StoryEditor
Producenci
26.09.2022 00:00

Unilever zaczyna poszukiwania nowego dyrektora generalnego. Obecny ogłosił zamiar przejścia na emeryturę

Unilever ogłosił, że dyrektor generalny Alan Jope poinformował zarząd o zamiarze przejścia na emeryturę pod koniec 2023 roku, po pięciu latach pełnienia tej funkcji. Firma zaczyna poszukiwania następcy. Rozważy zarówno kandydatów wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Unilever zaczyna poszukiwania nowego dyrektora generalnego, po tym jak Alan Jope, aktualny dyrektor generalny poinformował zarząd o zamiarze przejścia na emeryturę pod koniec 2023 roku. Swoją funkcję w Unileverze pełni od stycznia 2019 r.

– Pod jego kierownictwem Unilever dokonał istotnych zmian w strategii, strukturze i organizacji, które zapewniają firmie silną pozycję. Ta praca będzie kontynuowana, a my z całego serca dziękujemy Alanowi za jego przywództwo i wkład w naszą działalność – powiedział Nils Andersen, prezes Unilevera.

Czytaj też: Unilever podnosi prognozy sprzedaży na 2022 r.

AIan Jope dołączył do Unilevera w 1985 roku. Zanim został dyrektorem generalnym, pełnił funkcję prezesa działu Beauty & Wellbeing oraz Personal Care. Pracował również na stanowiskach kierowniczych w Ameryce Północnej przez 14 lat oraz w Azji przez 13 lat. Kierując działalnością firmy Unilever w Chinach, podwoił jej udziały w rynku i przyczynił się do przyszłego sukcesu firmy w tym  kraju.

W ostatnich latach jako dyrektor generalny nadzorował unifikację struktury prawnej Unilever w ramach jednej spółki macierzystej oraz uruchomienie planu działań na rzecz transformacji klimatycznej. Skonsolidował również strategie zrównoważonego rozwoju i biznesowe firmy Unilever w jedną – znaną jako Compass – mającą na celu powiązanie wiodącej pozycji Unilever w zakresie zrównoważonego rozwoju z przyspieszeniem wyników biznesowych.

Niedawno, pod presją ze strony akcjonariuszy, podjął też decyzję o restrukturyzacji, zmniejszeniu portfela produktów oraz zwolnieniu 1,5 tys. osób.

Czytaj też: Unilever zwalnia pracowników i tnie portfel produktów 

Alan Jope jest też przewodniczącym zarządu Generation Unlimited UNICEF, wiceprzewodniczącym Forum Dóbr Konsumpcyjnych oraz wiceprzewodniczącym Komitetu Wykonawczego Światowej Rady Biznesu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (WBCSD).

Zdobył tytuł MBA z wyróżnieniem w dziedzinie handlu na Uniwersytecie w Edynburgu i ukończył program zarządzania ogólnego Harvard Business School w 2001 roku. Niedawno został mianowany Visiting Fellow na Uniwersytecie Oksfordzkim.

– W nadchodzących kwartałach, zanim odejdę na emeryturę nadal będę się koncentrował na wzroście i realizacji strategii Unilevera – zapowiedział Alan Jope.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
22.01.2025 13:50
Najnowszy sklep Rituals otwarty w Złotych Tarasach [DUŻO ZDJĘĆ]
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w WarszawieM.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl

Marka Rituals Cosmetics postawiła na rozwój w Polsce – tylko przez ostatni rok uruchomiła w naszym kraju blisko 20 sklepów. Najnowszy butik marki otwarto w środę w jednym z najpopularniejszych centrów handlowych Warszawy.

Rituals ma obecnie 62 sklepy na terenie całej Polski, między innymi w Trójmieście, BIałymstoku, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Rzeszowie, Poznaniu, Szczecinie Radomiu czy Toruniu. W samej Warszawie jest ich już jedenaście. 

Najnowsze otwarcie Rituals miało miejsce w środę 22 stycznia w centrum handlowym Złote Tarasy, cieszącym się dużą popularnością z uwagi na lokalizację w ścisłym centrum miasta i dworca Centralnego. 

Na otwarcie sklepu w Złotych Tarasach o godz. 9 oczekiwało kilkadziesiąt osób. Na pierwszych stu klientów, którzy zrobili zakupy za minimum 190 zł, przy kasie czekały upominki od marki. 

Również przez kilka najbliższych dni wszyscy klienci będą mogli skorzystać z rabatów i specjalnych promocji.

Jak zapowiedziała Dorota Prat-Carrabin, country director Eastern Europe Rituals Cosmetics, lokalizacja w warszawskich Złotych Tarasach jest strategicznym krokiem, który “pozwoli marce być bliżej klientów i stworzyć dla nich przestrzeń relaksu i inspiracji”.

Otwarcie Rituals w Złotych Tarasach (pierwsze w tym roku w Polsce) to dla marki kolejny krok w zapowiadanej ekspansji w naszym kraju. Przez cały 2024 sieć otworzyła w Polsce ok. 20 nowych butików, a na całym świecie takich otwarć było prawie 250.

Obecnie globalnie działa ponad 1,1 tys. sklepów Rituals w 33 krajach.

Wywodząca się z Holandii marka od początku stawia na przemyślany design oraz formuły produktów. “Jako marka, która chce dostarczać luksusowe produkty kosmetyczne z naciskiem na dobre samopoczucie, jesteśmy pionierami w łączeniu produktów do kąpieli, ciała i domu w jednym portfolio. Nasza oferta obejmuje produkty do pielęgnacji ciała pochodzenia naturalnego, zapachy do domu oraz odzież domową” – podkreśla Rituals. 

Czytaj też: Rituals Cosmetics realizuje założone cele środowiskowe. Jakie ma efekty?

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 13:56