StoryEditor

Jak wykonać skuteczne pozycjonowanie e-sklepu w 2022 roku?

Obecny rok zdecydowanie różni się od poprzednich sytuacją gospodarczą i panującymi trendami. Pod wpływem lockdownów duża liczba przedsiębiorców postanowiła w ostatnich miesiącach na dobre przenieść się do internetu. Przez napór nowych firm i marek niemal w każdej branży panuje dziś ogromna konkurencja, której zaradzić może jedynie konsekwentne pozycjonowanie e-sklepu   oraz innych firmowych stron. W poniższym krótkim artykule opiszemy dwa filary dzisiejszej walki o pozycje w Google.

Stwórz odpowiedzialną strategię marketingu treści

Skoro mówimy o pozycjonowaniu, w pierwszej kolejności trzeba określić co jest sercem całego procesu sięgania po topowe wyniki w Google. Oczywiście wszystko opiera się na starannym i systematycznym marketingu treści, który w oryginalny sposób odpowiada na problemy i zainteresowania internauty. Dziś mówimy przede wszystkim o odgadywaniu oraz zrozumieniu intencji użytkownika i wychodzeniu im naprzeciw. W doświadczonych agencjach SEM takich jak AFTERWEB zajmują się tym fachowe zespoły copywriterów często specjalizujące się w danej branży i sektorze rynku. To właśnie do tych profesjonalistów należeć będzie początkowe ustalenie grupy docelowej oraz zebranie wszystkich istotnych tematów, głównie tych o których jeszcze nie mówią na swoim firmowym blogu nasi rywale.

Wartościowy content jest jeszcze ważniejszy w dobie wysokiej automatyzacji i używania sztucznej inteligencji do tworzenia zawartości w sieci. Coraz chętniej robi to wiele firm, jednak w obliczu rozwoju takich algorytmów jak BERT oraz SMITH, które bez problemów rozróżniają naturalną mowę od tej właściwej maszynom, wciąż najbardziej liczy się autor z krwi i kości. To często na jego sylwetce opierają się ekspertyza, autorytet i wiarygodność marki, czyli czynniki premiowane przez algorytm EAT.

Przygotuj się na mobilne indeksowanie i Voice Search

Trendem, o którym nie sposób nie powiedzieć w kontekście pozycjonowania e-sklepu jest skłanianie się Google coraz bardziej w stronę urządzeń przenośnych. Nie ma w tym nic zadziwiającego, biorąc pod uwagę coraz większy udział smartfonów i tabletów w rynku. Jednocześnie trzeba jednak zauważyć, że desktopowe wersje stron często stają się w zasadzie niepotrzebnymi rozszerzeniami całości responsywnego projektu WWW.

Jeżeli jednak mówimy już o sposobach korzystania z sieci w erze mobile first, nie możemy ominąć fenomenu wyszukiwań głosowych. Każdy z nas choć raz w życiu spróbował porozumieć się z asystentem Google, Siri czy też Alexą za pomocą mowy. Tego rodzaju słowne zapytania rządzą się swoimi prawami, dlatego też inaczej wygląda dobór słów kluczowych w ich wypadku. Specjaliści jednak doskonale wiedzą jak skorzystać na użytkownikach tej z każdym dniem popularniejszej funkcjonalności.

materiał partnera
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
26.06.2024 16:55
Sieć Super-Pharm wdrożyła kolejną wersję aplikacji mobilnej
Nowa wersja mobilnej aplikacji sprzedażowej Super-Pharmfot. LinkedIn Super-Pharm Poland
Sieć Super-Pharm zaproponowała użytkownikom kolejną odsłonę swojej aplikacji mobilnej z poprawionymi funkcjonalnościami w obszarach zgłaszanych przez użytkowników.

Super-Pharm – detaliczna sieć drogeryjno-perfumeryjno-apteczna udostępniła nową wersję swojej mobilnej aplikacji sprzedażowej. To odsłona 2.11, w której zostały dodane lub udoskonalone funkcjonalności.

Jakie zmiany w aplikacji Super-Pharm?

Jak informuje sieć, w nowej apce usprawniono i zmieniono niektóre funkcje.

Zmienione zostały wszystkie metod płatności na Adyen, w tym wprowadzone zostały natywne metody: Apple Pay i Google Pay

Cały proces płatności został usprawniony, dzięki czemu każda z dotychczasowych metod (blik, karta, przelew) działają lepiej. Znacząco wzrósł dzięki temu  procent udanych płatności ????

Powiększone zostały zdjęcia produktów. To postulat użytkowników  

Możliwe jest zaznaczanie i kopiowanie tekstu w apce, co ułatwia np. przeklejanie i tłumaczenie opisów, łatwiejsze wyszukiwanie nr zamówienia lub kuponu

Wyświetlanie kluczowych komunikatów błędu na ekranach stało się bardziej przyjazne i zrozumiałe  

Poprawiono funkcję sortowania wyników na listingu podczas używania filtrów oraz wprowadzono wiele innych, drobniejszych usprawnień.

Aplikacja i program lojalnościowy

Aplikacja Super-Pharm w poprzedniej wersji zadebiutowała 22 marca 2022 r. łącząc e-commerce z lojalnościowym programem Klub Super-Pharm (wówczas jeszcze nazywał się Klub LifeStyle) i płatnościami mobilnymi. 9 lutego 2024 r. w aplikacji zostało złożone milionowe zamówienie. Do ego czasu, od momentu jej uruchomienia, wirtualna karta została wyświetlona 2,2 mln razy, a kupony klubu były aktywowane 1,9 mln razy.

Za projekt aplikacji odpowiada Future Mind, firma technologiczno-doradcza oraz Exorigo-Upos, dostawca rozwiązań e-commerce. 

Czytaj także: Agnieszka Rokiel, Maciej Maćkowiak: W aplikacji Super-Pharm połączyliśmy sprzedaż z lojalnością

Z badania Santander Consumer Banku „Polaków Portfel Własny: trendy e-commerce 2023” wynika, że Polacy najczęściej korzystają z aplikacji e-sklepów, które oferują odzież lub obuwie oraz kosmetyki. Ponad połowa respondentów korzysta z aplikacji sklepów internetowych, aby sprawdzić dostępność konkretnego produktu (56 proc.)oraz poszukują  kodów rabatowych (52 proc.). 45 proc. w aplikacji śledzi swoje zamówienia.

Czytaj więcej: Santander Consumer Bank: Polacy chętnie korzystaja z aplikacji mobilnych. Kupuja w nich głównie odzież, obuwie i kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
11.06.2024 07:55
Hebe wprowadza status klienta VIP w programie lojalnościowym My Hebe
Status my hebe Standard i status my hebe VIP, który uprawnia do uzyskania dodatkowych korzyści, zostaną wprowadzone do regulaminu programu lojalnościowego My Hebe 25 czerwca 2024 r.fot. wiadomoscikosmetyczne.pl
Sieć Hebe wprowadziła zmiany w swoim programie lojalnościowym ustanawiając status klienta VIP, który daje uczestnikowi dodatkowe przywileje i korzyści.

Sieć Hebe poinformowała o zmianach w swoim programie lojalnościowym My Hebe. Najważniejsze dotyczą ustanowienia statusu Standard i VIP. Ten drugi powoduje, że klient otrzymuje wiele dodatkowych korzyści.

Status My Hebe Standard klient otrzymuje po prawidłowej rejestracji do programu przez wypełnienie formularza. Status VIP może osiągnąć po spełnieniu dodatkowych warunków, czyli zebraniu 20 punktów (diamentów) na Karcie My Hebe w ciągu następujących po sobie 365 dni. Wartość jednego diamentu to 25 zł wydane w drogerii  stacjonarnej lub internetowej Hebe.

Za nadanie status VIP Hebe pobiera jednorazowo 20 punktów z karty uczestnika.  Status VIP przedłuża się automatycznie po 365 dniach. Uczestnik musi mieć wówczas na swoim koncie minimum 20 punktów. Nie są one już pobierane przez organizatora za przedłużenie statusu VIP.

Status my hebe VIP uprawnia do korzystania ze wszystkich korzyści związanych z uczestnictwem w programie lojalnościowym. Osoba posiadająca taki status otrzymuje:

  • bezpłatną dostawę produktów kupionych online w Hebe za minimum 15 zł;
  • rabat 10 proc. na wszystkie produkty „Hebe Professional”, czyli produkty marki własnej Hebe od ceny dostępnej dla uczestników programu lojalnościowego;
  • bon rabatowy urodzinowy na zakupy w Hebe w dniu rocznicy urodzin
  • możliwość wymiany diamentów (punktów) na kupony (wartość punktowa kuponu odpowiada liczbie diamentów (punktów), które można wymienić na dany kupon, sposób wymiany opisany jest odrębnie w § 9 regulaminu);
  • bierze udział w specjalnych promocjach i ofertach dedykowanych wyłącznie dla uczestników posiadających status my hebe VIP;
  • może korzystać z darmowych konsultacji z ekspertami dotyczącymi produktów oferowanych przez Hebe;
  • otrzymuje dostęp do porad i warsztatów online dotyczących kosmetyków, w tym nowości kosmetycznych.

Część z tych korzyści nie jest jednak dostępna w przypadku produktów, które pochodzą z oferty partnerów Hebe, czyli zewnętrznych firm sprzedających na hebe.pl w ramach marketplace.  

Zmiany w regulaminie programu My Hebe wejdą w życie 25 czerwca 2024 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
03. lipiec 2024 07:58