System łączy w jednym bloku przechowywanie skrytek (94 lub 202 w zależności od wybranego wariantu) oraz samo urządzenie, składające się z włazów otwieranych dla klientów na ich zamówienie bez interwencji człowieka.
Urządzenie o nazwie Arctan działa w dwóch temperaturach (4 stopnie i -18 stopni dla mrożonek, które należy odebrać z innej skrytki). Istnieją jego dwa warianty. Pierwszym z nich jest rozwiązanie Arctan Compact, zajmujące powierzchnię 12,26 mkw. (7,66 m długości, 1,6 m głębokości i 2,45 m wysokości), dysponujące 94 schowkami oraz czterema lukami. Drugim wariantem jest rozwiązanie Arctan Power, które oferuje 202 skrytki i zajmuje powierzchnię 15,5 mkw. (9,66 m długości, 1,6 m głębokości i 3,5 m wysokości), obejmuje sześć luków. Ponadto każdy wariant zawiera szafkę przeznaczoną na mrożonki (1,67 m długości, jeden metr głębokości i dwa metry wysokości), która ma 28 przegródek.
Jak to działa?
Klient skanuje kod QR przed czytnikiem, co powoduje wysłanie zamówienia. Odpowiednie skrytki (zawierające zamówienia) są przenoszone przez automatyczne urządzenie z magazynu do włazu. Klient odbiera swoje artykuły spożywcze, następnie odkłada pustą skrytkę lub zostawia ją w luku. Jeśli zamówienie zawiera mrożonki, należy je odebrać z określonej szafki. Według Retail Robotics od dwóch do trzech klientów może jednocześnie odebrać zamówienie (w zależności od zainstalowanego wariantu).
Konkurencja we Francji
Auchan ma wkrótce wdrożyć trzy dodatkowe punkty dla przechodniów w Lille, podczas gdy E. Leclerc ma już ponad 50 rozsianych po całym kraju. W międzyczasie Carrefour w ciągu ostatnich kilku lat przyspieszył wdrażanie automatycznych rozwiązań dla przechodniów i do tej pory wprowadził ich 100, głównie w Paryżu.