Ale to nie wszystko, nadrzędnym celem dotyczącym zmian klimatu na 2030 r. jest dostosowanie emisji gazów cieplarnianych firmy do scenariusza +1,5°C, co oznacza zmniejszenie o 50 proc. wszystkich emisji gazów cieplarnianych na każdy produkt końcowy.
– Aby to osiągnąć, wyznaczyliśmy cele liczbowe dla każdego aspektu naszej działalności, obejmujące nie tylko nasze zakłady produkcyjne i dystrybucyjne, ale także łańcuch dostaw surowców i pośredni wpływ związany z użytkowaniem naszych produktów przez ich końcowych konsumentów – czytamy w komunikacie Loreal.
Do tej pory firma zrobiła już sporo na rzecz naszej planety. Od 2005 roku zmniejszono emisje CO2 z zakładów i centrów dystrybucji Loreal o 81 proc. w wartościach bezwzględnych w porównaniu do 2005 roku. W tym czasie wielkość produkcji wzrosła o 29 proc.
Na koniec 2020 roku firma posiadała 72 zakłady neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. A to oznacza, że wykorzystują one w 100 proc. energię odnawialną.
– Od ponad 20 lat pracujemy nad zmniejszeniem emisji CO2 związanych z naszą działalnością przemysłową. Aby to osiągnąć, poprawiliśmy efektywność energetyczną we wszystkich naszych obiektach (budynki, sprzęt itp.), zwiększyliśmy wykorzystanie lokalnej energii odnawialnej tam, gdzie to możliwe. Opracowaliśmy naszą strategię w zakresie energii odnawialnej zgodnie z lokalnymi możliwościami. W przypadku większości naszych projektów redukcji emisji dwutlenku węgla korzystaliśmy z lokalnie produkowanej energii odnawialnej lub bezpośrednio wytwarzaliśmy własną energię odnawialną (biomasa, biometanizacja , panele słoneczne itp.) – czytamy w komunikacie Loreal.
Przeczytaj również: L'Oréal stawia na ekologię i solidarność społeczną. Został za to nagrodzony