StoryEditor
Producenci
23.01.2019 00:00

Założyciel Deciem, właściciela marki The Ordinary zmarł w wieku 40 lat 

Przedsiębiorca i wizjoner beauty Brandon Truaxe odszedł w Toronto w Kanadzie. Jego śmierć nastąpiła niedługo po tym, jak został odsunięty od firmy po kilku miesiącach dziwnego zachowania w mediach społecznościowych.

40-letni Brandon Truaxe był odpowiedzialny za stworzenie firmy znanej z kultowej linii do pielęgnacji skóry - The Ordinary. Kanadyjczyk został doceniony za swoje innowacje w branży kosmetycznej i pielęgnacji skóry. Założył Deciem w Toronto w Kanadzie w 2013 roku i od tego czasu rozszerzył działalność firmy na cały świat.

W wiadomości opublikowanej na Instagramie przedstawiciele firmy Deciem napisali: "Dotknąłeś naszych serc, zainspirowałeś nasze umysły i sprawiłeś, że wierzymy, że wszystko jest możliwe". "Dziękujemy za każdy śmiech, każdą naukę i każdą chwilę twojego geniuszu, podczas gdy nie wyobrażamy sobie świata bez ciebie, obiecujemy dbać o siebie nawzajem i ciężko pracować, aby kontynuować twoją wizję."

Prezes firmy, Nicola Kilner, napisała e-maila do pracowników firmy, informując, że wszystkie biura Deciem, magazyny, fabryki i sklepy zostaną zamknięte w jeden dzień na jego cześć. "Poświęć czas, aby płakać ze smutkiem, uśmiechać się w dobrych chwilach, jakie mieliśmy, zastanowić się nad tym, co jego geniusz zbudował i przytulić swoich bliskich, co jest trochę trudniejsze" - napisała. 

Brandon Truaxe został usunięty ze swojej funkcji w październiku 2018 roku. Już w tym roku przejął firmowe konta w mediach społecznościowych i zaczął zamieszczać osobiste, często dziwaczne wiadomości z towarzyszącymi im podpisami, które wprowadzały w błąd fanów marki i wywołały obawy o jego zdrowie psychiczne. Korzystał także z platformy społecznościowej, aby publicznie rozliczać się ze współpracownikami a nawet chwilowo zamknąć sklepy firmy.

Inwestor mniejszościowy Deciem, koncern Estée Lauder, który kupił udziały w 2017 roku w spółce, ostatecznie zwrócił się o podjęcie kroków prawnych w Kanadzie, aby usunąć Truaxe ze stanowiska w firmie. 

Deciem to firma kosmetyczna założona w Toronto, której hasłem jest "nienormalna firma kosmetyczna". Posiada wiele marek skupionych głównie na pielęgnacji skóry i włosów. Najbardziej popularną i znaną jest The Ordinary, linia do pielęgnacji skóry, oferująca niedrogie produkty ze składnikami najczęściej kojarzonymi z drogimi kremami i serum. J

The Ordinary jest uważana za jedną z najlepszych marek kosmetyków do pielęgnacji skóry, które pojawiły się na rynku w ciągu ostatnich kilku lat i zyskała kultową renomę, liczne nagrody w dziedzinie urody oraz zainteresowanie największych firm w branży, takich jak Estee Lauder. 

Sklepy marki znajdują się w Kanadzie, USA, Wielkiej Brytanii, Australii i Korei Południowej. W 2018 roku prognozowana sprzedaż the Ordinary sięgała 300 mln dolarów (228 mln £).
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 00:34