 2025 11:58