„Nieustannie szukamy nowych, bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań. Zwrot opakowań po naszych produktach, to właśnie jedno z nich!” – czytamy w nowej zakładce „Zwrot opakowań” na stronie sklepu internetowego Yope.
Yope zapewnia, że zwrócone butelki trafią do firmy, która przerabia je na tzw. płatek PET, z którego powstają nowe opakowania produktów, a także włókno poliestrowe służące do produkcji wypełniaczy poduszek i kołder, polaru, dywaników samochodowych czy folii do pakowania.
Odsyłać można opakowania z materiału PET razem z zamknięciem i etykietą, czyli butelki brązowe, zielone, białe i niebieskie wraz z pompkami, a także słoiki z zakrętkami (nie są natomiast przyjmowane tuby i uzupełnienia po mydłach). Butelek i słoików nie trzeba myć. „W firmie zajmującej się recyklingiem plastik zostanie zmielony, a następnie umyty” – czytamy w informacji.
Wybierając usługę „Zwrot opakowań”, zamawia się kuriera, który odbiera paczkę z pustymi opakowaniami. Koszt tej operacji to 14,90 zł. Za każdą taką przesyłkę marka gwarantuje 15 proc. zniżki na kolejne zakupy.
Przy okazji producent przypomina, że puste butelki po produktach Yope, a także tubki i słoiki wraz z zamknięciami i etykietami, mogą spokojnie trafić do kosza na metale i tworzywa sztuczne. Od początku istnienia marki jej opakowania były bowiem produkowane z tworzywa nadającego się do recyklingu.
Aktualnie firma poinformowała dodatkowo, że wymienia opakowania na takie, które nie tylko nadają się do recyklingu, ale też z niego pochodzą. Już teraz w butelkach wyprodukowanych w 100 proc. z R-PET oferowane są mydła, żele pod prysznic, środki czystości i płyny do mycia naczyń marki Yope. Drugi rodzaj materiału, z którego coraz szerzej marka korzysta to bio-plastik – tworzywo wyprodukowane nie z ropy naftowej, a ze źródeł odnawialnych (np. z trzciny cukrowej).
Przypomnijmy, że marce od dawna bliska jest idea zero waste. W swoim warszawskim butiku od początku udostępniła możliwość ponownego napełniania pustych butelek po produktach Yope. Kto nie ma takiej butelki może na miejscu kupić szklaną, wielokrotnego użytku.
Na tym jednak proekologiczna działalność marki się nie kończy. Yope pomaga pszczołom. Wspiera działalność fundacji Łąka, z którą wysiewa kwietnie łąki w polskich miastach. Swoją mini-łąkę mają też możliwość wysiać klienci marki, kupując produkty z serii Kwiat Lipy z dołączonymi nasionami.