StoryEditor
Biznes
11.10.2023 16:08

10 najpopularniejszych marek makijażowych na TikToku; na podium trzy marki indie

Cosmetify opublikowało raport dotyczący najpopularniejszych na TikToku marek makijażowych; pierwsze trzy miejsca zajęły marki należące do sławnych kobiet świata kosmetycznego, czyli Huda Beauty (właścicielką jest Huda Kattan), Rare Beauty Seleny Gomez oraz Florence by Mills, będące własnością Millie Bobby Brown.

TikTok to potężna platforma dla marek kosmetycznych, która umożliwia nawiązywanie kontaktu z odbiorcami, prezentowanie swoich produktów i zwiększanie sprzedaży, a jej popularność rośnie wraz z szybkim wzrostem liczby influencerów i brandów kosmetycznych pojawiających się w aplikacji, zwłaszcza że użytkownicy mogą teraz kupować produkty bezpośrednio ze sklepu TikTok. Cosmetify zagłębiło się w świat piękna na TikTok, analizując hashtagi, wyświetlenia i liczbę obserwujących, aby odkryć, które marki osiągają największe sukcesy na platformie w 2023 roku.

image
Cosmetify

Według Cosmetify najpopularniejszą marką makijażową na TikTok w 2023 roku jest Huda Beauty, gromadząca ponad 8,7 miliona obserwujących i 187,2 miliona polubień filmów na platformie. Oficjalny hashtag #hudabeauty na TikTok ma również ponad 5,7 miliarda wyświetleń. Marka została założona w 2013 roku przez znaną wizażystkę Hudę Kattan i obecnie oferuje ponad 140 różnych produktów.

Drugą najpopularniejszą marką makijażową TikTok jest Rare Beauty, która została założona w 2019 roku przez aktorkę i piosenkarkę Selenę Gomez. Na TikToku marka zgromadziła ponad 3,5 miliona obserwujących, 50,3 miliona polubień filmów i 5,7 miliarda wyświetleń oficjalnego hashtagu #rarebeauty.

Na trzecim miejscu w rankingu jest Florence by Mills. Marka została założona w 2019 roku przez gwiazdę Stranger Things Millie Bobby Brown. Z ponad 3,4 milionami obserwujących, 50,3 milionami polubień filmów i 2,9 miliarda wyświetleń hashtagu #florencebymills, marka zyskuje coraz większą popularność na TikTok.

Na dalszych miejscach rankingu znalazły się między innymi Fenty Beauty, Kylie Cosmetics, e.l.f. Cosmetics, Charlotte Tillbury, NYX Professonal Makeup, Morphe i Maybelline. Warto zauważyć, że z 10 wymienionych brandów aż 6 jest promowanych między innymi przez osobę właścicielki, a więc marketing bazuje na osobowości i sławie gwiazdy sygnującej daną markę.

Czytaj także: Tiktokerka @forbeautyhelps szaleńczo podbija sprzedaż Hebe

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Prawo
02.07.2024 12:46
Komisja Europejska nakłada karę na International Flavors & Fragrances za utrudnianie kontroli
Domeckol via Pixabay
Komisja Europejska ukarała International Flavors & Fragrances Inc. oraz International Flavors & Fragrances IFF France SAS (razem “IFF”) grzywną w wysokości 15,9 milionów euro (17 milionów dolarów) za utrudnianie inspekcji w 2023 roku. Podczas kontroli stwierdzono, że starszy pracownik IFF celowo usunął wiadomości WhatsApp wymieniane z konkurentem.

W marcu 2023 roku Komisja przeprowadziła niezapowiedziane inspekcje w siedzibach dostawców i jednej organizacji działającej w branży zapachowej w licznych państwach członkowskich. Do inspekcji zaangażowane były szwajcarskie firmy Firmenich International SA, Givaudan SA, Symrise AG oraz amerykańska grupa International Flavors & Fragrances Inc. Razem posiadają one szacunkowy udział w rynku wynoszący 60 proc. i roczne przychody przekraczające 21 miliardów dolarów.

Jednocześnie Komisja wysłała formalne zapytania do kilku firm. Celem tych działań było sprawdzenie możliwego zmowy w dostawie zapachów i składników zapachowych, co mogłoby prowadzić do nadmiernych opłat i innych antykonkurencyjnych praktyk. Komisja obawia się naruszeń unijnych zasad antymonopolowych zakazujących karteli i restrykcyjnych praktyk handlowych (artykuł 101 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej).

Urzędnicy Komisji skonsultowali się również ze swoimi odpowiednikami z Antitrust Division w Departamencie Sprawiedliwości USA, UK Competition and Markets Authority oraz Swiss Competition Commission. Podczas inspekcji Komisja zażądała przeglądu telefonów komórkowych niektórych pracowników IFF. Podczas przeglądu wykryto, że starszy pracownik usunął wiadomości WhatsApp wymieniane z konkurentem zawierające informacje biznesowe. Usunięcie nastąpiło po poinformowaniu pracownika o inspekcji Komisji.

Czytaj także: Kartel zapachowy stoi w obliczu fali pozwów antymonopolowych w USA

Po wykryciu, IFF natychmiast przyznało się do faktów i aktywnie współpracowało, pomagając Komisji w odzyskaniu usuniętych danych. Komisja wszczęła postępowanie przeciwko IFF za utrudnianie śledztwa w marcu 2024 roku. IFF zgodziło się zapłacić Komisji Europejskiej grzywnę w wysokości 15,9 milionów euro (17 milionów dolarów) w celu rozstrzygnięcia zarzutu. IFF oświadczyło, że gdy w marcu 2023 roku rozpoczęło się śledztwo, obecnie były pracownik usunął wiadomości istotne dla śledztwa ze swojego telefonu komórkowego, wbrew wyraźnym instrukcjom Działu Prawnego IFF i Komisji.

Na tej podstawie Komisja uznała, że ogólna kara wynosząca 0,3 proc. całkowitego obrotu IFF będzie proporcjonalna i odstraszająca. Jednocześnie Komisja postanowiła nagrodzić IFF za proaktywną współpracę podczas i po inspekcji, dlatego zdecydowała się zmniejszyć kwotę kary o 50 proc. i nałożyć grzywnę w wysokości 15,9 milionów euro (17 milionów dolarów), co stanowi 0,15 proc. całkowitego obrotu IFF.

Czytaj także:

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
02.07.2024 11:47
Uwaga eksporterzy: Pakistan winduje opłaty regulacyjne na importowane kosmetyki
Polskie marki coraz więcej produktów eksportują do Azji.Getty Images Signature
Od 1 lipca w Pakistanie znacząco wzrosną ceny kosmetyków, perfum oraz innych produktów kosmetycznych. Rząd federalny nałożył lub zwiększył opłaty regulacyjne na różne importowane towary, co bezpośrednio wpłynie na ceny tych produktów.

Federalna Rada ds. Przychodów (FBR) w Islamabadzie wydała nowe rozporządzenie SRO.928(I)/2024, zastępujące poprzednie SRO 966(l)12022, wprowadzając opłaty regulacyjne na importowane towary, w tym kosmetyki. Importowane perfumy i spraye będą podlegały 20-procentowemu cłu regulacyjnemu, co oznacza znaczny wzrost cen tych produktów na rynku.

Wprowadzenie tak wysokiego cła ma na celu ograniczenie importu i promowanie lokalnych producentów. Jednocześnie kosmetyki, takie jak lakiery do paznokci, róże i podkłady, będą obciążone jeszcze wyższym, 55-procentowym cłem regulacyjnym. Tak drastyczne zwiększenie opłat na te towary prawdopodobnie wpłynie na dostępność i ceny kosmetyków importowanych, co może skłonić konsumentów do poszukiwania alternatyw na rynku krajowym.

Podobnie wysokie cła będą dotyczyć innych produktów kosmetycznych i higienicznych. Importowany krem do golenia i mydło do golenia zostaną objęte 50-procentowym cłem regulacyjnym, co z pewnością przełoży się na wyższe koszty dla użytkowników tych produktów. Również preparaty do higieny jamy ustnej lub zębów, takie jak pasty do zębów, proszki do mocowania protez oraz przędza używana do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych (nić dentystyczna), będą podlegały 50-procentowemu cłu regulacyjnemu. Wzrost tych opłat może wpłynąć na codzienne wydatki związane z higieną osobistą, zmuszając konsumentów do poszukiwania tańszych, lokalnych alternatyw.

Czytaj także: Polska Na Tle: Polska na 11. miejscu na świecie pod względem wartości eksportu kosmetyków

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
03. lipiec 2024 05:42