StoryEditor
Producenci
11.07.2022 00:00

Vabun Radosława Majdana wystawione w całości na sprzedaż

Jak podają media biznesowe, spółka Vabun założona przez Radosława Majdana została w całości wystawiona na sprzedaż za kwotę 239 tys. zł

Radosław Majdan w 2015 r. założył firmę i markę Vabun zajmującą się sprzedażą zapachów dla mężczyzn. Dystrybucję rozpoczął od współpracy z tzw. handlem tradycyjnym. Osobiście stawiał się na konferencjach handlowych franczyzowych sieci drogeryjnych. Bywał także w drogeriach, gdzie podczas specjalnych akcji promował swoje produkty i spotykał się z klientami.

Rok później firma zapowiedziała rozszerzenie portfolio i wejście na zagraniczne rynki. W 2016 r. podpisała także umowę o współpracy z Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja, właścicielem sieci Hebe.

https://www.wiadomoscikosmetyczne.pl/artykuly/kosmetyki-vabun-poszerzaja-portfolio-i-wchodza-na-,38260

Czytaj: Perfumy Vabun trafią do sieci Hebe  

W 2018 r. w ofercie spółki pojawiły  się zapachy dla kobiet, a w sesji reklamowej wzięła udział Małgorzata Rozenek-Majdan. M.in. na promocję nowości przeznaczone miały być pieniądze z giełdy.

Czytaj: Radosław Majdan idzie na giełdę po pieniądze na rozwój marki Vabun  

Spółka Vabun zadebiutowała na New Connect. Nie obyło się bez problemów i oskarżeń o podejrzane transakcje akcjami spółki.

W tym samym roku głośny stał się także konflikt z luksusową marką Chanel, która zażądała wycofania z rynku perfum damskich Vabun for Lady „No.5” uważając, że oznaczenie „No.5” sugeruje powiązanie z jej produktami.  

Ostatecznie Radosław Majdan podpisał umowę z Chanel, wycofał kontrowersyjny produkt z rynku i zobowiązał się do zniszczenia jego zapasów.

Czytaj: Radosław Majdan podpisał umowę z marką Chanel

Pod koniec 2020 r. Radosław Majdan przyznał, że wyniki spółki są złe oraz ogłosił, że poszukuje dla niej inwestora. Przychody spółki w ciągu roku zmalały o ponad 80 proc.

Czytaj: Radosław Majdan rozważa sprzedanie marki Vabun

Radosław Majdan w 2021 r. zrezygnował ze stanowiska prezesa spółki i wyniku wzajemnego przejmowania majątku firm Vabun i Yellow Boson miała powstać nowa spółka zajmująca się energią odnawialną.

Następnie spółka po raz kolejny zmieniła właściciela, a prawa własności do nazwy i marki Vabun przeszły na będącą od początku w biznesie firmę MBF Group.

Czytaj: Marka Vabun po raz kolejny zmienia właściciela

Teraz, jak donoszą portale cała firma została wystawiona na sprzedaż. Powód jest opisany:  "Z uwagi na pandemię decyzja o wyjściu głównego udziałowca poprzez rynkowy exit".

Na sprzedaż wystawiono wszystko. 100 udziałów  w spółce z o.o. wraz ze wszystkimi działającymi rozwiązanymi biznesowymi, marka kosmetyków i perfum, sklepy internetowe, profile w mediach społecznościowych, zapasy towaru i cały khow how wraz z kontaktami biznesowymi. Dodatkowo rok promocji na swoich kanałach w mediach społecznościowych.

Wedle prospektu sprzedażowego w magazynie jest towar o wartości (w cenach detalicznych) ok. 300 tysięcy złotych. Wyceniono go po kosztach zakupu na 55 tysięcy złotych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 00:58